Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek melletti depresszio...

Kisgyerek melletti depresszio tenyleg a "jodolgaban nem tud mit csinalni" emberek heppje?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy sok esetben az unalom, a haszontalansag erzese miatt lesz valaki depis, holott valodi gondja igazabol nincs is.
2020. máj. 2. 13:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
5%
Igen.
2020. máj. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Előfordul az is, de hidd el rengeteg egyedülálló anya is sz3nved tőle, csak neki nincs kivel megosztania és nincs segítsége, se ideje, hogy szakemberhez tudjon fordulni.
2020. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

A haszontalanság érzése azért eléggé valódi gond, nem?

Ettől függetlenül a szülés utáni depressziónak komoly hormonális és biológiai háttere van.

Illetve magamon tapasztaltam, hogy van a kialvatlanságnak is egy olyan szintje, amikor igazából teljesen zombi az ember, és a depresszió sok tünetét produkàlja.

Meg sokaknál a pajzsmirigy-betegség, ha addig lappangott is, ilyenkor rosszabbodik.

2020. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

A depresszióban sokszor az a cuki, hogy nincs racionális oka. Mondhatni "csak úgy van".


(van oka, de nem olyan nyilvánvaló, mint ha valaki pl. hirtelen hajléktalan lesz)

2020. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
7%

Pontosan!

Ma már az is beteg akinek csak rossz kedve van...

Régen azért nem volt ilyen probléma mert kézzel mostak az asszonyok, főztek, felnostak stb aztán meg unaloműzésképp kimentek kapálni vagy fát hasítani.

Meg ilyesmik.

Ma meg kotlanak a face előtt meg a sorozatok előtt...

Persze, hogy megeszi a fiatal nőket a búbánat.

Nem mindenki ilyen, tisztelet a kivételnek!!!

De azért általában ez a jellemző.

Míg kábeltvztem sok helyen megfordúltam.

Volt 1 nő szó szerint idézem "alig várom, hogy megszüljek és utána már elhízhatok kedvemre"

Hát no comment...

2020. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Meg hát honnan tudod, hogy jó dolga van? Annyi baj lehet, betegségek pl komolyabb gátsérülés maradvànya, gyerek fejlődésével, táplálásával kspcsolatos gondok, anyagi bajok, házastársi konfliktus, gyász a koràbbi èlet, munkahely elvesztése miatt, szociális izoláció, túlterheltség, kialvatlanság. Lehet pl hogy vki egy vetèlést nem tud feldolgozni. Vagy bármi is.
2020. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

5. Régen is volt depresszió, max akkor derült ki, amikor anyuci lúgot ivott, vagy amikor a tönkrenevelt gyereke 30 èvesen pszichiáter volt.

"Anyám fekete rózsa,

Nem akar kiszínesedni" - ezt se ma írták.

2020. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A hasznontalansag erzeset igy ertettem: ellatja a gyereket, jatszik, foglalkozik vele, de ennek ellnere megsem erzi magat hasznosnak, (tegyuk fel, meg a ferje is elismeri a munkajat) mivel ezt nem lehet olyan szamszeruen merni.
2020. máj. 2. 13:52
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Bocs: pszichiáterhez ment 😊
2020. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Es nem feltetlenul a szules utani gondolok, akar 2-3 eves gyerek mellett. A jodolgaban alatt azt ertem, h nincs kulonosebb gond az eleteben, csak a mindennapi dolgok.
2020. máj. 2. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!