Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek melletti depresszio...

Kisgyerek melletti depresszio tenyleg a "jodolgaban nem tud mit csinalni" emberek heppje?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy sok esetben az unalom, a haszontalansag erzese miatt lesz valaki depis, holott valodi gondja igazabol nincs is.
2020. máj. 2. 13:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, mire gondolsz, de ezzel együtt állítom, hogy a haszontalanság érzése egy komoly gond, nem fér bele a "nincs különösebb gond az életèbe" kategóriába, ha valaki haszontalannak érzi magát.


Ez az egyik nagyon fontos tényezője az emberi boldogságnak, hogy úgy érezd, jól végzed a munkádat, úgy érezd, az etőfeszítéseid a céljaidat szolgàljâk, és egyrészt mások is megbecsülik őket, masrészt Neked is örömet okoznak a munkafolyamatok és az eredményük is.

2020. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Igy van, de a gyerekneveles pont az a munka, ahol keves a sikerelmeny, keves a visszacsatolas es az elismeres. Nem megy oda a nap vegen a gyerek megveregetni a vallad, hogy szep volt, ugyes voltal anya. Persze jobb esetben, a gyerek apukajatol ezt megkapjak az anyak, de ez megsem ugyanaz, mert o nem volt kozvetlenul ennek reszese, nincs kozvetlenul csak kozvetve erintve. Es kb. 20-25 ev mulva derul csak ki, hogy egeszseges, boldog, kiegyensulyozott felnottet tudtal e nevelni vagy sem.
2020. máj. 2. 14:17
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor azt is depressziónak hívják, ami még nem az. Lehet az oka a hormonális változás - a komoly pszichés betegségek igen nagy része hormonális változás hatására kapcsol be De vannak triviálisabbak, mint a bezártság, elmagányosodás, haszontalanság érzése. Sokan vágnak bele úgy a gyerekvállalásba, hogy instant és tartós boldogságot várnak tőle, aztán kialvatlanságot kapnak, egy megváltozott testet, kevés dicséretet és sok elvárást. Tehát nem a "jódolgukat". Pedig ha reálisabban látnák már előre, hogy bizony ez egy esetleg egy nehéz időszak lesz, ami sokszor nem a szuperanyai erejükön, ügyességükön múlik, és ezért nem raknák olyan magasra a mércét (se ők, se a környezet az anyák felé), akkor tényleg ugyanezek a dolgok lehetnek jó emlékek, tapasztalatok, fel lehetne dolgozni humorral, szeretettel, rugalmasan. És a környezet nagyon fontos, ahol apuka nem csak kegyesen besegít, egyébként munkába menekül és kb. féltékeny a gyerekre, ahol jó a viszony a nagymamákkal, akitől nem tűnnek el a barátnők, akit visszavár a munkahely, azok egy ugyanolyan élethelyzetben, mondjuk egy ugyanannyira hasfájós, nemalvós, neadjisten fejlesztésre szoruló baba mellett is tudják értékelni az életüket, hiszen mások is értékelik őket.
2020. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi depresszió hormonális eredetű és a világon semmi de semmi "valodi" oka nem kell hogy legyen. Épp ez a lényege. Ha oka van, akkor az csupán rosszkedv, letargia, akármi, meg lehet szüntetni, ha az okot megszüntető az ember. A depressziót nem tudod igy megszüntetni.
2020. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyám mondta ezt mindig...

Én jóval árnyaltabban látom.

Saját példa: első gyerekkel a városközpontban laktunk, egy csomó ismerőssel együtt szültem, nagy bandázások mentek, jártam baba-mama klubokba, és akármikor kitettem a lábam a lakásból, ismerősökbe futottam szuper időszak volt. A második gyerek születése előtt nem sokkal kiköltöztünk az agglomerációba. A nagy akkor kezdte az ovit. Itt nincs központ, ha kimész, alig találkozol valakivel, nem ismertem senkit a faluban, a gyeses barátnőim mind visszamentek dolgozni, 1 éves kor alatti gyerekkel semmilyen program nem volt elérhető közelségben. Szar volt, megmondom őszintén. Unalmas, ingerszegény, monoton bedarálós. Harmadik gyereknél fordult a kocka, a középsővel már eljártam baba-mama programokra, így folytattuk, az oviban már összehaverkodtam a nagy csoporttársaival, megint volt kivel szót váltani, ha kitettem a lábamat, és egy barátnőmmel megint együtt voltunk odahaza, lehetett sokat beszélgetni napközben.

Tehát elmondható, hogy 3 gyerekből eggyel voltam majdnem depressziós, szerencsémre megúsztam. De a körülmények nagyon sokat számítanak.

2020. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
A depresszió egy biopszichoszociális betegség, nem igaz, hogy "az igazi depressziónak csak biológiai okai vannak".
2020. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy, Kérdező, én nem vagyok depressziós, de nekem ami nagyon nehéz, az az idő strulturálása saját kúfőből.

Feszített munkaidőben, magas óraszàmban dolgoztam sok évig, ahol mindig világos volt, mi a feladat. Sose láttam, milyen egy háztartás.

Most se tudom: akkor jobb, ha 3 gazzal több nincs kiszedve és 3 perccel többet sír a gyerek, ha teli van minden gazzal de ki van nyalva a popója, ha heti 1x sütök, ha 4x, nem tudom, miből mennyit kell csinàlni egy háztartasban.

Akármennyit dolgozok, mindig ugyanannyi feladat marad félkészen.

Ez engem nagyon zavar.

2020. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Meg hogy az unalmas szar munkàk is kitöltik a napot, és ha valami igènyeset akarok (érdekesebb süti, kreatív varrás, sziklakert-èpítés, játèkhàzikó gyártás, valami menőbb játèk a gyerekkel, plusz munka vàllalás), akkor azt már nincs hová beszúrni és folyton csak mást csinàlok, mint ami örömet okoz, mert egész nap olyasmit csinálok, ami a muszàj-munka.
2020. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező! Van gyereked? Szültél már? Gondolom nem. Akkor talán bele is látnál ebbe. Annyi minden vihet rossz irányba. Engem pl lelkileg nagyon megviselt az hogy sürgősségi császárom lett. Szörnyen éreztem magam, amiért eleinte nem tudtam úgy kötődni ahogy elképzeltem. Ha nem lett volna mellettem egy támogató férj, lehet én is bele esek a depresszióba. Külső szemlélő ebből semmit nem érzékel.

És amúgy elég szomorú az, hogy egy ilyen dolog nincs komolyan véve. Talán ha lehetne róla nyiltan beszélni és támogatást kapna az ember az ilyen szövegek helyett, kevesebb tragédia, válás történne

2020. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%
De miért a kisgyerekesek depressziója? Ha nem a hormonok okozzák, akkor bárki depresszióját úri huncutságnak lehet titulálni. Van ebben is igazság, a kemény fizikai munka lehet jó terápia, de szerintem ez nem ilyen egyszerű. Régen egy földműves valószínűleg nem tudott sokat foglalkozni a saját negatív gondolataival, de simán öngyilkos például lehetett, szóval csak kevésbé kerültek felszínre a problémái.
2020. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!