Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gondolják azt a férjem...

Miért gondolják azt a férjem szülei, hogy egy 2 éves gyerekkel semmi "probléma" nincs?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva 2 lesz a lányom. Nagyon okos, ügyes rengeteg mindent segít. Minden érdekli, persze olyan is amit nem szabad.Ilyenkor rá szólok hogy nem szabad, vagy csak szimplán leguggolok elmondom miért nem lehet, megmutatom miért veszélyes. Legvégső esetben egy icipicit rá csapok a kezére ha kb már 100x elmondtam és látom hogy csak nevet rajta, vagy felemelem a mutató ujjam, hogy nem nem. Legtöbbször ért belőle.

Na de azért egy ennyi idős gyerek felfedező, előfordul, hogy hisztizik ha valami nem úgy van ahogy akarja. Főként mostanában jellemző, meg akkor ha frontok vannak, nagyon szeles az idő, és alapból nyűgös. (de csak itthon csinálja, máshol tündér)

Tegnap eljöttek meglátogatni minket anyósomék és kb végig röhögtek meg nem vették komolyan mikor mondtam, hogy vannak most már olyan helyzetek, amikor igenis határozottan nevelni kell a lányomat, hogy megtanulja mit szabad, mit nem. Meg hogy ők nem emlékeznek, hogy a férjem anno hisztis lett volna, ennyi idősen egész nap elvolt a járókába, rá se kellett nagyon nézni.. (nem egy a nevelési stílusunk erre most nem térnék ki) csak inkább arra, hogy én olvastam cikkeket, más anyák írásait, és azt tapasztaltam, hogy ennek most van itt az ideje.

Szerintük én túlságosan nevelem a gyereket, hagynom kellene azt csinálja amihez kedve van, mert hogy szerintük a lányom tündéri jó kislány, semmi gond nincs vele. Magyarul totál nem értik amit mondtam, és jellemzően mindig ha mondok vmit, ők az ellentétét mondják, megengednek a kicsinek mindent, mikor pl eljönnek hozzánk, vagy mi ott vagyunk.

Fiatalok (47-48) csak nekik a gyereknevelés sose volt fontos, se a szoros kötődés kialakitása, a lányomra se vigyáztak még eddig csak kb 4-5x fél órát,saját akaratukból. Fogalmuk sincs milyen, mit szokott tenni, mit nem. Más anyukák, ti hogy csináljátok, nektek is ilyen, igy viselkedik az ennyi idős gyereketek? Ki hogyan kezeli a hisztit?


2020. máj. 6. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem mi a kérdés, de persze, ilyen egy két éves. Nem látok a leírásodban semmi extrát vagy olyat amiért tanácsot kéne adni. A két éves folyamatos elfoglaltság a szülőnek és sok a hiszti, igen.. megpróbálom kizökkenteni, vagy ráhagyom, ami éppen működik a gyereknél na meg amihez van türelmem.
2020. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Inkább megerősítést várok, hogy nem vagyok túl korlátozó anya, meg hogy tényleg más gyereke is ilyen. Mert a családban úgy van beállitva mintha én valami különleges nevelést adnék a gyereknek. Holott csak tanítom őt. Illetve tanácsot abban, ki milyen módszerrel teszi ezt.
2020. máj. 6. 13:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni hogy egy kicsit túlreagálod a dolgokat, ahogy a legtöbb első gyerekes. Nálunk is a kistesó életrevalóbb lett, mert egyszerűen vele már nem tudtam annyit foglalkozni és lazábban is vettem. De a járókába tétel a lehető legnagyobb korlátozás, szóval ez ellentmondásos anyósod részéről. Van amit nyilván nem szabad megengedi, pl nem mászhat fel az ablakpárkányra nyilván.. a hiszti meg kikerülhetetlen.
2020. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy több idő jut rá, de ilyeneket nem engedek h kés kivétele a fiókból, tisztitoszert ne fogdossa mert rögtön még a kezével nyúl a szájába, ne másszon bele kézzel lábbal az ételbe úgy hogy mindent össze fogdos és ledobál. Meg ami veszélyes hogy székre felállva nem ugrálunk stb.
2020. máj. 6. 13:41
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Hát késhez meg tisztítószerhez nálunk nem tudtak hozzáférni soha, szép is lett volna hogy a fél évest pelenkázom, a két éves meg szabadon kóborol a kések mellett. Csináld meg a lakást és máris kevesebbet kell tiltani. Persze nekünk is voltak olyan időszakok hogy naponta 200-szor szedtem le az asztalról, ez is benne van. Viszont túl sokat magyarázni még felesleges egy két évesnek.
2020. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként amit írsz arról nekem is egy békés, “jó” gyerek képe ugrik be. Nekem fiam vannak, 2 évesen teljes erővel verték a radiátort az autóikkal és hasonló hobbijaik voltak. A hiszti meg kb megállás nélküli volt nagyon sokszor.
2020. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit csinaltam? Nem mondtam már semmit anyósnak, max ha kérdezett, de arról is tereltem. Semmi értelme nincs, mert nekem semmi bajom nem lehet, CSAK egy gyerekem van, CSAK panelban élek, semmi dolgom nincs SOHA... Nyilvan mas egy 4gyerekes élete aki tanyán él... De ugye mindenki úgy él ahogy választ. Bizonyos keretek között😅. Én is mehettem volna tanyára juhokat tartani... De nincs rá ingerenciam😅. De akkor meg az lenne h jajj egész nap annyi dolgom van CSAK hogy néha ranezzek az állatokra... Szoval semmit sem lehetett mondani, mert mindenre tromfol🤷‍♀️. Ezért most azt se tudja h dolgozom már.. Minek? Jonne h jajj mert milyen könnyű nekem h itthonrol dolgozok... Nyilvan jobb mint egy gyárba bejarni. Nem mondom azt hogy nem vagyok szerencsés.. Mert az vagyok. De az h SOHA semmi elismerest nem kapok, csak azt minden megmozdulasomra h bezzeg neki vagy masnak milyen nehéz... En TUDOM h másnak nehezebb... De olyan nagy kérés lenne, ha legalább annyit mondana csak h de szuper h melozol. Nem kell több. Ennyi kellene... De ugye en CSAK itthon vagyok🤷‍♀️
2020. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam a fiókra venni ilyen biztonsági gyerekzárszerűséget, de okos és ki tudja nyitni már. Úgyhogy most majd vmi más megoldás kell. Én egy szóval sem mondtam hogy ő rossz, csak olyan mint a többi gyerek. Csak azt nem értem, hogy miért gondolja a család hogy nem kell nevelni hagyni kell, hogy azt csináljon amit akar..
2020. máj. 6. 14:06
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom hogy kell ezt elképzelni, ők hagynák hogy a késsel játszon? Azért azt nem hiszem. Jó lenne tudni mi az amiben nem értetek egyet. Az biztos hogy pl. nekem sem érti egyik barátnőm hogy miért nem kezelem lazábban a fiam, miért nem hagyom pl. biciklivel előre menni. Azért mert én ismerem őt, tudom hogy folyamatosan bebambul vagy épp bepörög és se lát se hall. Szóval mèg csak azt se lehet mondani hogy egyformán kell bánni a gyerekekkel.
2020. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bogus20 ***** válasza:
86%

Szerintem jól csinálod. Nekem is van egy 2 évesem, tündéri ha vendégek vannak, de hétköznapokban nekem azért rendszeresen hisztizik, nem csinálok belőle nagy ügyet. Sokmindent szabad neki, de van pár dolog amit nem, és ha veszélyes amit csinál mindenképp kell valahogy fegyelmezni. Bár én még sosem csaptam a kezére - szerintem viccesnek találná azt is... De volt már olyan, hogy le kellett fognom, meg el kellett távolítanom veszélyforrástól, úgy hogy teljes gőzzel védekezett ellene. Egyébként nem érdemes sokat magyarázni, cselekvésből értenek elsősorban.

Szóval jó ha most megtanulja a határait, nem lesz attól semmi baja. Ha mindent szabadna neki, akkor hozzászokna a "királysághoz" aztán később sokkal nehezebben alkalmazkodna másokhoz, ovihoz, iskolához..

2020. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!