Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Mit reagalnatok, ha...

Szülők! Mit reagalnatok, ha eszre vennetek, hogy az ovodas koru gyermeketek “maszturbal”?

Figyelt kérdés

Aki meg nem tudja mit csinal, csak probalja felfedezni a testet.


En egesz kicsi koromban, talan 5-6 evesen lettem rajtakapva, hogy simogattam magam lent. A szuleim ebbol oriasi botranyt csinaltak, es nagyon reszletesen elmagyaraztak hogy ez bun es soha tobbet ne csinaljam. (nagyon melyen vallasosak, ok ezt elitelik, a szex csak hazastarsak kozott van es az onkielegites is ordogtol valo) Nyitva kellett hagynom az ajtomat, es idonkent beneztek es viccesen megjegyeztek, hogy csak megnezik azt csinalom e. Akkor meg nem nagyon ertettem miert rossz, de feltem, hogy ez tenyleg baj, furdes kozben is alig mertem oda erni, annyira hajtogattak, hogy nem szabad magamhoz nyulni.


Kesobb sikerult teljesen kiszakadnom a szektajukbol, viszont kellett egy eleg hosszu ido mielott 16 eves lettem, mig teljesen fel tudtam dolgozni a tortenteket es nagyjabol elfeljteni.


Most 20 eves vagyok, elkoltoztem mar otthonrol es szerencsere teljesen rendbe jott a nemi eletem, es mar nem szorongok a gondolattol, viszont a szuleimmel a mai napig nem beszelek errol, mert ugyis csak a “bibliai” valaszaikat szajkoznak. Pedig erdekelne, hogy miert igy alltak hozza a dolgokhoz? Nem gondoltak arra hogy ezzel kesobb problemaim lesznek? Telebeszelni egy kisgyermek fejet, hogy ha hozzaer magahoz akkor Isten nem szereti? Nekem akkor ennyi jott le a beszelgetesbol, es csak sirtam.


Erdekelne a velemenyetek, hogy ti hogy reagalnatok le, hogyha a kisgyereketeket ezen kapnatok?



2020. máj. 16. 23:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
28%
Hát az durva, amit a te szüleid csináltak, egyáltalán nem szabadna így letamadni egy gyereket sem. Viszont! Én sem lennék túlzottan boldog, ha azt látnám, hogy taperolja magát bármelyik pár éves gyerekem is, hiába hogy elvileg ez olyan nagyon normális jelenség, számomra nem az. Mindenképp leülnék vele és szépen, normálisan, az ő szintjén elmagyaráznám, hogy ezzel még bőven ráér és nem neki való, tehát ne csinálja, játsszon inkább a játékaival stb és erre majd visszatérünk jó néhány év múlva.
2020. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Semmit. Mindegyik csinálja. Ha már ovis, érti a dolgokat, megkérném, hogy a szobájában csinálja, egyedül, mert később is egyedül fogja ezt csinálni, nem mások előtt szoktuk.
2020. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valaszt, ment a zold, orulok, hogy ezek szerint a legtobben (valaszok alapjan eddig mindenki itt) igy allnak hozza a temahoz.


#6 az mar egy masik kerdes, valoszinuleg nagyban hozzajarult, hogy mostmar egyaltalan nem akarok sem hallani Istenrol, sem barmilyen vallashoz tartozni.

2020. máj. 17. 09:24
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Mikor kisgyermek nevelőnek tanultam ott volt erröl szó.

A kisgyerek azért csinálja mert ettől nyugszik meg, van aki a haját piszkálja, van aki az ujját szopja, van aki magát simogatja. Nem szabad tiltani. Azt meg lehet vele beszélni hogy ne mások előtt csinálja.

A bölcsiben ahol dolgozom ott is van egy 2 éves kislány aki így alszik el

2020. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36%

Én egyszer észrevettem, hogy az 5 éves lányom dörgölőzik a kis párnához meg simogatja magát ott. Hát eléggé meghökkentem és nem örültem neki egy kicsit sem. Leültettem és higgadtan, de határozottan elmondtam, hogy a kispárna nem erre való, továbbá hogy ehhez még nagyon kicsi, majd ha nagy lesz visszatérünk a témára, addig ilyeneket ne csináljon.

Szerencsére utána több ilyenre nem volt precedens, mára már felnőtt, egészséges 23 éves nő. :)

2020. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez a kérdés nem valódi, több ponton is sántít. Hát senki nem látja?
2020. máj. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16.: Barcsak santitana, ez sajnos igy tortent.
2020. máj. 27. 15:12
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja, meg ahonnan írsz, nincs ékezetes billentyűzet se. Az időzítés is véletlen biztos.
2020. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem nincs ekezetem, nem Magyarorszagon elek es itt vettem a Laptopom, nincs is rajta ekezetes billentyu, es egyebkent ez mit is befolyasol? Mi koze van az ekezetnek a tortenethez? Feltettem egy kerdest, hogy ilyen szituacioban szulok hogy reagalnanak, elmeseltem hogy nekem ezzel milyen rossz tapasztalatom volt. Ha nem tudsz a temaban hasznos hosszafuzest irni, kerlek ne valszolj a kerdesre.
2020. máj. 27. 16:29
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Baloldalt a szélén alul a választásoknál csak az EN helyett a HU-t kell választani, ennyi. Mások írnak külföldről, nem vagy egyedül.

Pillanatok alatt megszokod, hogy pl a jobb fölül a 0 lesz az ö, mellette az ü és amellett az ó; stb.

A pontosvessző meg a ctrl- alt- és az alt fölötti bal gomb, egyszerre lenyomva.


A válaszom hozzátartozik a kérdéshez, kedves 20 éves kérdező.

2020. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!