Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan,hova tudom név nélkül...

Hogyan,hova tudom név nélkül jelenteni, ha egy gyereket bántalmaznak?

Figyelt kérdés

Egy alig 2 éves gyereket az anyja rendszeresen ver,sokszor láttam már,hogy bágyadt,tompa a gyerkőc,azt hittem csak rossz napja van az amúgy mindig pörgős örökmozgónak, de nem, mint kiderült (közös ismerőstől) ha a gyerek sír akkor az anyja egy EGÉSZ frontint (amit az anyának írtak fel) lenyom a torkán amit jobb híján sörrel itat meg vele és rendszeresen rángatja,veri is ha sír.

Nagyon sajnálom ezt a kisfiút, az anyja nagyon fiatalon szülte és amint a fenti sztori is mutatja alkalmatlan az anyaságra. Az anya nevét tudom és azt, hogy Budapesten él. Sajnos kerületet nem. Hova tudnám jelenteni név nélkül? Meg foglalkoznak ezzel? Nem tudom, hogy minden nap gyógyszerezi-e de ha nem minden nap és egy olyan nap vizsgálják meg pl a gyereket akkor nem veszik komolyan és megy minden tovább igy ahogy van...



2020. jún. 21. 17:09
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
67%
Ez kamu. Csak nem tudom eldönteni, hogy te találtad ki, vagy a srác.
2020. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy az egyik szomszéddal többször volt már ügyük. Ezt a csaj mesélte, hogy többször feljelentették már őket (tipikus hangos C. család)a gyerek apja is börtönben ül.
2020. jún. 21. 20:43
 13/37 anonim ***** válasza:
45%

Valakik unalmukban állandóan KÚPRÓL és ismerős ismerősének ismerőse gyermekének bántalmazásáról ír. Biztos akadnak néha, akiknek tényleg problémája merül fel e téren, de eleve gyanús, mostanában a gyakorikérdéseken. Lassan már sorozatban ilyen kérdések vannak.


Üzenem azoknak, akik trollkodnak (akinek nem inge, ne vegye magára): nagyon sok gyermeket bántalmaznak, amióta világ a világ, szexuálisan is, és ez valóban szörnyű. Mély nyomot hagy egész életre kihatóan (én (is) tudnék mit mesélni... Sajnos).


De aki azt hiszi, hogy az ilyen kérdésekkel JÁTSZADOZNI lehet, az, legyen szíven, legalább ötször gondolja át, mielőtt billentyűzetet / okostelefont ragad, ide, kommentelni!


A gyermekek fejlődése, közérzete, testi-lelki biztonsága nem gyerekjáték. A troll inkább saját magának dugja fel a kúpot, ez a véleményem, ha tetszik a trolloknak, ha nem. A kúpnak meg van valóban a helye a gyermekegészségügyben is, de bízom abban, hogy nem trollok csinálják, és remélem, hogy mind kevesebben teszik indokolatlanul. A kúp nem létszükséglet, sőt, az orvosok nagy része amúgy is hajlamos túlzásokba esni ld a koronavírus hisztit. (ami egyenlő kb egy szokványos influenzával - ez az orvosok kisebb része kutatási eredményeivel alá is tudom támasztani, aki kéri, linkelem, ha erre járok legközelebb).


Egyszóval: trollok (már aki valóban az), ott az ujjatok. Meg a kúp. Aztán egymagatok... A gyereknek majd akkor, ha elkerülhetetlen, oké?


Fárasztó dolog, hogy az ember miközben szakmai válaszokkal segíti az aggódó szülőket, egyes trollok hülyének próbálják nézni az idejárókat.


Épp elég gyereket abuzálnak sajnos, és épp elég szülő van, akit szexuálisan abuzáltak gyerekkorában és épp elég feldolgozniuk mindezt és szembenézniük evvel (őszinte együttérzésem, tudnék mit mesélni én is), mégis jó részük tud is segíteni a gyermeke jó közérzetén, és azon is van, hogy ami őt anno, gyerekként rosszul érte, a saját gyereke már mentesüljön tőle. Tényleg tele a hócipőm azokkal, akik a gyereknevelési témánál felelőtlenül, puszta szórakozásból írnak. A gyengébb trollok kedvéért: evvel nincs baj, csak, tudjátok, trollok, én is szoktam szórakozás témában válaszolni. Képzeljétek, úgy hívják a témakört, hogy "Szórakozás témaköre" a gyakorikérdéseken, azon belül pl zene, filmek stb. Bár ott se lehet felelőtlenül akármit írni, előre szólok. De a gyereknevelés vonatkozásában meg végképp nem! Világos? Nem tudom, mit olyan nehéz megértenie a trolloknak ezen. Infantilisek. Vagy eleve kiskorúak a trollok egy része. Nézzetek magatokba, trollok.

Nem vagytok érdekesek.

Inkább szánnivalóak.


Lehet poénkodni NÉHA, ha az nem akadályozza az érdembeli tájékozódást. De nem trollkodni!


Hol a kúpmániások már hetek óta (vagy netán ugyanaz a troll, véges-végig), hol meg az "ismerősöm-ismerősének ismerőse" ráizgult egy agyonvert, vagy megerőszakolt, szerencsétlen gyerekre...


Javaslom, az írjon ilyenről, akinek a megfogalmazásából ki is tűnik, hogy nem puszta szórakázásból ír ki ilyen kérdést, vagy szól hozzá, hanem mert aggódik, és hozzám hasonlóan segíteni szeretne gyermekeken és szüleinek.

Köszönöm, amelyik troll végre megérti! Aki meg nem troll, csak nem tud szöveget értelmezni, vagy alapvetően érthetően fogalmazni, az meg emiatt kerülje a komoly témákat, legyen szíves.

2020. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos a való életben is az van mint itt a gyámügy és más sem vesz komolyan addig amíg tragédia nem történik. Itt a szomszédban is van 4 gyerkőc a legnagyobb kb 10 éves a kicsi 1 talán (még nem jár). Az apjuk 7/7 napot dolgozik az anyjuk minden nap részeg. Kapnak az önkormányzattól élelmiszer segélyt, ruhát mindent. Mégis sokszor már hónap közepén jön tőlünk kérni. Párszor együtt vittük a gyerekeket oviba/suliba (csak párszor, amúgy ők általában 8 kor indulnak) és már korán reggel pia szaga volt. Többször jelentették a gyámhivatalnak ahol azt mondták, amíg normális ruhába járnak oviba, suliba és járnak addig nem tudnak mit tenni. Mikor szoptatott akkor is ivott és cigizett (terhesen is) a saját unokatestvére szólt a gyerekorvosnak aki hivatalból jelentette, a gyerek kb 2 hónapos volt de nem nőtt /hízott semmit (mitől hízott volna ha csak a piát szopja az anyjából). Van itt mellettünk egy park tegnap a 4 gyerek ott volt egyedül!! Bármennyire is felelősségtudó egy 10 éves (ő nem az) nem tud vigyázni egy kisbabája és 2 ovisra...

Majd itt is csak akkor tesz bárki bármit ha az egyik gyereknek valami komoly baja lesz. Jelentsd nyugodtan, de gyűjts bizonyítékokat!!! Anélkül (de még lehet azzal sem ér semmit). Ez a mi híres országunk.

2020. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Párom is azt mondta, hogy felesleges úgysem tesznek semmit. Csak annyira lelkis vagyok,megszakad érte a szívem.

Megpróbálom azért, ha kell kinyomozom hol lakik és beszélek a szomszédokkal, mindent megpróbálok ❤️

2020. jún. 21. 22:08
 16/37 anonim ***** válasza:
66%

Szia.

Családsegíto vagyok. Ne a gyámügyre telefonálj, ők nem foglalkoznak lakossági bejelentésekkel hanem a helyi család és gyermekvédelmi szolgálathoz. Lehet névtelen bejelentést tenni, nekik hivatalból kötelező kivizsgálni.

2020. jún. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%

Szedtem antidepit, nem nyugtató, hanem szorongásoldó, ha jól tudom a frontin is az, senkit sem üt ki(felnőttet pláne nem) pláne nem egy darab, 0,25ös vagy ilyen kis adag.


Kisgyerekeknek rohadt nehéz odaadni a szénsavas cuccokat, pláne ha keserűek, lenyeletni meg kb lehetetlen vele egy darab tablettát. Én sem adnék a suttyó srác szavára, de egy vérvételt megérne, mert nem ürül ki egyből, vért adni pl fél évig nem lehet, ha az ember antidepit szedett..



Nem attól rossz, erőszakos, buta mert fiatalon szült, 20 év múlva is pont ilyen rémes anya lenne(ha ezek igazak), csak esetleg fáradtabb és ingerlékenyebb is mellé.

2020. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
29%
Az Isten mentsen meg az olyan "jóakarótól", mint te, kérdező! A kérdésed alapján kiderül, hogy semmit nem tudsz, de már mennél jelenteni. Az ilyen pletykák miatt nem tudnak foglalkozni a komolyabb esetekkel, másrészt lehet, hogy az egészből semmi sem igaz, a gyerek simán lehet vashiányos, vagy a rossz körülmények miatt helytelenül táplált, de ez még nem erőszak!!! Egy ilyen vizsgálat során egy csomó ember tudomást szerezne az "állítólagos" gyermekbántalmazásról, emberek élete mehet tönkre. Majd akkor menjél, ha hallod, ha látod, ha bizonyítani tudod. Nem az, hogy valakitől hallasz valamit és úgy érzed, hogy neked ismeretlenül van jogod belepiszkolni mások életébe!
2020. jún. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
29%
#16-os, gratulálok. Nem hiszem, hogy a családsegítőtől vagy. Gondolom, csak van már gyakorlatod a jelentgetésekben. A kérdező semmit nem látott maga, semmi alapja nincsen annak, amit állít, színtiszta pletyka az egész. De menjen jelentgetni. Jobb dolgotok tényleg nincsen?
2020. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha már valakire rá akarod küldeni a hatóságokat, akkor VÁLLALD A NEVEDET IS HOZZÁ!
2020. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!