Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan,hova tudom név nélkül...

Hogyan,hova tudom név nélkül jelenteni, ha egy gyereket bántalmaznak?

Figyelt kérdés

Egy alig 2 éves gyereket az anyja rendszeresen ver,sokszor láttam már,hogy bágyadt,tompa a gyerkőc,azt hittem csak rossz napja van az amúgy mindig pörgős örökmozgónak, de nem, mint kiderült (közös ismerőstől) ha a gyerek sír akkor az anyja egy EGÉSZ frontint (amit az anyának írtak fel) lenyom a torkán amit jobb híján sörrel itat meg vele és rendszeresen rángatja,veri is ha sír.

Nagyon sajnálom ezt a kisfiút, az anyja nagyon fiatalon szülte és amint a fenti sztori is mutatja alkalmatlan az anyaságra. Az anya nevét tudom és azt, hogy Budapesten él. Sajnos kerületet nem. Hova tudnám jelenteni név nélkül? Meg foglalkoznak ezzel? Nem tudom, hogy minden nap gyógyszerezi-e de ha nem minden nap és egy olyan nap vizsgálják meg pl a gyereket akkor nem veszik komolyan és megy minden tovább igy ahogy van...



2020. jún. 21. 17:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként én a srácra gyakorolnék nyomást, mert csak ő tudja, igazak e ezek, tehát ha meg tudod törni, hogy valami kis lelkiismeret legyen benne(vagy biztonságban érezze magàt, hogy bevallhassa, ha hazudott), akkor neki kellene lépnie, mert csak tőle hiteles, tőled nem.


Ha nem hajlandó jelenteni, építsd le a kapcsolatot, mert ha tudja és nem szól, egy utolsó rohadék.


Nehéz párkapcsolatnál hitelt adni az egyik szavának, a sértett emberek sokat hazudnak, túloznak, de ki fogják vizsgálni.

2020. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 16os. De igen családsegítő vagyok. Leírtam hova kell jelentést tenni abban az esetben ha bármi gyanús előfordul és valaki ezt be akarja jelenteni. A családsegítő kimegy, csinál egy környezettanulmányt és ha minden rendben van, lezárja az esetet.Ennyi.

Ezért felesleges itt vagdalkóznod, sem te, sem én nem látunk bele ebbe a dologba.

2020. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
40%
Név nélkül? Na, szép.
2020. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
22-es, te pedig hiába írod, hogy családsegítős vagy, akkor sem hiszem el. Hagy egészítsem ki amit írtál: A KÉRDEZŐ SEM LÁT BELE A DOLOGBA! Ha a családsegítőben ilyen emberek ülnének, mint te, aki képes egy nevét nem vállaló valakit (inkább egy senkit) egy pletyka alapján arra biztatni, hogy feketítsen be másokat, akkor nagy baj lenne ott is! Hogy a fenébe mondhatsz olyant, hogy névtelen bejelentésre kimennek, kivizsgálják, majd ha minden rendben van, ennyi?!?!?!?!? Fel tudod fogni, hogy mit jelent az, hogy az ember lakásába jönnek olyan vádaskodással, hogy bántják a gyereket, miközben nem is történik semmi ilyesmi? Elintézed azzal a szóval, hogy ENNYI?! Szerintem hogy érzi magát az a család, ahová ilyen indokkal elkezdenek szaglászni menni? Hogy teszi magát túl azon az anya, hogy egy gyáva névtelen senki megrágalmazhatja őket??? Szerinted hogy fognak azután élni?! Hogy néznek majd a szomszédokra, ismerősökre, barátokra... Vajon ki volt közöttük az a rosszindulatú gyáva ember? Név nélkül szemétbe kellene kerülni minden iratnak. Az adóhatóság is kér nevet minden bejelentés mellé, mert az illetőnek vállalnia kell azt, amit állít. Ha bebizonyosodik, hogy nem igaz, akkor felelhet rágalmazásért!
2020. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
39%

Hű...hát furcsa milyen indulatokat képes kiváltani belőled ez a dolog, nyilván érintett vagy...

Igen, igazságtalan mikor valakit megvádolnak és ez nem igaz, de nekem minden ügyet ki kell vizsgálni, ha igaz, ha nem.Nem én hozom a törvényeket ott fent, hogy ki jelenthet be, milyen formában és kit. Soha nem állítottam, hogy feketítsen be akárkit. Elmondtam a lehetőségeit. Nekem a munkaköröm során nincs jogom ítélkezni bárkin is. Vegzem a feladatom.

Ha valaki névtelen bejelentést tesz akármilyen nevetséges is a vád ( és mi ezt sejtjük) akkor is kötelességünk kivizsgálni, különben az állásunkkal játszunk.

2020. jún. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
És ha érintett lennék, akkor mi van? És miért ne háborodhatnék fel ezen az eljárásmódon, amit írsz, anélkül is, hogy érintett lennék? Viszont te milyen jogon bátorítasz egy névtelen senkit egy pletyka alapján (hallotta xy-tól), hogy jelentsen fel nálatok egy családot!? Erre nyilván nem kapod a fizetésedet és erre senki nem hatalmazott fel!!! Az milyen törvényben van benne, hogy állítson valaki olyat, amire semmilyen bizonyítéka nincsen?!?!?! Sajnálom, ha ilyenek dolgoznak a családsegítőkben, miközben valóban bántalmazott és éheztetett gyerekek vannak az országban, akikkel meg nem foglalkoztok, mert a hírekből tudunk csak róluk! Ebből is látszik, hogy valamit nem csináltok jól! Aki meg nem vállalja fel az arcát, az meg főleg ne vádoljon senkit, ti pedig foglalkozzatok inkább a valódi gyerekbántalmazásokkal és ne a rosszindulatú pletykákkal!
2020. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
69%

Senkit nem bátorítottam, feltett egy kérdést, válaszoltam.

A stílus maga az ember,további kellemes fröcsögést kívánok!

2020. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
16%
A stílusommal semmi gond nincsen, a fröcsögéstől nagyon távol áll, de gondolom más nem jutott eszedbe. Megcáfolni nem tudsz, mert a tények engem igazolnak. Szomorú, ha neked nem tűnik fel, hogy a kérdező még azt sem tudja, hol lakik az anyuka, de közös ismerősük az van... Ti a hivatalban komolyan veszitek az ilyenek bejelentését?! Szégyenkeznem nem nekem kell!!! Azokra figyelnétek inkább, mint a legutóbbi csecsemőgyilkos, hogy egy gyereke sem él nála, mindet más neveli, de terhes egy újabb gyerekkel!
2020. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Ismétlem a kérdésre válaszoltam. A többibe nem látok bele.

A provokálásodat pedig továbbra se veszem magamra!

2020. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem provokálás az, hanem vélemény. Nem kell, hogy magadra vedd, attól én még így gondolom. Az sem segítségnyújtás, amit tettél, hanem a névtelen feljelentés propagálása! Ez nem tartozik nyilván a munkakörödbe. Neked elvileg ez lenne a szakterületed, de mégsem veszed észre a kérdésben olvasható ellentmondásokat!
2020. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!