Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg boldogabb aki 40...

Tényleg boldogabb aki 40 évesen szül?ezek miatt?

Figyelt kérdés
Nem boldogtalanabb aki korán szült?Vannak ismerőseim akik korán szültek,és olyanok is akik akkor szültek mikor másoknak már nagykorú gyerekeik lettek.egyiknél 16 és 20 évesek a gyerekek,már nincsenek családi fotók,mert ciki,haverokkal járnak el,a szülők is dolgoznak,mindenki elvan,s ha elköltöznek,csak a munka marad a szülőknek és a csend,ha unokák lesznek,csak akkor láthatja ha engedik,vagy egymáshoz látogatnak,de ha messze laknak akkor ritkán.de aki későn szül kisgyerekeket,tovább marad fiatalos,energikus,közös nyaralások,kalandok,családi összejövetel is gyakoribb lehet,és mindent jobban lehet élvezni.pl. nekem már uncsi lenne a vadaspark vagy strandon csak ücsörögjek.nem azt mondom hogy a gyerek az élet értelme,de tovább van családod. Csak én vagyok ilyen aki már nem élvezné az utazgatást mintha még tini lennék? Férjemmel megint babát tervezünk pedig már 13 éves a nagy,kiváncsi vagyok mások hogy vélekednek a korán vagy későn szülőknek a jobb? Ha mindkettőböl vannak ismerőseid,te hogy látod őket? Ki a boldogabb? Korán és későn szülő is vagyok szóval megértem mindkettőt. Akinél már elköltöztek a gyerekek,mik a tervei? Mik teszik boldoggá?
2020. júl. 21. 21:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%
Hat en 32 vagyok, ket gyerekkel, 28 evesen szultem az elsot, es lestrapalt vagyok :D Ettol fuggetlenul szeretnenk meg par ev mulva meg egy gyereket. Mivel kulfoldon elunk, messze a csaladtol, az elsovel sem tudtak a nagyszulok segiteni. Ferjemet es a tesojat koran vallaltak, anyosom megsem erhette sajnos meg a 2. unokaja szuleteset, meghalt 54 evesen. Az en apukam pedig 57 evesen mar joval az elso gyerekunk elott. En ugy gondolom, hogy minel fiatalabban jo tullenni az elso par faraszto even, de nem mindenkinek vannak olyan rosszul alvo gyerekei, mint nekunk :D
2020. júl. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem 20 éveimbe születtek,míg a 3. 30éveim közepén ,pont jó mert most 40 éveim közepe felé már semmiképpen sem akkarnék babával foglalkozni .fiatalon több energiám volt mint mostanában .
2020. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
34 éves vagyok 4 gyerekkel. A legkisebb 2 eves, a legnagyobb 8. Mi igy is terveztuk, hogy 30 korul vallalunk gyereket. En mindenkepp szerettem volna ha az első az meg 30 eves korol elott megszületik. 35 után meg mar nem akartam szülni. Nekunk teljesen jól jött ki. Szuleim 25 es 30 évesek voltak mikor en szulettem, szóval fiatalabb nagyszülők és ez baromi sokat segít. A nagyszuleim kozul sajnos mar csak egy el(o is 97), mert ők már 37-40 évesek voltak amikor a szüleim születtek.
2020. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
38%

Én 35-40 évesen már öregnek érezném magam szülni, pláne, ha első gyerek. De ez csak a saját véleményem, mindigis fiatalon szerettem volna családot. Most 26 vagyok, első babával a pocakban, már előbb is vállaltam volna, csak idő volt, mire elértük, hogy biztonságos anyagi háttérbe születhessen.

Nagyon örülök, hogy a dédszülei is ismerni fogják, és a nagyszülei fiatalok (47-53 között), így velük is sok sok évet tölthet még.

Ha később mégis hiányzik, hogy babázzak, akkor majd elgondolkozunk mi is egy következő gyereken, csak akkor meg nagyon vigyázni kell, hogy ne a nagy(ok) szabadidejét vegyem el a kicsivel, mint a férjemnél volt, hogy kb ő nevelte fel az öccsét, sehova nem tudott menni miatta, stb. Nem a nagyobb nyakára kell szülni.

Én boldog vagyok, hogy egy erős kapcsolatba szülhetek fiatalon, szerintem ez tök jó kor, bizonyos kor felett a betegségekre is nagyobb az esélye a babának sajnos, a szülést, terhességet is nehezebbnek mondják(persze ebben nincs tapasztalatom, majd lehet, hogy évek múlva lesz).

2020. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!