Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek mellett hogy oldják...

Gyerek mellett hogy oldják meg a dolgokat ?

Figyelt kérdés

Vagy a ház szalad vagy a gyerekkel nem törődöm eléggé Vagy kaja nincs. Ugye a munkahelyen töltött ido és az utazás fix onnan is gyakran még beszélnek de már pattanok fel mert a suliba menni kell a gyerekért és nem tehetem meg,hogy otthagyom mert kiállítanak az ajtó elé.

Az apja még később végez mint én nemtud segíteni Nah meg maszek azaz vállalkozónál van,néha több a munka néha kevesebb.

Régen Nemtudom hogy bírták hogy főztek is mostak is ( nem automatával ) gyerekertt is mentek időbe és dolgoztak is.Persze voltak Htb-k de pl már nagyim is dolgozott mint bolti eladó,másik nagyim meg gyàrban mint csomagoló.Mar őket Nemtudom megkerdezni sajnos.

Pedig sokat gondolok erre,hogy mit ronthatok el vagy honnan Csipjek le időt


2020. aug. 4. 15:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%
Hat akkor főzz többet hétvégén ami kitart szerdáig. Vagy pl ha en olyasmit csinálok pl tonhalas tésztát vagy tejszínes-baconos tésztát mindig 2x annyit csinálok és a szósz felet lefagyasztom. Akkor már csak tésztát kell kifozni hozza. Néha vegyél Lidl-ben lasagnet, teljesen jó az is pár hetente. De amúgy egy csomó étel fagyaszthato és akkor fele annyiszor kell csak foznod.
2020. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
12%

"Én is átestem ezen a kérdésen nemrég, bennem is felmerült ez és én azt a választ találtam, hogy egy csomóan pl nem 8 órában dolgoztak/dolgoznak. Anyósom is otthon volt a két gyerekkel a legkisebb 3 éves koráig, aztán 6 órában dolgozott és közel volt a munkahelye.


A bölcsi, ahova járt a fiam, ott is 70% arányban 4-6 órás anyukák voltak."


Én meg egyedülálló anya voltam és bizony 8 órában dolgoztam. Akarni kell és még lehet oldani mindent.

2020. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
76%
Én rendelem a kaját, olcsóbb, mintha megveszem az alapanyagot.
2020. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

8 és 10

Nem az akarattal van a baj, de Nemtudok sem teleportálni meg ugye 10 óra elmegy a munkával és az utazással. 8 ora 30 perc plusz menni a gyerekért és jönni haza.

Ebből szívesen lecsipnék de közelebb nem találtam sem munkát meg a lányomnak is ez a jobb iskola ugymond.

2020. aug. 4. 15:51
 15/37 A kérdező kommentje:
11 13 igen próbálok a főzésen változtatni ,inkább előre főzni mert rendelni így 3 före már drága.
2020. aug. 4. 15:52
 16/37 anonim ***** válasza:
26%

Délelőtt csak a gyerekekkel vagyok, játszunk, olvasok, tanulunk, sétálunk, ellátjuk az állatokat. Ebéd után, amíg alszanak, gazolok, ültetek, leszedem a termést, összeszedem a tojásokat és tanulok (most épp kresz, előtte nyelvet). Ha felkeltek, megyünk a kertbe, kb 1 órával később jön a férjem, akkor bejövök, megfőzöm a vacsit+másnapi ebédet, 7 körül locsolok, 8 körül jövünk be. A gyerekek 9-re ágyban vannak, akkor gyorsan felmosok, aztán lopunk még pár órát kettesben. Étkezések után felseperni 2 perc, nagytakarítani (porszívó, fürdő, stb.) hétvégén szoktunk a férjemmel együtt (egyik a gyerekekkel, másik csinálja).


Mivel 4-en vannak és nagyon kicsik még, maximum délelőtti 4 órás munkát fogok tudni vállalni, ha a legkisebb is ovis lesz, így a többi dologra ugyanúgy meglesz az időm.

2020. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
70%
Bár nekem a kislányom 5 hónapos de egy teljes embert igényel. A főzést úgy oldom meg hogy olyat készítek hétköznap mikor a férjem dolgozik ami gyorsan megvan és nem kell mellette állni. A sütőben szoktam sütni husit zöldségekkel, a krémlevesek is hamar megvannak. A husikat ha úgy van gyorsan előző este bepácolom és berakom a hűtőbe állni, ilyenkor már a kislányom alszik úgyhogy tudom csinálmi a dolgomat. Hétvégén mikor a férjem itthon van tudok olyat is készíteni ami "bonyolultabb"
2020. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak te csinálj mindent. A gyereked, mivel azt írtad, hogy már tanul, a saját szobáját már ügyesen rendben tudja tartani szerintem.

Az én gyerekeim még picik, a tanulás nálunk még nem aktuális, de régen mindig én tanultam az öcsémmel. Úgy csináltuk, hogy miután hazáértünk, ő leült a konyhában, elővette a tanulnivalót, én pedig elkezdtem előkészíteni a húst, zöldségeket a főzéshez. Ameddig ezt csináltam, addig ő olyan házit csinált, amiben elég volt a szóbeli segítségem. Aztán miután feltettem főni a kaját, oda tudtam ülni mellé, és csináltuk azt amiben több segítség kellett. Néha odamentem a tűzhelyhez, megkavarni az ételt, vagy egyebet, ami még szükséges volt. Amire készen lett a házi feladat, elkészült a vacsora is.

Attól még, hogy a férjed később végez, mint te, ugyanúgy ki tudja venni a részét a dolgokból, gondolom azért nem minden nap 16 órát van távol. Azt írtad, lakásban vagytok, ez szerintem max 50-60 négyzetmétert jelenthet. Ezt azért ketten szerintem munka mellett sem lehetetlen rendben tartani. Nem vagytok otthon túl sokat, szerintem hétközben mondjuk 2 naponta egy gyors porszi+felmosás elég lenne, ezt meg, ha ketten csináljátok, meg esetleg közben a gyerek is pakolgat, vagy valami, amiben tud segíteni, viszonylag gyorsan meg tudjátok oldani. A lényeg, hogy ne egyedül próbálj mindent megoldani, azért család a család, hogy együtt oldják meg az életüket.

2020. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

18 elsős volt most az online suli miatt méginkább lemaradt sajnos mert én nem vagyok pedagógus nem ment úgy. Sokat kell vele gyakorolni el kalandozik nem figyel.


Párom autószerelő műhelyben van,vállalkozónál és van hogy 6kor hazajön van hogy 11ig szerelnek.

Tényleg kaotikus és ilyen téren nem számíthatok rá,mert egyszerűen nincs itt. Ha korábban hazajön akkro a gyerekkel van,nem lenne szivem azt mondani, hogy most a gyereket hagyd mert segíts a fürdőszobát felsúrolni.

Sokkal inkább rendmanias voltam regen de mostmár beveszem a leszarom tablettát, a gyerek az első meg a párom nem a porcicàk.

De a többiből már Nemtudok leadni.


Nem nagy a lakás másfél szoba, de épp ezért mert pici a hely és sok a holmink,állandóan pakolni kell.

2020. aug. 4. 18:07
 20/37 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy tök jó, hogy dobálja itt mindenki a közhelyeket, "minek vállalsz ha nem bírod", "nem akarásnak nyögés a vége", "az akarat és a szükség mindenre megoldást kínál" (ez a kedvencem 😃) és hasonlók, de konkrét, konstruktív választ a kérdésre nemigen adott senki. Pedig én is kíváncsi lennék rá. Van 2 gyerekünk, a kisebbikkel még itthon vagyok, de már baromi sokszor gondolkodtam, hogy hogy fogunk velük minőségi időt tölteni később. 4-ig meló mindkettőnknek, utána mire összeszedjük őket a bölcsiből/oviból/suliból, hazaérünk, van délután 5... és még csak akkor tudunk nekiállni főzni másnapra, indítani egy mosást, akármi. És akkor még akár tanulni is velük, ha igénylik, meg persze játsszunk, lazítsunk is, hisz gyerekek. De mégis mikor?? Abba meg már bele sem merek gondolni, hogy ha esetleg lesz valami hobbijuk, legyen az sport, szakkör, bármi, az hogy fér bele még délután 4 óra után. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy kb hétvégén lehet időt tölteni a családdal, az összes többi napon max élni egymás mellett.
2020. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!