Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pár hónapos babával utaznátok...

Pár hónapos babával utaznátok vonaton, ha átszállással össz-vissz 3,5 órás az út?

Figyelt kérdés
Bécsben lakom férjemmel 7 éve, anya egyszer nem jött meglátogatni minket. Most fel van háborodva, hogy nem akarok vonatozni pár hónapos babával, babakocsival meg mindenestül, mikor ő meg kényelmesen vár minket otthon és megmondtam neki, hogy igen is, jöjjön ő, ha akar, végülis könnyebb neki jönni egy hátitáskával, mint nekem babakocsival meg mindenestül. Vagy ti mennétek?

2020. aug. 15. 14:18
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy 7 év alatt mindig én mentem és még pár hónapos babánál is elvárja, hogy mi menjünk.
2020. aug. 15. 14:21
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Most, a világjárvány idején semmiesetre sem indulnék útnak.

Ma jelent meg a hír, hogy Ausztriában ismét tombol a járvány.

2020. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Egyszer legalább meg kellene szoptatni és tisztába tenni. Ez ráadásul nem is fülkés vonat, rendszeresen csurig emberrel, hiszen nem kötelező a helyjegy.

Van valami betegsége esetleg, amitől nem bírná ennyit utazni?

2020. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Utazna a halál, még békeidőben sem.

Amíg picik voltak a gyerekeim, anyámék jöttek heti egyszer, mert belátták, hogy ők könnyebben mozognak. Most már mindenki iskolás, mi megyünk hozzájuk.

2020. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

2-es vagyok


Amúgy ilyen meleg időben semmiképpen nem mennék a pici babámmal

ilyen nagy útra. Semmilyenre sem. Tisztába tenni, szopik,

nem az otthoni környezet, nyűgös (joggal). Nem tud rendesen aludni.

Az emberek jönnek-mennek, mindent összefogdosnak a köszös kezükkel.

Veled is történhet bármi. De a legalapvetőbb: gondold el, ha wc-re kell menned, ki vigyáz a kicsire? Soha, senki idegennek a kezébe nem adnám a gyerekemet. Az anyukád önző és felelőtlen. Bocsánat, de ez a véleményem.

Nem gondol a kicsi egészségére.

2020. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok. Jönnek-mennek, meg krákognak, köhögnek, zajonganak, ajtót csapkodnak, húzkodnak, ablakok nyitva, huzat van a fülkében és

zaj!


Ezt mind mondd el édesanyádnak, hogy gondoljon bele a részletekbe, és NEM.

2020. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3-mas jaj még csak most fog születni. Csak anya már tervez, hogy mikor menjünk én meg kiakadtam. Amiket itt leírtatok, mintha az én érveimet olvasnám vissza. Anya vállig állítja hogy neki van igaza, mert hogy ő dolgozik és én bármikor mehetek, erre megmondtam erőteljesebben a véleményem, erre ő meg elsírja magát. Ja, pont nem hatódtam meg. Nem tudtam, hogy én gondolkodom furán, de akkor látom, nektek is ez a véleményetek. Egyébként melyik kortól ajánlanátok a vonatozást?
2020. aug. 15. 14:31
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát... óvodás kortól :D

Az a baj, hogy amikor már nem baba, akkor meg totyogóssá változik, egyszer utaztam távolsági busszal 1 kerek órát egy másfél évessel, és beleőszültem... A vonat mondjuk sokkal jobb, mert ott lehet mászkálni legalább.

2020. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb. óvodás kortól, amikor már több időt tud egy helyben ülni, leköti a kilátás, vagy egy könyv, vagy egy hosszabb mese.


Illetve, amikor már megérti és el lehet neki magyarázni, hogy most egy helyben kell ülni, nem ugrálunk, nem hangoskodunk.

2020. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Én egyszer vonatoztam 600.km, egy átszállással,7.hónapos volt a fiam. A férjem is, és Apukám is velünk utazott, de mind a hármunkat lefárasztott a gyerek, az utazás, stb. Látod, még ha többen vagyunk az se könnyű, de egyedül? Semmiképpen sem. Veszélyes is nagyon, a vírus miatt.
2020. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!