Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal, hogy fel kell öltözni?

Figyelt kérdés

26 hónapos a kislányom, és mióta bejött a hidegebb idő napi szintű 20-30 perces hisztik vannak mert se zoknit se kabátot, sapkát nem akar felvenni. Még nem beszél csak szavakat mondd, de nagyon okos, értelmes többször elmagyaráztam, hogy hideg van ezért kell felöltözni. Meg mutattam neki h hideg van az se vált be. Meséltem is már más kislány nevével amit ő csinál, könyvben is néztük úgy is elmeséltem. Azt is megmutogattuk neki hogy apa, anya is tesó is felveszi ezeket. De legalább napi 2-3x minimum ordít rugdos üvölt ha rá akarom adni a zoknit.

Tudom hogy most van ebben a hisztis korszakban de nagyon rossz hogy ha udvarra akarunk menni akkor egy laza 20 perces hisztit levág, így az egésztől elmegy az ember kedve. Az se rendíti meg ha pl ez miatt nem megyünk ki. Ma pl reggel 30 percig üvöltött, majd 20 percig megtűrte a zoknit, újra levette, most rá adtam nem sírt. De előre látom az udvarra menetelnél megint egy kis műsor lesz. Az a baj, hogy van egy 4 hónaposom is, így nehéz a nagyobb hisztijét kezelni.

Van vmi tippetek mit tehetnék? Akik hasonló cipőben jártok nektek mi vált be?

Köszönöm.


2020. okt. 3. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Ne vidd ki az udvarra és akkor megérti.


Off:nem 26 hónapos,hanem 2 éves.

2020. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha ezt mind végigcsináltad és még mindig nem érti, akkor felül kell bírálnod, hogy "nagyon okos".

Van egy pont, ahol nem kell mesét mondani, meg könyörögni, meg trükközni, hanem leguggolni mellé, keményen a szemébe nézni és határozottan azt mondani: "felveszed a kabátodat, MOST".

Voilá, működik. Csak éreznie kell mögötte az érzéseidet (amit mostanában nem dívik kimutatni, mert anyuka legyen lágy és kedves és nyugodt 24/7. Nem. Indulat és düh is valódi érzelmek és nem kell félni kimutatni őket! Emeld meg a hangod, hogy VEDD FEL!)

2020. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem vinném ki, rögtön megtanulja ha nem öltözik fel nem mehet ki, nem hagynám, hogy így szórakozzon.
2020. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg a gyereknek nem hideg, nem fázik, viszont ha úgy felölözteted, ahogy te akarod, akkor melege van, nem érzi jól magát.
2020. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2-essel értek egyet. Ez nem olyan dolog, amiért könyörögni kell. Fel kell venni és kész, nincs vita, nincs hiszti, nem kell mesedélutánt tartani.
2020. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#1 26 hónap az 2 év 2 hónapos de így könnyebb volt ki írni gondoltam ezen nem akad fenn senki.

#2 köszi a tippet de ezt is próbáltam már. Nem vagyok jámbor anyuka szoktam hangosan is rászólni. Fenékre is csaptam semmi nem használt.

Sajnos ő elég akaratos. De mint ahogy írtam egyebekben nincs olyan nagy hiszti csak emiatt. Vmi miatt nem szereti.

Szerintem az nem opció hogy nem viszem ki egyáltalán. Max h a kicsivel kimegyunk neki még megmondom h amíg nem veszi fel nem jöhet ki.

De köszi szépen a válaszokat.

2020. okt. 3. 10:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha megemeled a hangod és annak ellenére sem veszi fel, akkor valamit nem jól csinálsz. Nevelés kérdése lenne az egész. Egy 2 éves gyerekkel ezt meg lehetne értetni, vagy rá lehet parancsolni màr, teljesen mind1, hogy 2 éves, vagy 2 éves 2 hónapos... Ha pedig a leírt válaszokra mind van egy jó kifogásod, felesleges volt feltenni a kérdést.
2020. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én nem kifogást keresek csak még akarom érteni miért van, hogy ennyire kiakasztja ez a dolog. Ma pl a várakozás ellenére nem volt semmi hiszti.

De pl tegnap nagyon durva volt.

Arra hogy ő túl melegnek érzi elhiszem, hisz bent a házban jó az idő. Persze h ha rá parancsolok szót fogad. Csak ebben most vmi miatt nem értettem miért reagált így. De lehet hogy csak ennyi volt neki mert most abszolút nem hisztizett mikor kijöttünk.

2020. okt. 3. 10:34
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még és van egy 4 hónaposod. Sajnos a kicsiken a legkülönfélébb módon jön ki, ha ő esetleg nem kap annyi figyelmet, türelmet stb. mint amennyit elképzel, vagy amennyit megszokott. Ez hosszabb távú folyamat, nem zajlik le a kistesó érkezése utáni rövid időben, hiába úgy képzeli az ember. Emlékszik a különbségre, hogy milyen volt előtte meg milyen most. Nem veled van a baj, teljesen normális, de szokni kell neki, a legváratlanabb helyzetekben, legkisebb hülyeségeken is jöhet egy kiborulás, főleg, hogy addig is vele foglalkozol, mert az ilyen kicsiknek a negatív figyelem is figyelem és ha így tud kiszakítani pluszt tőled, akkor van, hogy így próbálkozik.
2020. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Az én 2 évesem se akar felöltözni. Ő autista, nem szereti ha az alkarjához ér valami.

Mindent végigpróbáltam, amit te, de semmi.

Eljött a pont, hogy sérült vagy sem, de én nem könyörgök neki. Felöltöztettem. Első nap 1 órán keresztül üvöltött, második nap már csak fél órán át sírt és így szépen lassan, napról-napra elfelejtette, hogy sírni kell. Nem állítom, hogy mosolyogva csináltam végig, mert belül minden egyes alkalommal zokogtam én is, de fog összeszorít és némán felöltöztet.

Egyébként simán benne van a pakliban, hogy melege van még kabátban. A zokni az kell, de pl tegnap 20 fokban, szélcsendben is volt olyan gyerkőc, akin már sapka-sál-bundás kabát volt.

2020. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!