Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a lányommal, hogy fel kell öltözni?

Figyelt kérdés

26 hónapos a kislányom, és mióta bejött a hidegebb idő napi szintű 20-30 perces hisztik vannak mert se zoknit se kabátot, sapkát nem akar felvenni. Még nem beszél csak szavakat mondd, de nagyon okos, értelmes többször elmagyaráztam, hogy hideg van ezért kell felöltözni. Meg mutattam neki h hideg van az se vált be. Meséltem is már más kislány nevével amit ő csinál, könyvben is néztük úgy is elmeséltem. Azt is megmutogattuk neki hogy apa, anya is tesó is felveszi ezeket. De legalább napi 2-3x minimum ordít rugdos üvölt ha rá akarom adni a zoknit.

Tudom hogy most van ebben a hisztis korszakban de nagyon rossz hogy ha udvarra akarunk menni akkor egy laza 20 perces hisztit levág, így az egésztől elmegy az ember kedve. Az se rendíti meg ha pl ez miatt nem megyünk ki. Ma pl reggel 30 percig üvöltött, majd 20 percig megtűrte a zoknit, újra levette, most rá adtam nem sírt. De előre látom az udvarra menetelnél megint egy kis műsor lesz. Az a baj, hogy van egy 4 hónaposom is, így nehéz a nagyobb hisztijét kezelni.

Van vmi tippetek mit tehetnék? Akik hasonló cipőben jártok nektek mi vált be?

Köszönöm.


2020. okt. 3. 09:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele civódni, ha úgy akarja, legyen, majd úgyis rájön magától, ha fázik, hogy fel kell venni. Én is kinlódtam vele az elején. Én ugyanis fázós vagyok, de az apja nem. A gyerek sem akarta felvenni, amit mondtam, mondván hogy nem fázik. Egy idő után ráhagytam, és rá kellett jönnöm, hogy valószínűleg az apjára ütött, mert amikor tényleg fázott, akkor ő maga kérte. Nem vagyunk egyformák. Például most is sokan már kabátot adtak a gyerekekre, én pedig eddig még a rövidnadrágot is megedtem neki pulcsival, mert így érzi jól magát. Szóval szerintem hadd tapasztalja meg, aztán ha fázik, legközelebb úgysem fog ellenkezni.
2020. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megfogod, raadod a ruhat, kirakod az udvarra. Nehogy mar a farok csovalja...
2020. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

magyarorszågon mėg jó idő van kabåt sem hiszem hogy kell,zokni igen,

ėn nėmetorszågba lakom na itt hideg van ,kell kabåt is ,zokni is stb.

2020. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!