Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tévé kérdése kisgyereknél?

Tévé kérdése kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Régebben mikor én gyerek voltam (úgy 25 éve), akkor teljesen általános volt az, hogy a gyereknek saját tévéjük van, vagy ha nem engedhette meg ezt a család akkor a közös tévét nézik. Mostanában viszont sok olyan szülővel találkoztam, akik azt mondják, hogy nem fog sosem kapni tévét a gyerekük, mert az elbutítja, meg teljesen felesleges is. Az egyik ilyen szülő az unokatesóm, és felesége. A fiúk 5 éves, folyton azért könyörög hogy had kapjon tévét, mert szeretne meséket nézni. (Megj.: Scooby-doo-t akar nézni főleg.) És ők mindig azt mondják neki, hogy nem, attól csak elhülyülni lehet. A tévén kívül nincs semmije, se telefon, se tablet. Szerintem egész életében összesen ha 5 órányi mesét, filmet nézett, azzal lehet sokat mondok.

Miért gondolkoznak sokan így? Az oké, hogy ha egy gyerek idióta meséket néz, akkor az nem lesz jó hatással rá, de ettől miért kell megtiltani tőle MINDENT? Ha ez egy egyedi eset lenne, azt mondom hogy jól van, ők ilyenek, de nem az, mára ez a nézet már teljesen általánossá vált. És én ezt nem értem. A szülők saját bénaságuk miatt (=képtelenek normális meséket mutatni a gyereküknek) miért tiltanak meg a gyereküktől minden mesét, filmet?



2020. nov. 9. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

En is tobbet teveztem mint a gyerekeim, de kertes hazban laktunk, az utcan bandaztunk sotetedesig a szomszed gyerekekkel, nagyanyamnal ahol a nyarakat toltottuk egy kezemen meg tudom szamolni hany jatekom volt bent a hazban, mindig kint voltunk, bunkert epitettunk, bringaztunk, locsoltunk.(ott is volt tv).


Az en gyerekeim jelenleg 47nm-en elnek (februarban koltozunk kertes hazba), a haztombben nincs korosztalyukbeli, a haztombhoz nincs zart jatszoter. A legegyszerubb megoldas lenne leultetni oket a tv ele hadd kockuljon, az lekotne napi 4oraban es nekem sem lenne "gondom" veluk. Van ipad, napi 20p engedelyezett, cserebe 20percig pakoljak a lakasban a sajat cuccukat (szanaszet hagynak mindent). Es igy az en draga unatkozo gyerekeim olvaso gyerekekke cseperedtek, ami szerintem a mai fiatalsag kisebb hanyadat teszi ki. Olvasnak, tarsasoznak, legoznak, babaznak es meset projektorral neznek a falon, ha az idobe belefer. (7 es 9 evesek)

Pont minap volt egy kerdes h a 3 v 4 eves kislany tvfuggo es anyuka nem tudja kiimadkozni a szobabol. A tv es minden kutyu fuggoseget okoz es nem ad hozza az eletukhoz. (Nekunk sincs tv epp emiatt). Sot, a suliban, a napkoziben is tvztetik oket. Legalabb itthon hadd huzzam mar meg a hatart ami egeszseges szerintem. Felnott koraban bepotolhatja a tespedest ha szeretne.

2020. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A saját TV-t nem értem. Mi szüksége van egy gyereknek saját tévére, miért kell rászokatni, hogy arra aludjon el, mikor ez tök egészségtelen az idegrendszer számára és miért adnánk meg a lehetőséget, hogy kreatív programok helyett a képernyőt bambulásával töltse el az időt?


Ez ugyanaz, mint a telefon meg a tablet. Az agy hozzászokik a gyorsan megszerezhető, laza ingerekhez és függővé válik tőlük.


És ezzel, megjegyzem, nem vagyok a teljes tiltás pártján. Van egy TV a nappaliban, mi nem igazán tévézünk, úgyhogy ha hétvégente a gyerek reggel mesét akar nézni, vagy megnézne egy-egy filmet, tegye nyugodtan. Én is szoktam ismerettejesztőket vagy néha valamit betenni főzés közben.


De ennyi, szerintem ez az arany középút. Én szegény családban nőttem fel, nálunk nem volt 5-10 évesen senkinek saját tévéje és ennek megfelelően mindig kreatív dolgokkal, olvasással, a természetben ütöttem el az időmet suli után. Mikor lett TV, 13-14 éves korom körül, suli után folyton ott ültem, mert kényelmes volt. És most, a mostani gyerekeken is ugyanezt látom, kisiskolások bámulják a képernyőt egész délután, és ha ki kell szállni a tablet meg a TV elől, akkor "unatkoznak".


Szóval, szerintem az egészséges mérték az, ha a gyereket nem tiltják el a TV-től, de nem is raknak a szobájába. Pláne, ne arra aludjon el.

2020. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A spongyabob képi világa(eresen kiugró szemek), gonoszkodások, ugratások és a rossz helyzetkezelések miatt rossz szerintem.


Ja, Ren és Stimpy volt, attól meg a Bátortól teljesen be voltam ijedve 10 évesen.

2020. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

6 éves lesz a gyerekem. Aspergeres + ADHD-gyanús, ergo épp elég gáz az idegrendszere anélkül is, hogy a tv/kütyük még adnának neki... Az ovis csoportjában meg úgy az egész ovijában vannak bőven tv-ztetett gyerekek. Szülőin az óvónő megismertette velünk egy intézményen belül készült felmérés eredményét: gond van a beszédükkel, a mozgásukkal, mindennel. A csúcs pedig az a most ovit kezdett kis csoporttársa, aki konkrétan egy felnőttet 100%-ig lefoglal, olyan rossz állapotban van. Anya megoldotta - a tv segítségével -, hogy ragyogjon a ház, legyen mindig friss főtt kaja a férjének, és ő se amortizálódjon le... 🤐

Egyébként ne higgyük, hogy nekünk olyan jót tett a tv... Ha elmennénk pl. egy INPP- vagy TSMT-felmérésre, meglepődnénk az eredményeken, hogy milyen állapotban van az idegrendszerünk valójában, amit nem is feltétlenül érzékelünk a mindennapok rohanása során.

2020. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt anno tévém. Amit nem szabad elfelejteni, hogy akkor hétköznap volt egy db esti mese azt szevasz. Hétvégén meg csak reggel volt mese. Szoval hiába volt nekem is saját tévém, anno sokkal kevesebbet néztem, mint sok mai gyerek akinek nincs is. Mi max videóról nézhetünk mesét, amikor épp megengedték a szülők, de mivel az is drága volt így nem volt olyan izgi az a 3 db se hogy függjünk tőle. Viszont anno nem is feltették annyira a gyerekeket l, sokkal nagyobb szociális életünk volt. Pl elindultam a lakótelepen aztán addig kopogtam amíg valamelyik játszótéri haver otthon volt épp. Sose volt kérdés, hogy melyik gyerek mikor mehet át a másikhoz. Ha ha vártunk max elküldtek a játszóra és ennyi.

Ma már annyira más a világ hogy kár hasonlítgatni.

2020. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Plusz vki irta h a szulo majd felugyeli h a gyerek melyik meset nezheti es melyiket nem. Nekem senki ne mondja h ha ul a gyerek egy mesecsatorna elott akkor a szulo bizonyos mesek elott kicsavarja a porontya kezebol a tavkapcsolot h nem Pistike ez nem neked valo.

A masik dolog pedig h a tvn nem csak mesecsatornak vannak. Meg azt is nehezen emesztem meg h a 9 evesem Donald Trump vs Joe Biden valasztasi kampanyarol kell hazit irjon a suliba, otthon nem nezetek vele sem politikai hirmusort, sem hiradot, legyen meg gyerek kicsit. Csak ugy tudjuk oket es a megnezett tartalmakat kontrollalni ha nalunk a gyeplo, nem a gyerek szobajaban, aztan hadd szoljon.

2020. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
5%
Meg kell vedenem spongyabobot mert nincs benne gonoszkodas, ellenben van az a pippa malac vagy mi multkor lattam hogy a kismalac a sajat apukajat gunyolta hogy kover...a spongyabobban meg van tunyacsap aki egy zsortolodos negativ karakter de nem gonosz es ott van rak ur aki penzehes max. Egy szo mint szaz nem agresszivabb mese mint mas csak humoros a kepi vilaga:) en a mai napig tvte alszom el, kb ugyanaz mintha a konyvbe aludnal be. Be van allitva hogy mikor kapcsol ki. De az olvasast en is jobban szorgalmazom gyereknel mert jo helyesirasa lesz, nekem is jo mert sokat is olvastam.
2020. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!