Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog délután fél...

Normális dolog délután fél négykor ebédelni?

Figyelt kérdés
A szomszéd nő rendszeresen fél 4-4 óra magasságában szól ki a gyerekeinek, hogy kész az ebéd. Normális dolog ez? Én volnék maradi? Más is csinálja így?
2020. nov. 18. 22:46
 131/176 anonim ***** válasza:
95%

Tekintetes asszony, azt tessék elkepzelni, hogy nálunk tegnap az "uram" főzte az ebédet, sőt, általában heti 2-3 alkalommal ő szokott főzni. De van olyan kolléganőm, ahol csak a pasi főz. Na ő általában már dupla adagot hoz magával, mert mindenki kóstolgatja, amit hozott, olyan jól főz a párja (pedig nem szakács, közé nincs a vendeglatashoz).

Mi meg sokszor együtt főzünk, közben beszélgetünk,kozosen tök buli a főzés. De nincs elvart időpontja az ebednek, nem ekörül forog az életünk. Hétköznap este főzünk másnapra, amit viszünk magunkkal munkába, hétvégén meg általában dél körül állunk neki, és elkeszul, amikor elkeszul. De ha megyünk valahova, akkor étteremben eszünk, vagy hazafelé hozunk valamit, ha meg nincs kedvünk főzni, akkor rendelünk. Nekünk sokkal fontosabb a kettesben, illetve a négyesben töltött minőségi idő, mint az, hogy mit és mikor ebédelünk.

De nyilván ha nekem nem lenne értelmes munkám, akkor valószínűleg én is abban merném a saját ertekemet, hogy a legelemibb alapszuksegletet, az étkezést hogy tudom kielegiteni a családomnak. Hála az égnek, ennél azért tartalmasabb életem van.


Látom, hogy te tényleg elhiszed magadnak, hogy téged mindenki irigyel, és el sem tudod képzelni, hogy egy nő ne a férje (amúgy megkerdojelezheto) sikerében mérje a saját értékeit, de azért a 21. században ez már a legtöbb helyen nem így van. Egy kisvárosban lehet, hogy nagy cucc polgármesternek lenni (amúgy nem az, mondom, én is kisvárosban lakom pár éve, ha szóba kerül az itteni polgi, mindenki úgy van vele, hogy hát oké, rendes fickó, de inkább menne vissza tanítani, ahhoz jobban ért), de egyébként nem egy akkora presztízs, maximum ott, ahol a polgármester visszaél a hatalmával. A viselkedesedbol az jön le, hogy a te férjed is valami ilyesmi lehet, ezért vagy így elszállva.

Azért megneznem, hogy allod meg a helyed a való életben, a kis koszfészketek határain kívül, a férjed "hatalma" nélkül egy nagyvárosban, vagy akár csak simán egy másik városban, vagy akár egy vállalati környezetben.


Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy az én szememben egy polgármesteri cím nagyon nem presztízs, ha azt mondtad volna, hogy nemzetkozileg elismert kutató, író, karmester, rendező, emberjogi aktivista, vagy ilyesmi, na arra azt mondanám, hogy az tényleg valami, olyat csinál, amit nem tud akárki. De egy polgármester? Az bárki lehet... Dolgozom együtt nehannyal a megyében, hát atyaég, milyen fazonok vannak közöttük... Még a legtobbre Cserdi polgármesterét tartottam, aki sajnos nemrég halt meg, ő azért tényleg úgy látta el a hivatását, hogy tett az ott élő emberekért, és nem saját magát tömjénezte, ő volt a falurert és nem a falu érte. Mondjuk neki is voltak meredek dolgai, de osszessegeben jól végezte a munkáját és nem hitte, hogy ő az atyauristen.

2020. nov. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/176 A kérdező kommentje:
Sajnos kénytelen vagyok lépni! Fiam jogot tanult, elmondta a fogáspontokat, optan ip mek, mert egy ennyire magas rangú személy és családja elleni uszítás büntetőjogi kategória. Kértem hogy elég legyen, folytattátok, a következményeket viseljétej. Maradok tisztelettel!
2020. nov. 22. 10:07
 133/176 anonim ***** válasza:
95%
Én is jogot tanulok. Elsőnek azt tanácsolom, hogy olvasd el az ÁSZF-et, és utána mondj ekkora hülyeséget!
2020. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/176 A kérdező kommentje:
Írni lehet mindent, Én meg vagy elhiszem, vagy nem. Nem kérek több hozzászólást!
2020. nov. 22. 10:12
 135/176 anonim ***** válasza:
95%
"optan" :DDDDD
2020. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/176 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan kérdező! Írni mindent lehet, mi meg vagy elhisszük vagy nem.
2020. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/176 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk ha az én férjem lenne ennyire "magas rangú személy" (a te szavaiddal élve), biztosan nem égetném magam az interneten, ország-világ előtt ezzel a viselkedéssel és stílussal...
2020. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/176 anonim ***** válasza:
95%

Kit érdekel, hogy te mit kérsz vagy mit nem te együgyű? 😂 Látom még mindig nem sikerült felfognod, hogy ez az oldal nem a tiéd, semmi jogod itt parancsolgatni más embereknek.

Uszítás....látom nem vagy tisztában a fogalmakkal amit használsz. Egy fórumon mindenkinek joga van leírni a véleményét, ahogy azt te is megtetted a szomszédodról, jó primitív stílusban. Érdekes az nem uszítás mi? Más szemében szálkát sajátodban gerendát sem.

2020. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/176 anonim ***** válasza:
96%
Jesszus, és a fiadnak ezt a kérdést nem volt égő megmutatni? A másik, te fikázhatsz random embereket, de neked kínos, ha rámutatnak, hogy mekkora szánalom vagy. Hidd el, senki nem fog megojedni Polgár Jenőtől, úgyhogy a STOP-olásod is nevetséges.
2020. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/176 anonim ***** válasza:
95%
A kérdéseddel és a kommentjeiddel egy kategóriába kerültél Nazzival és a Húsos-csontossal, tök égő, a helyedben törölném magam az oldalról.
2020. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!