Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovisom eltanulta a hülyeséget,...

Ovisom eltanulta a hülyeséget, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos 3,5 éves gyerekem az egyik kisfiútól gusztustalankodást meg káromkodást tanult el. Itthon ilyeneket nem hall. Engem nagyon bosszantanak az új dolgai, de tudom, hogy neki ez most érdekes.


Aki átment már hasonlón, mit tanácsol?


Próbáljam elengedni, majd elmúlik a varázsa? Vagy vegyem komolyan, nehogy elfajuljon?


Az oviban már kértem, hogy figyeljenek és beszéljenek errôl.


2020. dec. 9. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Passz. Nekem nincs gyerekem és nem is lesz. De ha neagyisten úgy lenne a helyzet hogy egy szobában vagyok eggyel és "kipécéz" magának, akkor megvető undorral és utálattal nézek rá. Általában bejön, vagy megijednek ilyenkor, nem tudom és nem is érdekel. Próbáld meg ezt alkalmazni amikor csúnyán beszél, de sok mindent nem tudsz ellene tenni sajnos. Ha elkezded neki mondogatni hogy ezt nem szabad, akkor még jobban fogja csinálni.
2020. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

😂

csak azért nem kell írod, hogy írj valamit

2020. dec. 9. 09:57
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Jó, akkor találj ki valamit. Ötletet adtam. Vagy elfogadod, vagy nem.
2020. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ugye te is érzed, hogy nulla tapasztalattal semennyire nem vagy hiteles a témában? 🤷🏼‍♀️


Ezt a részt gondolom nem sikerült elolvasni:


“Aki átment már hasonlón, mit tanácsol?”

2020. dec. 9. 10:04
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Jaj 1-es, tényleg ne írj feleslegesen. Ez működhet egy idegen gyerek esetén, de a saját gyerekedre eleve nem nézel így, és ha mégis akkor sincs hatása, hiszen ennek a gyereknek az anyja a biztonság alapja. Ehhez nem kell szülőnek lenni, hogy eszedbe jusson.
2020. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
A válaszom meg lemaradt. Az én fiam még korban nem tart itt, de szerintem erre is igaz mint minden másra hogy bizony 1000x el kell mondani, hogy nem beszélhet így, és előbb utóbb megragad a kis fejében.
2020. dec. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyrészt elmagyaráztam neki, hogy ez mennyire buta dolog és hogy ő okos nagyfiú, azok nem mondanak ilyet. Másrészt, amikor mérges vagyok, próbálok olyat mondani vicces hangsúllyal, ami nem bánt senkit, de érdekes a gyerek számára, pl. A kutyafülét, vagy a rézangyalát. Így idővel kikoptak a csúnya szavak, amit az oviban hallott.
2020. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Jól van, legyen igazad. De ezeket a sablon szövegeket már mindenki leírta, én azért írta mást. Ha neked az a szimpatikus hogy elmagyarázod neki hogy nem szabad ezt csinálnia, akkor a sok esetben csak olaj a tűzre. Ha megbünteted, akkor jönni fognak azok a manusok, akik szerint ezzel sérül a gyereked lelke. Vagy nem figyelsz rá, figyelmen kívül hagyod. De ezzel tele van a gyakori. Úgy gondoltam hogy ezeket már próbáltad, azért született meg a kérdés.

Az igaz hogy nem mentem át hasonlón, viszont a családban van kisgyerek. Nekem ez vált be vele kapcsolatban. Direkt azért írtam le hogy ne sablontanácsot kapj. Az meg hogy nem vagyok hiteles...Van benne valami. De a tapasztalat az tapasztalat marad, ha szültem, ha nem.

2020. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as: az, hogy a családban van gyerek, össze sem hasonlítható azzal, amikor sajátot nevelsz
2020. dec. 9. 10:22
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Pedig az első válaszolónak igaza van.

Ne csinálj körülötte cirkuszt, de nyugodtan jelezd, hogy számodra ez a beszédmód nem elfogadható. "A megvető undor meg utálat" nem a legjobb kifejezés, de jeleznie kell az arcodnak, a testtartásodnak, az egész lényednek, hogy ez nálatok nem szokás, "mi nem beszélünk így". Esetleg a "menj be a szobádba, ott mondogathatod" is bevethető.

Nem érdemes veszekedni, patáliát csinálni, mert csak felhívod vele a figyelmet, hogy ez valami nagyon izgi dolog, és a legkínosabb helyzetekben kezdi majd óbégatni a csemete az obszcén szókészletét.

Az ignorálás persze csak akkor működik, ha a családtagok tényleg nem használják ezeket a szavakat.

2020. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!