Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovisom eltanulta a hülyeséget,...

Ovisom eltanulta a hülyeséget, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos 3,5 éves gyerekem az egyik kisfiútól gusztustalankodást meg káromkodást tanult el. Itthon ilyeneket nem hall. Engem nagyon bosszantanak az új dolgai, de tudom, hogy neki ez most érdekes.


Aki átment már hasonlón, mit tanácsol?


Próbáljam elengedni, majd elmúlik a varázsa? Vagy vegyem komolyan, nehogy elfajuljon?


Az oviban már kértem, hogy figyeljenek és beszéljenek errôl.


2020. dec. 9. 09:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha nagy hatást vált ki belőled, annál inkább csinálja. "Így nem beszélünk!" Határozott, semleges hangnemben mondd, aztán egy kicsit vond meg tőle a figyelmedet. Kb. úgy kell kezelni, mint a mindennapos apróbb helyreigazításokat, pl. "Ne morzsázz!" "Most már kezet kell mosni, stb." Ha gusztustalankodik, akkor is nyugodt hangnemben mondd meg, hogy nem illik, más embereknek nem tetszik, ha így viselkedik. Ha tovább csinálja, akkor fordulj el, és mondd, hogy "Addig nem érdekelsz, amíg ilyeneket csinálsz. Ez gusztustalan." De nyugodt hangnemben.
2020. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mert el van véve az ovis nővérektől a nevelő eszköz. Kapnának érte egy két pofont akkor nem csinálnák ezt. Régen meg voltak nevelve a gyerekek. Nagyon rossz irányt vetett a világ. A szülők sem nevelik a gyereket. Mikor lehetett azt régen hallani, hogy az utcán, boltban hisztizik a gyerek. Úgy felképelném, hogy azonnal abba hagyná.

Nekem van két gyerekem és becsülettel felneveltem őket. Mindegyiknek jó a kiállása, becsületesek, barátnője-pasija van. Igazán büszke vagyok rájuk.


Az a nevelési módszer ami most megy Magyarországon az kiábrándító. Ezért van ennyi viselkedészavaros, céltudatlan gyerek és fiatal ember. Borzalmas!

A másik nagy fájdalmam, hogy nincs katonaság.

#LEAMOSTANISZULOKKEL

2021. jan. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!