Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek nem eszik...

2 éves gyerek nem eszik rendesen,mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam.. nem sovány alkat az evéssel soha nem volt gond.. leveseket különösen szerette,rántott hús ilyesmit is mindent evett.. kb 3 hónapja semmi főt kaját nem eszik meg.. amit eszik az üres zsemle,kifli,sült krumpli,bundás alma,sima alma esetleg banàn.. először azt hittem talan fáj a torka (foga kint van az összes) vagy vmi van a szájába ami miatt nem akar enni ( megneztem nem láttam semmit a szájában) es persze édesség,ragcsa az jöhetne egész nap... szóval tuti nem ilyesmi... Próbálkozók azzal H elé rakom ebéd ,vacsi alkalmával a kajàt de csak szét önti vagy belenyúlkal szét keni.. Mondták H van ilyen korszak amikor válogatni kezdenek de már nem tudok mit főzni neki... Az H mindig csak zsemlét,kiflit egyen azt nem akarom mert a sok szénhidrátol csak hìzni fog az amúgy sem sovány picikém :) ne értse senki félre nem félek H lefogy vagy éhen hal csak azért jó lenne több vitamin és társai jutnának a kis szervezetébe,nem tomjuk édességgel van H 2-3 napig édeset nem is kap max délután egy tàlka pukit adunk neki... Adjátok vmi tippet H lehetne evésre bírni megint... Vagy hagyjam most és majd előbb utóbb megjön az étvágya?

2021. márc. 8. 19:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10-es.. a fiam is nagyon hirtelen nem ette meg a kajàt amit addig imádott.. csak egy pl h a lecsót annyira szerette képes volt ebédre vacsira azt enni... Ugyanígy a szaftos tésztakat.. levest szinte minden nap csináltam neki persze minden nap vmi mást majgomboc,zöldség,tojás stb egyik nap karfiol levest csináltam rántott karfiollal és rántott szelet nem ette... Mondom ez nem létezik eddig hisztizet amíg az első db ki nem sült.. másnap ugyanígy semmi ebéd,próbálkoztam így kb 2 hétig ha nem evett adtam neki almát vagy ivott egy ivó joghurtot... Azóta se eszik főt kaját ez kb 3-3,5 hónapja. Nem javult semmit sőt romlott mert amit fentebb írtam kb annyi fajta kaját eszik meg. Egyedül gyümölcs amit ritkán eszik mást mandarin esetleg ribizli,áfonya...
2021. márc. 8. 21:01
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem túl rágörcsölsz, és ezt megérzi a gyereked.

Nézd, ha rendesen fejlődik, vidám, jókedvű kisgyerek, akkor semmi ok az aggodalomra, akkor sem, ha hetekig savanyú uborkán élne.

Ha nem eszik főtt ételt, próbálj neki meleg laktatót adni pl. kakaót főzöl, vagy darakása vacsira.

A legtöbb gyereknek van ilyen időszaka, ez teljesen normális.

2021. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos én is ezzel küzdök. :(

Szinte semmit nem hajlandó, pedig változatosan van főzve. Szopik még, és azzal elvan szinte egész nap. Nem tudom elvenni a cicit, mikor látom, h éhes. Volt, hogy más ok miatt 18 órán át nem kapott, de akkor sem evett. :(

Nagyon vérszegény a fiam, 1 hete derült ki. Kapja a maltofert azóta. Étvágyát nem hozta meg, viszont meneszti a hasát. Tavaly nyáron 13 kiló volt, most 13.3, közben sokat nőtt. Még 2 foga nem bújt ki, látom, h szenved vele, lehet azért sem enne?

2021. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

13, hány éves, milyen magas?



A semmitől nem tud hízni egy gyerek. Az igazi fényevők a nasit se eszik meg. Ott van aggódnivaló.

Egyébként meg 99 %-ban arról van szó, hogy anyukának nem tetszik a mennyiség, összetétel, de csak azért is ugyanazt rakja a gyerek elé.

Ha nem akarom hogy kiflit egyen, egyszerűen én se azt eszek. Ha nem akarom, hogy édességen éljen, nem tartok otthon. Példamutatás.

2021. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
szerintem 99%ban nem erről van szó.nem csak ugyan azt rakjuk le elé,attól függetlenül mindig van elé rakva ebédkor vmi hátha kedvet kap de legtöbbször a vége az H megy a gyümölcs kosarhoz és kéri az almát és oda adom neki mert úgy vagyok vele H legalább eszik vamit. Attól mert el gondolkodtat H vajon miért és meddig tart ez nem jelenti H ragorcsolok csak egyszerűen a fejemben van mert mint minden anya azért azt szeretné ha normálisan táplálkozna a gyerek. A példamutatásos részt nem is értem ha elolvastad amit írtam nem értem H jött ide.vmit azért be kell lássuk ennie kell néha még ha az kifli is,én csak azt nem szeretném ha csak a szénhidrátot enne végül és mást nem. Mert hát mi lesz ha már mondjuk az almát se eszi majd...és a gond az h ez már hónapok óta tart nem egy hétig aztán eszik vamit majd újra sztrájk hanem ez folyamatos... védő nőhöz nem tudom elvinni mert külföldön élünk és itt orvoshoz viszik nem védő nőhöz és most ha csak nem "halálos" beteg màr vki nem is adnak időpontot.. gondoltam esetleg ha együtt főzünk talán látja mi történik kedvet kap de a vége katasztrófa lett :) nagyon pici a konyha és nem tudom ezt így megoldani H ott legyen...nem erőltetem akkor megy el az asztaltól mikor csak akar de azért mindig látom H érdekli mit eszünk csak a kóstolásra már nem tudom rá venni...
2021. márc. 9. 02:06
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
Az én lányom 2 éves koráig egy zabagép volt, aztán hirtelen elkezdett nem enni. Vérvétel, széklet vizsgálat és hasi ultrahang és néhány hónap után sikerült elengednem a dolgot. Mikor kevésbé görcsöltem rá, sokkal jobban evett. Volt, hogy elé raktam az ebédet, és direkt rá se néztem hogy eszi-e. Úgyhogy nála dac volt. A korábbi étvágya nem jött vissza, de a durva nem-evés elmúlt.
2021. márc. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%

Tehát eszik rendesen, de te mégis előre aggódsz, hogy "jaj, mi lesz ha csak kiflin él majd". Ezzel a hülyeséggel egy magyar védőnő se tudna mit kezdeni.

Egyik gyerekem borzasztó válogatós, de csontsovány is mellé, mert nem, nem járja, hogy csak nasit egyen, mert azt "legalább megeszi". Ha gyümölcsön élne, egy szavam nem lenne, nem is értem, hogy azzal mi a bajod.

Másik gyerekem is szívesebben enne tortát reggelire, ez nem vitás, de nyilván nem kap. Kisebbként lehetetlen mennyiségeket megevett, nagyon jó étvágyú volt, most 2 évesen már kevésbé. De eszik, ha nem is azt és úgy ahogy korábban, de nem aggódom amíg tartja a súlyát, mert az bizony nem katasztrófa, hogy "jaj, reggelire már megint banánt evett (mert imádja)". Az volt katasztrófa, amikor a testvére csak 1 fél banánt evett egész nap.

2021. márc. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17 nem értem ha nem olvasod el rendesen mindent amit írtam eddig minek írsz bármit is. Nem eszik rendesen nyilván ha rendesen enne nem írtam volna ide, nem hiszem h az hogy megeszik egy nap egy-két almát meg egy kiflit az rendes kaja lenne.. ( jobb esetben)nincs bajom a gyümölccsel de volt nap H bizony egy almát evett egész nap és nem fej nagyságú volt gondolhatod másnap gondolom éhesebb volt kiflit is evett az alma mellé.nem hinném h hülyeség lenne ez...

16 remélem a ő is csak dac korszakba van :)

2021. márc. 9. 06:41
 19/25 anonim ***** válasza:
20%

És mellé betolt egy marék kukit, kicsi dörmit, rudikát, leküldte egy kis kubuval, igaz?

Ha csak némi gyümölcsöt enne, nem aggódnál hogy elhízik a szénhidráttól. 🙊

2021. márc. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a képlet: ha egy kisgyerek nem fogy, akkor eleget eszik. A mennyiséget pedig nem felnőtt mennyiséghez kell viszonyítani. Ha beírod a keresőbe, hogy toddler portion size, meglepődsz, hogy gyakorlatilag gyerek öklömnyi mennyiségek számítanak optimálisnak.
2021. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!