Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek nem eszik...

2 éves gyerek nem eszik rendesen,mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam.. nem sovány alkat az evéssel soha nem volt gond.. leveseket különösen szerette,rántott hús ilyesmit is mindent evett.. kb 3 hónapja semmi főt kaját nem eszik meg.. amit eszik az üres zsemle,kifli,sült krumpli,bundás alma,sima alma esetleg banàn.. először azt hittem talan fáj a torka (foga kint van az összes) vagy vmi van a szájába ami miatt nem akar enni ( megneztem nem láttam semmit a szájában) es persze édesség,ragcsa az jöhetne egész nap... szóval tuti nem ilyesmi... Próbálkozók azzal H elé rakom ebéd ,vacsi alkalmával a kajàt de csak szét önti vagy belenyúlkal szét keni.. Mondták H van ilyen korszak amikor válogatni kezdenek de már nem tudok mit főzni neki... Az H mindig csak zsemlét,kiflit egyen azt nem akarom mert a sok szénhidrátol csak hìzni fog az amúgy sem sovány picikém :) ne értse senki félre nem félek H lefogy vagy éhen hal csak azért jó lenne több vitamin és társai jutnának a kis szervezetébe,nem tomjuk édességgel van H 2-3 napig édeset nem is kap max délután egy tàlka pukit adunk neki... Adjátok vmi tippet H lehetne evésre bírni megint... Vagy hagyjam most és majd előbb utóbb megjön az étvágya?

2021. márc. 8. 19:38
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

19 pukit adunk neki de nem minden nap. Dormi,rudi itt nincs amúgy sem édes szájú inkább a sosat szereti.az apja hozz neki Kinder tojást egy héten egyszer kb ha be megy a boltba munkából.. Kubut nem szereti próbáltuk :) egy fajta szörp amiből iszik vagy gyümölcsos gyerek tea..nem igazán a hízás zavar inkább az egyhangú étkezés..

20 nem fogy igazából elég kis tömör nem mondom mikor az egy almát ette láthatóan lapos volt a pocak de amúgy erős alkat. Igen mondták már ezt a portion dolgot..jó lenne ha abba az adagba igazából rendes kajcsi menne nem szolnek egy rossz szót sem :)

2021. márc. 9. 09:50
 22/25 anonim ***** válasza:
71%

10es vagyok


Lányom is szinte szénhidrátot eszik, de igazából nem igy kell nézni mert majdnem mindenben van szénhidrát. Szerencsére ő eszik húst is, viszont csak almát a gyümölcsök közzül, illetve 1-2 fajta joghurtot is megeszik.

Egy időben engem is zavart hogy képes napokig ugyan azt enni, de őt nem zavarja, úgyhogy ezért is elengedtem.


Megpróbáltam kiéheztetni hogy akkor majd megeszi amit mi, emlékszem túróscsusza volt. Nagyon éhes volt, de csak sirt az étel felett. Aztán megpróbálta megkóstolni, legalább 20x nekifutott, aztán erőt vett magán bekapott egy falatot de öklendezett tőle. Borzasztó volt látni. Szóval lehet itt osztani az észt hogy hagyjuk éhezni a gyereket majd akkor megeszi. Igen a dacos, finnyás gyerek lehet, de egy evészavaros nem fogja megenni. Nem kinzással kell egy ilyen problémat megoldani.


Nekem az óvodában gyerekpszichológust ajánlottak. Ezen még gondolkodom.


Multivitamint kap egyébként, egyedül csak a rostokat nem tudom pótolni, úgyhogy most ezen "dolgozunk".

2021. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Igen veled értek egyet. Sokszor csak legyintenek H majd meg eszi meg eheztesd ki,biztos sok ràgcsat eszik, de ez nem így van. Ő is ha elé rakom nézegeti bele Túr megfogja látom próbálkozna de nem veszi a szájába. Egyszer a vaníliás palacsintát raktam elé ahogy megkóstolta a vanília pudingot oklendezet és belém törölte :D le sem nyelte.. mindegy adok időt neki hátha jobb lesz :)
2021. márc. 9. 10:25
 24/25 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd békén, majd eszik, amikor éhes lesz.


Én attól lettem súlyos étkezési zavaros, mert a mostohám állandóan azt leste, mikor eszek, mit, mennyit, miért annyit, miért azt, stb. Ne ezt egyek, ne azt, ekkor-akkor...

2021. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Bogus20 ***** válasza:
3 pici gyerekem van, a legidősebb 3 éves, ő most kevesebbet eszik mint a középső.. de nincs időm ezen aggódni. Volt olyan, hogy leültem vacsizni, valami olyat amire már régóta vágytam, el is felejtettem, hogy adnom kéne nekik, úgy cuppantak rá, hogy csak na.. kipróbálhatod.. hogy pár napig kikészíted a kaját, magadnak, mondod azért neki is, hogy lehet enni, ha szeretne, megeszed jóízűen, aztán ennyi.. ha akkor nem eszik, majd eljön a következő étkezés ideje. Olyan étel meg ami egészségtelen nem is kerül az asztalra, kész..
2021. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!