Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is hízott rosszevő gyereke...

Más is hízott rosszevő gyerekek mellett amíg otthon volt?

Figyelt kérdés
Eszem előttük, hogy lássák, eszem velük, hátha az is segít, majd megeszem amit meghagynak. Mindezt duplán, mert ikrek. Nem életbevágó kérdés, szimplán kíváncsiság.

2021. márc. 19. 23:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem értem, alultápláltak ezek a gyerekek?


Ha nem, akkor minek kell zabáltatni őket, ha nem kérnek enni? Majd ha szól az orvos, hogy most már az egészségüket veszélyezteti a rossz evés, akkor kell jobban foglalkozni ezzel.


Amíg egészségesek, energiadúsak és nem, anorexiásak, max. picit vékonyabbak az átlagnál, nem kell őket zabáltatni.

2021. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

Igen, én részben ezért nem fogyok.

Rossz szokás a gyerekkoromból jön. Szegények voltunk, alig volt mit enni, ezért elképzelhetetlen volt hogy bármit is kidobjunk.

Azzal próbálom megoldani, hogy magamnak szedek kevesebbet, így nem plusz a maradék.

Nagyobbik gyerekem fényevő. Orvosilag is alultáplált, nem csak szerintem eszik keveset. Minimálisat szedünk neki, mégis marad.

2021. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%

9 tökmindegy. Ha nem trutymoznak, akkor se eszem meg más kajajat. Nem vagyok disznó. Nalunk a kutyaknal landol az ilyen maradék egyébként, de ha nem lennének, kidobnam, vagy ha annyira jó állapotban van, mert nem trutymoznak tenyleg, max a következő étkezésre eltennem a kaját.

Ja most pár kiló van rajtad. Egy év múlva megint lesz pár. Stb. A végén könnyebb lesz átugrani mint megkerülni. De azt nem arulod el, ugyan mi értelme van annak, amit csinálsz?

2021. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%

Merj magadnak annyival kevesebbet, számítsd hozzá a gyerekek meghagyott adagját. De egyébként a gyerekeknek is adhatnál elsőre kevesebbet, bár ez nem mindig kiszámítható. Ha jól esznek, repetázol.

Én a megmaradó főtt ételt vacsorára el szoktam tenni. Van, hogy pont a fiam eszi meg, ha azt kéri.

2021. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!