Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden nap kiviszed/leviszed...

Minden nap kiviszed/leviszed a kisgyereked?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 18:48
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
68%
Anyámnak is mániája volt ez a minden áron friss levegő. Emlékszem, hovy már gyerekként is úúúgy utáltam a kötelező kintlétet, amikor, hideg, szeles, vagy éppen saras, taknyos idő volt. Na, én ilyenkor nem megyek ki, minek? A gyerekek is utálják, hogy lefagy az arcuk, vagy éppen minden vizes, nyirkos meg sáros. Szerencsére az én gyerekeim bent is el tudnak lenni.
2021. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
75%

Akkor nem viszem, ha nagyon hideg van (kb -5 fok nálam is a tűréshatár), nagyon fúj a szél vagy esik, taknyos undi idő van. De akkor se nagyon van kedvem, ha pl sokáig tök szép idő van és jön egy lehülés, hidegfront. Azt az 1-2 napot amíg ilyen az idő kibírjuk ben is.


Csak érdekességképpen:

Izlandon éltem pár évet és ott kb minden körülmények között kiviszik a gyerekeket játszani (najó a durva hóviharban nem). Olyan helyen laktam ahol 365 napból 300-at tuti vízszintesen esett az eső, ha nem esett, a szél akkor is fújt. Mínuszok nem nagyon voltak, de a szél miatt sokkal hidegebbnek érezte az ember.

Gyerekre ráadták az eső ruhát aztán fél délután kint huligánkodtak az utcán a pár évesek is a nagyobb tesókkal.

A bölcsisek/ovisok is minden nap mentek sétálni az óvónénikkel. Voltak egészen picik is akik még nem nagyon tudtak sétálni azokat beültették egy "szekérbe" és az óvónéni húzta öket ...a vízszintesen eső esőben.

"Nyáron" ami egy szép keddi napra esett kemény 16-18 fokot is elért a hőmérséklet és még a nap is sütött a gyerekek fürdőruhában játszottak a gleccserpatakban. A falusiak tömegesen vonultak le az óceanpartra napozni fürdőruhában. Én meg kabát, sapka, sál. 🥶🙈

2021. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
39%
Kiviszem esőben is, nem a szakadóba hanem a szitáló esőbe. - 5 nél már nem, de most mikor volt egy kis ízelítő milyen is a tavasz reggel 2 órát délután 2-3 órát.
2021. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekem a hideget szereti. A falra tudnék mászni a 20 fok alatti hőmérséklettől, de ő jobban élvezi a telet, mint a nyarat. Ez van.

Egész télen csak mi, meg 2 orosz család volt kint a játszótéren.

Ha nem szeretne kimenni, nem vinném, de neki nagyon nagy a mozgásigénye és ha nem viszem ki, már szól, hogy menjünk.

2021. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj vagyok mert különben nem alszik normalisan napközben. Ha kint vagyunk akkor meg igen. Pedig nagyon fázós vagyok, plusz a kánikulát is rosszul viselem de emiatt kénytelen vagyok menni.amikor olyan rossz időre ébredunk mint tegnap és nem tudunk menni,az meg is látszik a fiam egész napján.
2021. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
Ritkán fordult elő,hogy nem mentünk ki.Az én kisfiam nagyon szeret kint lenni a levegőn.Most lesz 2éves,van mikor ő hozza a kis cipőjét,hogy menjünk.
2021. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
67%

Én általában hetente 1x nem viszem le, mert úgy alakul. Amúgy állandóan lenn vagyunk, mivel panelban lakunk. Muszáj lemenni.

Ha nagyon-nagyon rossz idő van, vagy rosszul érzem magam (betegségből gyógyulgatok), akkor csak a folyosón vagy a lépcsőházban "levegőzünk", labdázunk (dobáljuk egymásnak, az nem hangos).

5 éves kislányom van.

2021. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon ritkàn van olyan, hogy ne mennènk ki sètàlni. Àltalàban 3-t òràt vagyunk kint. Ha nem sètàlunk, akkor a kertben yrambulinozik. Ha 2 napig nem sètàlunk, akkor màr annyira izgàga a mozgashianytòl a gyerekem, hogy megszenvedjük a bezartsagot.
2021. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
74%
Nem.. Amíg babakocsisak voltak sétálni alig jártunk, csak a kötelező köröket (bolt, drogéria) jártuk meg 2 naponta. Most a jó időben igényelték ők is, én is. De hétvégén pl erőltettem, hogy menjünk ki. 5 percet sírtak a trambulinban, majd bejöttünk, nem érezték jól magukat a hüvösben.
2021. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
31%

11es, én anyukám is ilyen volt, "megkeserítette" ezzel a gyerekkoromat :D ő is mániákusan tolta ezt a friss levegő dolgot, és célozgatott rá, hogy nekem is így kell eljárni a fiammal.


én sem viszem le hidegben, ha nem muszáj, de ha épp menni kell bevásárolni, akkor felöltözünk, és megyünk. ha sétálós kedvem van, megyünk, ha nincs, biztos nem megyünk csak a friss levegő miatt :D nem mellesleg ebben a télben 3-4 réteg ruhát kell ráimádkozni, hogy közben folyton veszi le magáról amit ráadtam :D ettől függetlenül olyan heti 3x-4x általában kimegyünk.

2021. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!