Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy a 3 évesem...

Mit tehetnék, hogy a 3 évesem ne legyen ilyen mulya?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezen nem lehet egy csapásra változtatni, vannak ilyen jellemű gyerekek, de szeretném megkímélni a hátrányaitól. Én is mulya voltam ennyi idősen, és nekem sem volt jó. Nehezen nyit mások felé, mások jelenlétében nem tud felszabadultan játszani, de még megszólalni se nagyon. Lassan óvodába megy. Jó lenne addig is valami közösségbe járni Vele, de a Covid miatt sajnos nem sok lehetőség van rá.
2021. ápr. 13. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Ne nyaggasd!

Fogadd el őt ilyennek!

Próbálj olyan körülményeket teremteni, ahol egyetlen gyerek lenne csak a társa. Vele könnyebb összeismerkedni, mintha egy csapat idegen lenne.

Ha veletek van, felszabadultan beszél, viselkedik? Ha igen, bátorítsátok, hallgassátok végig, érdeklődjetek az ő dolgai iránt.

2021. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Derjaderja ***** válasza:
96%

Ezt a könyvet javaslom. E-könyvként is megvehető.

Alicia F Lieberman: Érzelmrlek kisgyerekkorban.

Küön fejezet szól az un "félénk" vagy lassan oldódó gyerelkről.

Eszerint ez egy alapvetően hozott és viszonylag stabil személyiségvonas, mely amúgy ha jól kezelik, egy egészséges variáns és nem jelent semmi rosszat.

Jó kezelés: realis elvárások, stressz csökkentés, egyensúly a biztos pontként való megjelenésünk és a gyerek túlvédése között, új helyzetben engedni lassan oldódni, aztán fokozatosan hátrebb lepni, új helyzetben az ismerős dolgokra ramutatas (pl nézd pont olyan labdajuk van, mint neked), bátorítás, elfogadás, éberséf arra ha a gyerek jelzi, hogy sok neki valami, érzelemkifejezés segítése, negatív érzelmek elfogadásának segítése (gyakran a haragot alakítják szorongássá ha nem találnak szociálisan elfogadott utat a kifejezésére).

Pont ezt olvastam ma 😊

2021. ápr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Azt teheted, hogy elfogadod a gyereked olyannak, amilyen.


Tudom, hogy ez piszok nehéz, hiába tudod, hogy szeretned "kell", ha látod a hibáit, és az belezavar a tökéletességbe.


Ez így van.



Viszont! A gyerek olyan, mint a szivacs. Mindent beszív, magába zár. És az ilyen gondolatok, esetleg elszólások, hogy Ő nem elég jó, megmérgezik Őt.


Először is örülj, hogy egészséges (remélem).

Másodszor örülj, hogy tud beszélni. (sok gyerek még nem is beszél 3 évesen)

Harmadszor pedig számolj le a negatív gondolatokkal!

Ne minősítsd őt!

Hanem segítsd. Ahogy tudod.

2021. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Tudod a gyerekek elég sok mindent örökölnek...
2021. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk ne nevezd mulyának!
2021. ápr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékú válaszokat! Néhányan kicsit félreértettek, nem minősítem ezzel, szó sincs arról, hogy ne fogadnám így el. A legkevésbé sem éreztetem Vele, hogy ettől Ő kevesebb, rosszabb! Az pedig, hogy mulya, nem sértés vagy lenézés, hanem tény. (Vagy van jobb kifejezés erre a tulajdonságra, kedves utolsó? A visszahúzódó talán jobban hangzik, de nem fedi le teljesen.) Csupán arról van szó, hogy én is ilyen voltam, és már akkor is éreztem, hogy kényelmetlen így nekem, nem tudtam felszabadult lenni. Utólag pedig még inkább úgy látom, hogy nem volt olyan szép a gyerekkorom, jelentős részt ezért (családi hátterem rendezett, nincs ezzel összefüggésben). Épp ezért szeretném megelőzni, hogy az én gyerekem is így élje meg ezt a kort. Én elfogadom így meg minden, de attól még nem jó Neki sem, látom, mennyire lekorlátozza magát, ha más (idegen) is van a közelében. Amúgy meg egész nap csacsog, önfeledten játszik stb. Nem szeretném, ha oviba kerülve ez gyakorlatilag megszűnne, és ott ne tudná igazán jól érezni magát.
2021. ápr. 14. 21:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezért írtam,hogy a gyerekek sok mindent örökölnek! Kár volt lepontozni! ;-)


Ezek szerint jól sejtettem, hogy volt hasonló habitusú felmenő.


Na most ezzel az a gond, amit Te szeretnél, hogy elkezdtél elvárásokat aggatni rá, hogy Ő legyen a "tökös legény", avagy leány az oviban. Ő nem ilyen.

Oldódhat, de soha nem lesz olyan kisgyerek, aki a csoport szószólója, viccmestere.


Azon gondolkozz el, hogy Te vajon hogyan viselkedsz a munkahelyeden?


Ugyanolyan felszabadult, és virgonc vagy mint otthon?

Szerintem nem.


Én elhiszem , hogy zavar amiért ilyen visszahúzódó, de egy picit fog majd változni hidd el.

Az én kisfiam is szeptembertől lesz ovis, és hasonlóan viselkedik,de nem próbálom olyanná formálni,amilyennek szeretném látni.


Hagyd!

Meg fogja találni a helyét, és a barátait!


Üdv:#4-es voltam.


Mellesleg óvónéni, HA visszatérek a közoktatásba. :-)

2021. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, bár tény, hogy az nem hasznos válasz, hogy örökölte ;-) Ez még nem oldja meg a dolgot. Ahogy azt leírtam, nem elvárásokat támasztok, s nem is akarom az ovi mókamesterévé tenni. Csupán a lehetőségekhez képest szebbé tenni az ovis éveit, hogy ne úgy élje meg, s ne úgy kelljen majd visszatekintenie rá, mint nekem a sajátomra.
2021. ápr. 15. 07:47
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Mulya helyett: félénk, visszahúzódó, gátlásos pl. Bármelyik jobb, mint a mulya.
2021. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Derjaderja ***** válasza:
De lehet hogy ő nem èli meg rosszul majd.
2021. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!