Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy a 3 évesem...

Mit tehetnék, hogy a 3 évesem ne legyen ilyen mulya?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezen nem lehet egy csapásra változtatni, vannak ilyen jellemű gyerekek, de szeretném megkímélni a hátrányaitól. Én is mulya voltam ennyi idősen, és nekem sem volt jó. Nehezen nyit mások felé, mások jelenlétében nem tud felszabadultan játszani, de még megszólalni se nagyon. Lassan óvodába megy. Jó lenne addig is valami közösségbe járni Vele, de a Covid miatt sajnos nem sok lehetőség van rá.
2021. ápr. 13. 15:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem a lányom ugyanilyen volt. Kicsinek senkihez nem akart szólni, meg a gyerekekkel se volt hajlandó játszani a játszótéren. Ritkán volt ovi előtt közösségbe, pont emiatt mert hiába mentünk ő egyedül játszott. Idegesített nagyon, féltem mi lesz az oviba, hát az ovi első éve maga a pokol volt. Sírás folyamatosan, senkivel nem akart játszani ha baja volt nem szólt az ovononek se, próbálták oldani kicsit, nem sikerült. Következő évben már kicsit könnyebb volt, kezdte elfogadni hogy apán és anyán kívül más is létezik, és lehet gyerekekkel játszani lettek barátai ami megtetszett neki. Most nagycsoportos de ott tartunk hogy vágyik az oviba. Szeret nagyon ott lenni, jól érzi magát, nem fél. Viszont más ovin kívüli emberekkel főleg akiket nem ismer annyira mint pl én azok felé nehezen nyílik meg ami napig. De már beszélget. Amúgy itthon pont az ellenkezője, nagy dumas, egész nap be nem áll a szája. Feleselni is tud 😔😀

Sztem egyre nagyobb lesz úgy lassan majd megnyilik, de Sztem sokat ez ügyben mi szülők nem tudunk tenni. Tényleg csak a társaság lenne opció, de az ebben a helyzetben kevésbé aktuális

2021. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!