Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-10 eves koru gyermekeitek...

8-10 eves koru gyermekeitek hetente mennyi es milyen hazimunkat vegeznek, miben segitenek be? Mit kapnak cserebe? Anyagiak/jatekido stb.

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 15:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Én 1-2x szólok, majd van utolsó figyelmeztetés, aztán eddig egyszer jutottunk el, jött A Zsák. Ami a zsákba kerül, elmegy és nem jön vissza. Ennyi kellett egyetlen egyszer, és érdekes, 1-2 említésre rend van.
2021. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Utolso, ilyen is volt, olyankor stresszesen zokogva kapkodtak fel elottem:(
2021. máj. 12. 19:55
 13/23 anonim ***** válasza:
41%
A gyerek dolga nem a házimunka, így nem kell neki, de pl mosogatni nagyon szeret, nyilván ha akar nem tiltom meg neki.
2021. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%
Lepontozza a sok nyomorék azt aki nem rabszolgaként tartja a gyerekét?!Nem attol lesz felnőttként házi tündérke,hogy gyerekként befogod segíteni!A fiam 21 éves soha nem kellett takarítania,max.a szobáját.Ma meg mindig porszívózik,bevásárol nekem stb.Soha nem kérem.Ha csinálja,ok,ha nem akkor nem!Egy gyerek dolga nem az hogy takarítson a szeinek.Lehet lepontozni,le@arom!Inkább arra tanítsátok,hogy neegyen kényes.Egy két gyerek úgy beszél hogy érteni sem lehet mit mond!Már ha tud beszélni 3 évesen.Persze sok szülő kiosztja a házi munkát,addig is el van a gyerek és nem kell foglalkozni vele!
2021. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

14 es jól mondja egy szülő nem azért vállal gyereket hogy később majd az csinalja meg a házimunkát. Nyilván a saját szobáját tartsa rendben, de azt se azért mert kap érte valami vagy mert "az a dolga".

Egy normális családban ahol a szülők tisztességesen megcsináljak a házimunkát és foglalkoznak a gyerekkel ott lesz egy jó példa elöttük és még csak kérni sem kell majd hogy csinálja meg.

2021. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Utolso kettonek: ocsemnek velem ellentetben semmit nem kellett otthon segitenie. 36evesen otthon el meg mindig es a szennyeset anya mossa meg mindig (vagy az aktualis bno), a kajajat kiveszi a hutobol, a szobaja egy hanyadek. Nem hiszem h a szuloket hazicseledkent kell kezelni. Szerintem fontos h tudatositsuk a gyerekben h nem egy hotelben elnek ahol mindent elejuk tesznek, hanem egy kozossegben ahol nekik is ki kellene venni a reszuket nehany tevekenysegbol. Nem a kertben kapaltatnam orakig.
2021. máj. 14. 10:21
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

Teljesen egyetértek abban hogy a gyerek ne nézze cselédnek a szülőt, DE ez fordítva is így van és a legtöbb gyerek már alapból leterhelt az iskolától (+ valahol még elevárás a szülőtől, hogy egyébb tevékenységekre járjon suli után pl: sport) így nem lehet elvárni egy fizikailag ész szellemileg leterhelt gyerektől, hogy még háztartást is vezzesen persze teljesen ingyen és még örüljön is neki.


És visszatérnék előbbi megjegyzésemhez miszerint ha egy gyerek jó példát, elég figyelmet, és jó nevelést kapott a szüleitől (ami azért elvárt lenne ha már világra hozták szerencsétlent) evidens, hogy saját magától fog besegíteni annyira amenyire tud.

2021. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%
14 vagyok!Ezen lehetne vitázni napokig.Azt szokták mondani hogy egy gyerek természete,viselkedése nagyobb korában kb.70%-ék alap természet,30%-ék nevelés!Szoval,hogy kiből milyen felnőtt lesz,bizony szerencse kérdése is.Nem attol lesz egy gyerek dolgos felnőtt,hogy agyon mosogattatod,játék helyett kis korában.Sőt,pont emiatt fogja utálni,mert gyerek ként is ezzel nyaggasták folyton.Mindenki csinálja ahogy akarja,de én a másfél évesemet sem fogom takarításra fogni.Most jön ,próbálja utánozni amit csinálok....ha nagyobb lesz és magátol szeretne majd segíteni az más!
2021. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"Lepontozza a sok nyomorék azt aki nem rabszolgaként tartja a gyerekét?"


Nem,azért pontozunk le,mert szerinted rabszolgaként van tartva az a gyerek,aki meg van kérve,hogy tegye rendbe maga körül a szobáját. Normális vagy amúgy,mikor ilyeneket írsz?

2021. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19%
És honnan veszitek,hogy ők csak azért szülnek,mert cselédnek akarják a gyereket? Szerintem ezeknél a szülőknél sokkal rosszabbak,akik ennyi infó alapján nyomorultnak nevezik a másikat és ítélkeznek. Tőletek ezt tanulja?
2021. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!