Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki várja el a rokonságtól,...

Ki várja el a rokonságtól, hogy játékot adjanak a gyerekének gyereknapra? Ovis korú gyerekre gondolok.

Figyelt kérdés

Én nem vagyok a híve annak, hogy minden alkalomra tárgyi ajándékot adjunk a gyereknek. A fiainkat ma fagyizni vittük, lófráltunk.


A családnak korábban már 1-2 alkalommal mondtam, hogy a gyereknapra és hasonlókra nem kérünk ajándékokat, játékokat.


Karácsonyra, születésnapra is limitáltuk az ajándékok számát, mert kezelhetetlen volt a mennyiség.


Ennek tudatában a fiaim kaptak ma ajándékot, mi viszont nem

vettünk a családban egy kisfiúnak, és úgy érzem, sértôdés lett belôle.


Ti elvárjátok, hogy a gyereketek kapjon ajándékot gyereknapra?



2021. máj. 30. 17:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk sem volt sosem divat és én nem is várom el senkitől. Szerintem szebb ajándék gyereknapra az élmény. Közös túra, bringázás, piknik, fagyizás, vidámpark... Sőt Mikulásra és Karácsonyra is csak apróbb ajándékot szoktunk adni a gyereknek. Kissebb játék, keksz, mikulás csoki, zokni, gyümölcs. Ennyi szerintem bőven elég. Pár éve viszont bele cseppentünk egy társaságba ahol mikulásra-karácsonyra-szülinapra is ajándék osztogatás megy, nem kis tételben. (több gyerekről van szó így több 10e ft) Persze szégyellem, hogy az én gyerekem kap és én ne adjak, úgyhogy be álltam a sorba. Igaz többször hangoztattam, hogy találjunk ki valami mást a gyerekek örömére, de süket fülekre talált a mondandóm.
2021. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
10-es, nem volt egyértelmû a kiírásom. Ma a saját programozásunk után együtt voltunk ezzel a kisfiúval, a gyerekeink együtt játszottak. Valóban nem vettünk vagy készítettün neki ajándékot, de ahogy írtam, nekem nem ez a gyereknap lényege. Az együtt játszás inkább.
2021. máj. 30. 18:09
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Értem, hogy szerinted nem ez, mások szerint meg ez. A gyereknapnak szerintem sem az ajándékozás a csúcspontja, szerintem a szülinapé az, viszont én gondolok a szeretteimre és arra, hogy NEKIK mi a fontos! Ha nekik fontos, hogy a kissrác kapjon egy 200 ftos buborékfújót, akkor megveszem a kétszáz forintos buborékfújót, mert NEKIK, a SZERETTEIMNEK fontos! Nyilván van egy határ, új kocsit meg gucci ruhát nem vennék, de 200ftot simán rászánnék, pláne ha kisgyerekről van szó.


Nem azért ciki, mert ti kaptatok, hanem azért ciki, mert ők nem kaptak, pedig várták!

2021. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ez akkor lenne jogos, ha nem értettek volna bôszen egyet velem, amikor arról beszélgettünk, hogy melyik ünnepet hogy tartsuk. Nekem abból nem az jött le, hogy elvárják az ajándékot. Az meg pláne nem, hogy nem megy át, amit mondok.
2021. máj. 30. 18:19
 15/24 anonim ***** válasza:
69%

Ebben teljesen igazad van, ha tudják, hogy ti nem ajándékoztok, és ők akarják, hogy megajándékozd a gyerekük, szólniuk kellett volna neked!


Ha nem beszéltetek volna róla, akkor nektek kellett volna rákérdezni, de így, hogy előre mondtad, hogy ti eszerint cselekedtek, meg kellett volna említenie, hogy azért az ő gyereküknek vigyetek már valamit, akár kifizetve a dolgot, akár egy csokor vadvirágot, amit az út szélén szedtél ingyen..

2021. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ma Pl fagyizni vittem el gyerekeimet ez volt a gyereknap ma ,mert amúgy már megkapták az ajándékot az egyik pénteken másik meg multhéten .
2021. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Nekem még csak most fog megszületni a gyerekem, de nem fogom másként ünnepelni a gyereknapot, mint ahogy nekem telt gyermekkoromban. Valamilyen gyerekeknek érdekes program a szülők társaságában. Esetleg búcsúban valami színes-szagos apróság, ha nagyon megtetszik a gyereknek. Akkor adnék valami kis apróságot más gyerekének, ha például náluk van mondjuk egy zsúr. Akkor is inkább sütit vagy ilyesmit. És nem várnám el, hogy egy gyereknapra bármilyem rokom ajándékot vegyen a gyerekemnek. Manapság már mindent ajándékokkal akarunk elintézni... Ez nekem annak ellenére sem szimpatikus, hogy az ajándékozás az egyik fő szeretetnyelvem. Az meg hogy szedjünk az út szélén virágot a gyereknek szerintem inkább vicces gondolat. Nem tudom elképzelni, hogy ezt olyan sok gyerek értékelné :D
2021. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem várom el, nem szokás nálunk ez, én se adtam ajándékot rokon gyerekeknek, ezt a programozást se értem, minden hétvégén megyünk valahova. Van olyan gyerek, akit csak gyereknapon visznek el valahova, fagyizni?
2021. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Igen, mérget vehetsz rá, hogy sajnos rengeteg ilyen gyerek van.
2021. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim ma eldönthették mindhárom fő étkezésüket, azt hogy milyen fagyit készítettünk délután, és hogy délelőtt merre kirándultunk és melyik játszótérre menjünk. Ennél többet egy gyereknap nem ér, zavart volna, ha bárkitől is kapnak ma valamit.
2021. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!