Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki várja el a rokonságtól,...

Ki várja el a rokonságtól, hogy játékot adjanak a gyerekének gyereknapra? Ovis korú gyerekre gondolok.

Figyelt kérdés

Én nem vagyok a híve annak, hogy minden alkalomra tárgyi ajándékot adjunk a gyereknek. A fiainkat ma fagyizni vittük, lófráltunk.


A családnak korábban már 1-2 alkalommal mondtam, hogy a gyereknapra és hasonlókra nem kérünk ajándékokat, játékokat.


Karácsonyra, születésnapra is limitáltuk az ajándékok számát, mert kezelhetetlen volt a mennyiség.


Ennek tudatában a fiaim kaptak ma ajándékot, mi viszont nem

vettünk a családban egy kisfiúnak, és úgy érzem, sértôdés lett belôle.


Ti elvárjátok, hogy a gyereketek kapjon ajándékot gyereknapra?



2021. máj. 30. 17:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
18%
Légyszi, áruljatok el nekem valamit, nem bántásból kérdezem, de tényleg! Nekem sajnos nincs gyerekem(van viszont egy pici unokahúgom, akinek mindent IS megvennék, de ez most mindegy.) Szóval pedagógus vagyok, gyerekekkel foglalkozom. Minden gyereknél, ahol csak járok ömlik ki a rengeteg játék a gyerek szobájából. Tehát a kérdésem az, hogy kerülnek oda? Aki nem vesz mikulásra, húsvétra, gyereknapra stb.(nem ítélem el egyáltalán), az mikor vesz? Gondolok itt például a 7-es, 8-as, 20-as válaszolóra. Nagyobb ünnepeknél(pl.karácsony) is olvasom az oldalt. Akkor az olyan kérdésekre, hogy mondjuk egy nagy ajándékot vesztek, vagy sok kicsit, a többség egy nagyot ír. Esetleg mellé valami apróság, jó, biztos rokonoktól is, de na. Ez egy ünnep, ott van még a szülinap, akkor 2. De évi 500 játék ebből hogy gyűlik össze? Nem lehet mindenhol ekkora rokonság. Vagy ti minden nap vesztek, kivéve ünnepnapokon?🤔
2021. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

20. vagyok, nálunk nem ömlenek ki a szobáikból a cuccok, max a könyvek.


Az 5,5 évesemnél kirakók, mesekönyvek, neki való ismeretterjesztő könyvek, foglalkoztatók, színezők, társasok, pár plüss és lego van.


A 4,5 évesnél ugyanez, csak több a plüss és kevesebb a társas.


A 2 évesnél pár kirakó, hintaló, duplo, néhány logikai fajáték és rengeteg könyv van.


A kicsi 1 éves, nála van a legtöbb cucc: formabedobó, fakocka, labdák, csörgők, rágókák, stb.


A nappaliban van babakonyha és játékvonat, illetve a ceruza, filctoll, gyurma, stb. - ezeket csak akkor vesszük elő, ha maximálisan tudok figyelni, nehogy a kicsik kárt tegyenek magukban.


A kertben van 2 hinta, 1 fészekhinta, 1 babacsúszda és 1 rendes, illetve homokozó, tárgyakból fűnyíró, talicska, bicikli, kismotor, roller.


Egyébként kapnak ünneptől függetlenül is olyan játékot, aminek haszna van. Szóval nem kell karácsonyig várni, ha elfogy a gyurma, vagy ha kifogynak a filctollak. Szobatisztuláskor a 2 nagy matricás albumot és kirakókat kapott, ezeket szerették a legjobban, jól motiválta őket. Nincs hiány játékból, de nem is tömjük tele szeméttel a házunkat. Én is pedagógus vagyok egyébként.

2021. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
83%

Ez azért van, mert ahova mész, náluk nem ez a szokás.


Bőven van játéka a gyereknek a szülinap, karácsony kombóval, veszünk neki mi a férjemmel, anyukámék, anyósék, a barátnőm, a gyerek keresztanyja, 2 kispajtás szülei is adnak aprósagot, és én is viszont nekik, férjem legjobb barátja is szokott hozni valamit. Mindemellett szoktunk szelektálni, amit kinőtt elajándékozzuk.


Illetve rotáljuk a játékokat, most el vannak téve az építőkockák, meg a matatófal, illetve az apró bigyók, és elő van véve egyéb másmilyen játék, majd ha az uncsi akkor át rotálom.

2021. máj. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
82%

21-re:

Nálunk kapnak névnapra, születésnapra, karácsonyra, húsvétra tárgyi ajándékot. Emellé még gyereknapon is adni komplett marhaságnak tartom.

Mikulásra is csak csokit, gyümölcsöt szoktak kapni.

És nemcsak tőlünk, szülőktől kapnak, hanem mindkét oldali nagyszülőktől és mindkettőnknek van egy-egy testvére, onnan is bőkezűen érkeznek az ajándékhalmok.

Emellett szomszéd, utcabeli idős emberek is szoktak adni (alkalomtól függetlenül) olyan játékokat, amiket az ő gyerekeik ill. unokáik már kinőttek. Így lett pl. műanyag kismotorja a gyerekeknek. E játékok egy részét a feleségem már az óvodának vitte be, annyira nem bírtuk tárolni (és egyébként jó állapotúak voltak).

Ráadásul a gyerekeim gyűjtőszenvedélye is erős: egy használt buszjegyet vagy vonatjegyet is boldogan tesznek el, a szebb csokipapíroknál is szinte veszekedés van otthon, hogy ne rakjuk el. Ezen kívül kavicsokat, vadgesztenyéket, csigahéjakat és más egyebeket is lelkesen gyűjtenek.

Ha egy repülőgéphangárt bérelnénk az eltenni kívánt dolgaiknak, előbb-utóbb azt is teleraknák. :-)))

2021. máj. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!