Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez ilyenkor normális 3éves...

Ez ilyenkor normális 3éves kor körül, vagy elrontottam valamit de nagyon?

Figyelt kérdés
Lányom kb 3 hónapja kegyetlen hisztis,de mindenen. És ordít mint a sakál, csapkod,dobál ha valami nem úgy alakul,ahogy gondolta. Nem használ a nyugott beszéd, szép szó, se az ha mérges vagyok. Még a megszidás csak csak, de ezzel az a bajom,hogy akkor kb fél nap abból állna hogy papolok neki,mert tényleg nem viseli el azt hogy 'nem'.De az sem használ ha a nem mondom hogy 'nem' csak ködösítek,h 'persze lehet, majd ebéd után' És gyakran ha nincs semmi baja csak mondjuk nem ér el egy játékot,nem mondja meg,hanem egyből visít. Ezerszer elmagyaráztam már neki szépen,hogy mondja el mi a baj mert ezt a nyafogást nem értem. Amúgy mindent mond,helyesen is ragoz,nem az van hogy nem tudná elmondani.ha nem foglalkozok a hisztivel,szobájába küldöm,akkor mint akit nyúznak, dobál csapkod,pár perc múlva játszik. De eltelik 5 perc és megint rákezdi. De ilyenért is,ha mondom neki h gyere menjük ki az udvarra játszani' erre is már üvölt hogy nem akar,ahelyett,hogy mondaná normálisan hogy most nem szeretne. Ezt mindig mondom neki,hogy hogy kellett volna mondani,és nekem ez nem tetszik stb. Nem hatja meg. És ilyeneket nem engedek meg mint összevissza nassolás, túl sok tévénézés, valamire felmászás,kimenni zuhogó esőben,veszélyes dolgokat. Az evés is megér egy misét, kb 2 falat elég bármiből,nem tud megülni,márha oda tudom imádkozni az asztalhoz, de abból is veszekedés van ha már délután van és még semmit nem evett. Mivel vékony nem merem ráhagyni. És mindezt úgy h én is férjem is,nyugodt csendes típusok vagyunk.

2021. aug. 24. 19:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Kötődő nevelés 1. - A világ legjobban várt babái, akik most megőrjítenek


Kérlek ne ijesszen meg a kötődő nevelés kifejezés, csak arról van szó, hogy egy másik utat mutat be, ahol nem ordítozunk nap mint nap a gyerekkel és nem rángatjuk, pofozzuk és verjük.

Elmagyarázza hogyan működik a gyermekek agya biológiai szempontból, és milyen életkori sajátosságot vannak, és ezeket hogyan lehet a lehető legkíméletesebb módon lereagálni.


Ez a dackorszak, az akarat korszaka egyszer elmúlik, de nem mindegy h milyen hangulatban telik az egész. Ordítozással, szidással, veréssel vagy nyugodt átvészeléssel.

A lényeg amit leír a könyv, hogy ez egy ilyen korszak, ami sok gyereknél teljesen normális és az érés folyamatához hozzátartozik.

Magad is látod, hogy az erőszak nem fogja megszűntetni a problémát.

Nagyon egyszerűen az a lényeg, hogy a szülő megértéssel forduljon a gyerekhez amikor az teljesen kiborul és segítse őt abban h lenyugodjon (mivel látod h a bántástól nem tud lenyugodni).


Szerintem megér a könyv egy próbát, ha a verés és az ordítás nem használ.

2021. aug. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem vertem meg soha. Ha megszidom akkor sem ordítok vele,de nyilván éreztetem,hogy túlment egy határon. De ha a hisztire megkapná a dolgokat, ha nem ültetném asztalhoz,akkor mindent ráhagynék. Azt sem tartom helyesnek. Mert így legalább van otthon is reggeli-t.órai-ebéd-uzsi vacsora. Ha rajta múlna, csak tízórai és uzsi lenne az is a szobába játék közbe. Akkor nem ordítani az biztos, de ebbe nem megyek bele. Meg abba se h oké reggel néz egy kis mesét ,de hogy naponta többször odaüljön ezt sem szeretném.
2021. aug. 25. 02:47
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem azt írja a könyv h meg kell engedni neki amiért hisztizik, pont azt írja h semmiképp ne engedjünk a hisztinek.

Csak ne szidjuk a gyereket, mint a bokrot :D ha hisztizik amiért tízóraizni kell, hanem várjuk meg nyugodtan amíg abbahagyja és utána ültessük az asztalhoz (vagy ültessük oda és szidás nélkül várjuk ki amíg vége lesz).

De ír olyat is h ha van rá idő, akkor várjunk egy kicsit, hogy a gyerek magától teljesíthesse az utasítást (pl. Várjunk még pár percet mert iszonyú fontos még megkeresni annak a kockának a helyét tízórai előtt).

Ha az írásomból az jött le h rá kell hagyni a gyerekre amit akar, akkor bocsánat, ez elég komplex téma, nem lehet pár mondatban összefoglalni.

De ha már tényleg nem jutsz sehova, vedd meg a könyvet, nem drága és lehet h pár helyzetben tényleg segíteni fog.

2021. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utána nézek a könyvnek.
2021. aug. 25. 13:39
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

Örülj neki, hogy csak 3 évesen ilyen. Tesóm gyereke még nincs másfél, de már most tud üvölteni, mint a sakál, és velük élek...van, hogy fél órán át üvölt. Egyébként nem hiszem, hogy te rontottál volna el valamit, dackorszak kb minden gyereknél van. Nem szabad engedni a hisztinek és kész, idővel csak leszokik róla. Van olyan módszer is, hogy ahány éves, annyi percre “büntisarokba” kell mennie. Ott nyugodjon le és aztán elmondod neki, hogy miért kellett a bünti. Olvass még ilyen témában könyveket, vagy neten keress videókat hozzá.


Azoknak üzenném, akik szerint az ütés meg a hidegvíz jó megoldás, hogy ezekből lesznek a lelki sérült felnőttek. Én még konkrétan emlékszem, hogy mikor rámcsaptak vagy hidegvízzel fenyegetőztek hisztinél a szüleim, annyira magatehetelennek és megalázottnak éreztem magam(persze ezt akkor még nem tudtam megfogalmazni), hogy csak jobban hisztiztem. Egy felnőttnek értenie kéne, hogy egy gyerek nem azért hisztizik, mert szeret üvölteni, hanem mert még nem tudja kontrolálni a dühét. A szülő dolga erre megtanítani. Akinek ennyire nincs türelme a hisztihez és egyből ütne, annak minek gyerek? Tudtad előre, hogy a gyerekek hisztisek.

2021. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát én is voltam 3éves de sosem viselkedtem így, szerintem ez nevelés kérdése,mert mindent ráhagynak a gyerekre.
2023. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én is voltam 3 éves és fingom nics, hogy viselkedtem, vagy mit csináltam.
2023. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Életkori dolog lehetett, elmúlt, mostmár egy kisangyal, itthon és oviban is. Most éppen a különböző érzéseket tanulja kezelni, nem mindig sikeresen 😅
2023. márc. 5. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!