Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukám elrontotta a lányomat,...

Anyukám elrontotta a lányomat, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

3 napig ő vigyázott a lassan 3 éves lányunkra. Mondtam neki előtte, hogy evés terén nagyon akaratos, de ne engedjen neki, erőszakolja bele a normális kaját ha máshogy nem megy. Egy napig bírta, utána feladta. A következő napokban túrórudin, kekszen, chipszen, meg hasonló édességeken élt, mert nem volt hajlandó mást megenni. Ezzel viszont még rosszabbá vált a helyzet. Tegnap délben hoztam haza, azóta nem volt hajlandó megenni semmit. Úgy 15 féle étel szokott lenni itthon, aminek úgy a 2/3-át megeszi ha nem kap édességet. Most viszont egyiket sem akarja. Főztem már 4 féle ételt tegnap óta, egyiket sem hajlandó megenni. Már tudja ő is, hogy éhes, mert mondja hogy fáj a hasa. De nem eszik meg semmit. Mivel nagyon szenvedett ezért adtam neki egy túrórudit, amit 10 másodperc alatt be is falt.

Ilyenkor mit lehet tenni? Várjam meg, mígy annyira megéhezik, hogy enni fog újra normális kaját? Vagy kezdjem el én is ilyen szarokkal etetni és bízzak abban, hogy hamar kinövi?



2021. aug. 29. 10:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Itthon heti egyszer szokott kapni édességet.

Amúgy bevált a módszer amit írtatok. Szombaton hoztam haza, Kedd este evett 3 kanál főzeléket. Addig semmit nem volt hajlandó megenni. Majd Szerda délben végre egy rendes adagot is. Azóta is kb. ez a helyzet, 2 naponta eszik rendesen, van hogy egész nap semmit sem hajlandó szinte.

2021. okt. 11. 16:00
 12/12 anonim ***** válasza:
Eszik ő ha éhes. Hidd el, nem fog éhen halni. A fiam 6 éves, de még mjndig alig akar enni. Ez szerintem örök probléma. :)
2021. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!