Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennél a gyerekednek műbőr...

Vennél a gyerekednek műbőr csizmát?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik, prémes, magas szárú, normális színe van, nem fekete. Nem találtam neki hasonlót bőrben 15 ezer alatt, szóval megvenném ezt, csak hát műbőr. Vagy 10 éve nem volt a lábamon, gyerekre sem adok szívesen de mindenhol jártam már neten és az életben is.


Akinek van műbőr, vagy vesz a gyereknek, annak milyen télen? Fázik a lába? Belebüdösödik? Töri?


2021. okt. 16. 16:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Merinó aláöltözet, harisnya. Nem kell bohóckodni térdig érő cipőkkel.
2021. okt. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

És hogy adsz rá két alsó cuccot a mai nadrágokhoz? Örülök, ha a vastag pamutharisnyára rámennek a kordnadrágok és a farmerek, nem hogy még külön aláöltözetet is húzzak rá. Na meg már iskolás, nem fogja leszedegetni külön télen, így is macera neki, hogy harisnyát(vagy leggingset) is fel kell húzni, nem csak nadrágot, ha pisilni megy.


A pamutnadrágban pamutharisnyával egyszerűen lefagy a lába, ha nincs takarva. Vékony gyerek, kevés zsír van rajta.


Overállal könnyű, de már nagy ahhoz, hogy folyton abban járkáljon, csak nagy hidegben, hóviharban vagy játékhoz veszi fel, olyankor sima vékony leggings van rajta, és belesül(Az overál is decathlonos) így is.

2021. okt. 17. 08:29
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a rétegezésnek, meg ezeknek az anyagoknak, mert úgy látszik nem hallottál még róla és nem jól csinálod. Nem az számít, hogy vastag meg hányat húzol rá belőle. A jó rétegek pont, hogy nem vastagok, hogy tudjon az ember rendesen mozogni. A pamut nem jó, mert nem vezeti el a nedvességet, tehát ha csak kicsit megizzad utána azonnal fázni fog. Alapból se tart olyan melegen, mint a merinó gyapjú vagy akár a megfelelő műszálas aláöltözet, de ahogy nedves lesz egy kicsit, vége. Márpedig, ha sokat gyalogol, meg ha a hidegből felszáll a tömött bkv-ra akkor borítékolható, hogy meg fog izzadni.
2021. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
A gyapjúba pedig nem sül bele. Van egy olyan előnye, hogy télen fűt, nyáron hűt. Szóval pont ideális arra, ha hidegbe mászkál a gyerek, utána meg bemegy az iskolába.
2021. okt. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Szóval amikor írtad, hogy "Merinó aláöltözet, harisnya" akkor az aláöltözetet a sima harisnya HELYETT gondoltad, nem pedig rá! Tehát az anyag a lényeg, abból legyen a harisnya is, ne pamutból, hanem gyapjúból és akkor elég egy réteg. Így teljesen oké, megveszem és kipróbálom harisnya verzióban! Szegénynek esélye sincs megizzadni, már akkor fázik a lábszára, mikor kilépünk a házból.


Az anyagról már hallottam, van is belőle pulcsim a mangóból, de nem különösebben szeretem, ilyen anyagból aláöltözetről pedig nem is hallottam. Az egyik hótaposójában gyapjú volt, utálta mert szúrta. Azért megveszem, vevő vagyok az új ötletekre, amik másoknál beváltak.

2021. okt. 17. 09:23
 26/34 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon durván túltolod ezt a kérdést. De ha ennyire aggódsz, akkor menj el egy sport boltba és vegyél a lányodnak síaláöltöző nadrágot. Az, rajta a farmer plusz egy bakancs és kész. Nem kell Michelin babát csinálni a gyerekből, hogy ne fázzon, csak normális dolgokat kell ráadni, ahogy feljebb is írják.
2021. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
igen, igen, de fontos a minősége. A gagyi gyapjú szúr. A merinó álom puha. Én pl. polarn o pyret-et veszek neki. Egy leggings 9 ezer, viszont a gyapjút kb. mosni se kell, szóval nem kell belőle 3-4. Télen kompromisszumokat kell kötni. Esetleg külső réteget (is) nézhetsz rá olyat, ami szélálló, mert az is mindegy, ha olyan anyagot húzol rá, ami jó, ha nincs szélálló réteg és átfújja a szél. Nem béleltet, csak azt a vékony külső réteget, ami szélálló és vízálló. Ebben az a jó, hogy jobban variálható, mint az, amiben a bélés benne van, mert ezt nyáron is rá lehet húzni, ha kirándultok és szakad az eső, vagy amikor nem farkasordító hideg van, akkor tudod variálni mi van alatta, szemben a bélelt sí dolgokkal, ami kályhameleg, ha kell ha nem. És azért itthon elég keveset van - főleg napközben - olyan idő, hogy igazán szükség legyen rájuk. Azt a nem bélelt, de szél és vízálló ÉS LÉLEGZŐ réteget ráhúzod arra, amiben egész nap lenne, aztán ha beér, akkor leveszi és csókolom. Az szélmalom harc, hogy próbálod úgy öltöztetni, hogy kint melegen tartsa télen is, de közben fel-le száll a tömegközlekedésre meg beül a fűtött osztályba és nem cserél ruhát. A csizmánál meg gondolj bele, senkinek se olyan kényelmes egy túlfűtött teremben ott ülni térdig érő csizmában 7 órát, mert másfél órát meg melegen kell, hogy tartsa.
2021. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Amikor vetkőztettem oviban, szólt egy anyuka, hogy azért viszket a gyerekem lába, mert fagyási sérülés van rajta. Csak piros volt és viszketett neki sima pamut harisnya+nadrág kombóban ősszel, nem volt fagy se. Azóta nagyon figyelek, egyrészt mert ciki volt, hogy ennyire "nem figyelek a gyerekre", hogy meg is sérül, másrészt mert azt hittem normális, ha az ember lába télen piros és viszket, az enyém is szokott, nem gondoltam, hogy ez komoly dolog.


Már nagyon figyelek rá, a gyerek azóta még soványabb, jobban fázik hidegben.

2021. okt. 17. 09:55
 29/34 anonim ***** válasza:

Ez az amit nem vennék meg a gyereknek. Egy hét utan annyira elkopik megtöredezik. Ha melegben van megizzad, büdi lesz. A gyerek megfázik.

Vegyél egy normális bakancsot neki vagy hótaposót.

2021. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
52%
És te elhitted neki. A harisnyátólvolt piros. De ilyen pici gyerek miért mászkál ennyit a suliba? Ez sem normális.
2021. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!