Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy nincs türelmed...

Van olyan, hogy nincs türelmed a gyerekhez és alig várod csak este legyen már?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyenlem magam, de két napja már nincs türelmem hozzá egyáltalán, karanténban vagyunk mert egy csoporttàrsa covidos lett. Folyton unatkozik, már nem tudom mit találjak ki neki, pedig kertes házban lakunk. 4 éves nagyon eleven kisfiú. Rendeltem neki homokgyurmát mert még nem volt neki. Tegnap el is játszott vele, de ma már 5 percnél tovább nem érdekelte. Egyre feszültebb vagyok, minden idegesít, nem tud magában játszani vagy csak szétszed mindent, kinlódik, kiabál. Anya anya anya nézd nézd egész nap ez megy, nem tudom a dolgom csinálni. Ráadásul még fel is kelt itt nekem hajnal 4kor és az istennek nem aludt vissza. Csak azt várom, hogy hétfő legyen és menjen már végre oviba, olyan szar anya vagyok.

#Gyerek, gyereknevelés, karantén,
2021. dec. 11. 07:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
14%

"De mégis hogy dolgozzak ha vagy beteg vagy karanténba van vagy nyári takarítási szünet van vagy téli szünet van. Hol toleràlnàk ezt?"


"Anya anya anya nézd nézd egész nap ez megy, nem tudom a dolgom csinálni."

2021. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
36%

Az egész iromány azt sugallja, hogy home officban nyomnád otthon, de a gyerektől nem tudsz dolgozni, közben munkanélküli vagy, semmi dolgod és így se bírsz ki 10 napot otthon az ovisodtól, mert korlátoz a folyamatos seggvakarásban...

Anyák millió vannak otthon 2-3 3 év alattival non-stop, de te nem bírsz az egy szem ovis gyerekkel, akit már nem kell pelenkázni, etetni, ringatni, "csak" jaj játszani vele, meg bevonni az elpakolásba.

2021. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém még csak 1 éves de rendesen örülök, amikor este megdörzsöli a szemét, hogy juhuuuu...végre álmos 😄. Imádom amúgy és szuperül elvan egyedül is de most kezd járni tanulni, ott kell lenni vele, mindenhova kapaszkodik, csimpaszkodik. Tegnap is belecsimpaszkodott az etetőszékbe és felhúzta magát. Kis híján sokkot kaptam 😅😅. Néha hiányzik, hogy akkor üljek le, amikor én akarok de tudom, hogy ez is csak egy korszak és egyszer ez is véget fog érni. Ne keseredj el. Kérd meg, hogy segítsen takarítani, mosni, teregetni. Hátha lefoglalja addig.
2021. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az a furcsa, hogy a kérdezőt meglepetésként éri, hogy ez ilyen. Meddig voltál vele otthon? Hétvége?

Két gyerekem van, három és másfél évesek. A nagy szeptembertől ovis. Három napot megy, két hétig itthon van. Egyedül nevelem őket, és nem alszanak délután. Van, hogy már reggel fél hétkor arról álmodozom, hogy este van.

De imádás van, pedig nem így indult annó.

2021. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%
Megértem a helyzetedet, de én éppen ezért is tapasztalom, hogy több gyerekkel könnyebb. Nekem 3 fiú van, nagyon jól eljátszanak egymással. Persze veszekedések is vannak, ami egykénél nem fordul elő, de ettől eltekintve jobb a több gyerek, nem nagyon szoktak unatkozni, és nem nekem kell állandóan lefoglalnom őket.
2021. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

Tudom miről beszélsz. Nekem kettő van. Egy dackorszakát élő 2 éves és egy folyton cicizős 3 hónapos. A nagyobbik jár bölcsibe, vagyis inkább csak be van írva, mert egy hetet megy kettőt itthon van. Panel lakás, semmi kert, mocsok idő van és ki sem akar menni hogy le fárasszam egy kicsit. Most épp sikerült mind kettőt el altatni és kussban netezek amíg nyugi van. Esetleg próbáld meg előre el tervezni a napotokat. Pl dél előtt házi munka amibe őt is bevonod pakolás, felmosás, teregetés, portörlés, segítsen az ebédet el készíteni pl derelyét. Csendes pihenőnek mesézés, könyv olvasás, kifestőzés, gyurma, ragasztás, aztán lehet valami aktívabb is. Tornázzatok együtt, targoncázás, dögönyözés. Hívjátok fel a rokonokat, barátokat.

Csak a saját idegeidet teszed tönkre ha zsörtölődsz. Kitartás

2021. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Most jár oviba a héten aztán ugye 2 hét téli szünet, de az már jobb lesz szerintem ha megyünk rokonokhoz meg karácsonyfa díszítés stb. csak eseménydúsabb lesz mint ezaz elmúlt 10 nap karantén.
2021. dec. 13. 14:53
 28/28 A kérdező kommentje:
Egyébként alszik mindig ebéd után itthon is szerencsére minimum 1 órát, de van, hogy 2-őt is különben meg is hülyülnék estére már. Ez van nem vagyunk egyformák és a gyerekek sem. Bàtyàmék kislánya egy órát is elrajzolgat szépen csendben, én fiam 2 perc után megunja. Van aki 3 gyerekkel is elvan, de van akinek egy is bőven elég.
2021. dec. 13. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!