Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy a 3 éves...

Mit tehetnék, hogy a 3 éves gyerekünk ne legyen ilyen elutasító az apjával?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiúnk. Elképesztően elutasító az apjával az utóbbi időben. A férjem nagyon szereti a fiúnkat. De látom hogy rengeteg hiba van azért. A férjem kiszámíthatatlanul van jelen a napjainkban. Összevissza dolgozik, 12 órában. Van hogy napokig itthon van, de olyan is hogy napokig nem is látjuk. Plusz az is igaz, hogy a telefon bele van gyógyulva a kezébe. Hiába kértem szépen, vitatkoztam egyszerűen folyton rajta lóg. Ezeket a konfliktusokat igyekszem nem a gyerek előtt rendezni. A férjem még is azt gondolja hogy én vagyok az oka annak hogy a gyerek elutasító, üti vágja az apját, elküldi maga mellől. Aki ráadásul sértődött gyerekként kezeli a helyzetet és még türelmetlen is hozzá.


Vajon mit tehetnék hogy ez a helyzet kisimuljon és ne maradjon meg tartósan?


Próbáltam a férjemre hatni minden módon, hogy hogy kéne ezeket kezelnie de mintha meg sem hallaná. És a telefonról is azt hiszi keveset nyomkodja pedig ez nem igaz.

A férjem amúgy jó ember, bármire megkérhetem, segít szívesen. Megbízható, szeret minket. Én is őt. De én úgy érzem hogy ez a telefonfüggés lesz a fiúnk és közte lévő kapcsolat halála.


Igyekszem őket kettesben hagyni időnként, hogy visszataláljanak egymáshoz. De ez túl ritka, hogy igazi eredményt hozzon.


2022. jan. 21. 06:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Kisfiunk.

Röviddel írjuk.

2022. jan. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igaz, valóban, a helyesírásomra sosem lehettem büszke.
2022. jan. 21. 07:07
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ez a telefon óriási probléma. Bárhol kell várakozni, azt látom hogy az összes szülő azt nyomja , miközben ott a gyerek mellette.
2022. jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Vigye le a játszótérre, amikor van ideje. Legyenek kettesben. Azt meg ne hagyjátok, hogy verekedjen, megüsse.
2022. jan. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

A gyereknek ennyi idő alatt lejött, hogy az apjának a telefon fontosabb, mint ő. Nem a gyerek a hibás. Te sem törnéd magad valaki után, ha az magasról tesz rád. Ha a férjed ezt nem látja be, akkor úgysem lesz változás.

Akar ő egyáltalán változtatni vagy csak te szeretnéd, hogy a gyerek az apjával is ellegyen?

Mert nekem felfoghatatlan, hogy egy felnőtt ember erre magától ne találna megoldást.

2022. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk párom hónapokra is elmegy néha.Ha itthon van is változó a munkabeosztása.Nem ideális a helyzet, de a gyerekünk ettől még kifejezetten ragaszkodik hozzá és szereti.Valószínűleg akarva akaratlan mégiscsak tudatod a gyerekkel, hogy neheztelsz az apjára.Ha üti az apját, azt meg nem kellene hagyni és neked is külön jelezni kellene a gyereknek, hogy ez így nem jó és nem is szabad.Mindig úgy neveltem, hogy az apja szereti, ha nem volt otthon is beszélve volt róla és mindig szeretettel.Oké, hogy az apja se csinál mindent jól, de valószínűleg te magad sem.Viszont kevés ez amit így leírtál a mindennapjaitokról.
2022. jan. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Tudod mikor hagynám, hogy üsse az apját vagy engem. Első próbálkozásnál törném el a kezét.
2022. jan. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Első kérdés, hogy a Férjed valóban akar-e erőfeszítéseket tenni vagy ez könnyebb út, hogy lehet telefonozni, kevesebb a feladat, elrendezi azzal, hogy Te vagy a hibás és le van a gond?


Ha valóban zavarja, akkor a második kérdésem, hogy ezt nevezed szeretetnek? Egy eszköz és a gyereke között az eszközt választja, a másik "szeretett felet" pedig bántja (Te vagy a hibás).


A gyerek nem hülye, Ő a szülő tükörképe, ezt mutatja vissza a viselkedésével.

Te semmit sem tehetsz, ez az Ő ügyük. Vagy felfogja, hogy a fiát elveszíti egy életre és felületes kapcsolatuk lesz vagy változtat. Ez ennyire egyszerű.

2022. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%

8


Te se voltál még ilyen helyzetbe. Az ő ügyük...Ja, anyu szuper, apa meg car.Ha a te elméleted működik miszerint a gyerek a szülő tükörképe, akkor apa pont anya elutasítását és haragját látja a gyerekből kitörni, mikor épp mellette van és püfföli.A gyerekek nem buták, megérzik a szülők negatív érzéseit, mégha próbálják is rejtegetni őket és ez kijön a viselkedésükben.

A család úgy család, ha közösen dolgoznak a problémákon.Nem csak apa, meg a gyerek, mert nem csak kettejükön múlik.

Lehet ezt is lepontozni.:)

2022. jan. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon jó felvetéseitek vannak. Csupa olyan amit már magam is átrágtam százszor.


Kezdve azzal, hogy nem arról van-e szó, hogy a gyerek esetleg a saját érzéseimet tükrözi le. És biztos vagyok benne, hogy volt már ilyen is. Hogy én nehezteltem és rajta jött ki. De sokszor van olyan is hogy a legnagyobb béke közben esik az apjának.


Természetesen nem hagyjuk hogy szó nélkül, hogy odacsap az apjának (vagy bárkinek). Én is jelzem, az apja is. És ha nincs itthon akkor is sokat beszélek róla, szeretettel. Van hogy mire mi felkelünk (sokat vagyunk itthon, sok a betegség), addigra ő reggelre vesz nekünk friss kiflit vagy ilyesmit. Ilyenkor is külön felhívom a figyelmet hogy apa vette mielőtt dolgozni ment és örülünk neki. És tényleg örül neki a fiam, meg dicséri ilyenkor az apját hogy milyen aranyos, hogy hozott, meg milyen finomat hozott. Sokszor pityergve hiányolja is. Főleg esténként.

De ha itthon van akkor meg kis pukkancs lesz vele

2022. jan. 21. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!