Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy a 3 éves...

Mit tehetnék, hogy a 3 éves gyerekünk ne legyen ilyen elutasító az apjával?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kisfiúnk. Elképesztően elutasító az apjával az utóbbi időben. A férjem nagyon szereti a fiúnkat. De látom hogy rengeteg hiba van azért. A férjem kiszámíthatatlanul van jelen a napjainkban. Összevissza dolgozik, 12 órában. Van hogy napokig itthon van, de olyan is hogy napokig nem is látjuk. Plusz az is igaz, hogy a telefon bele van gyógyulva a kezébe. Hiába kértem szépen, vitatkoztam egyszerűen folyton rajta lóg. Ezeket a konfliktusokat igyekszem nem a gyerek előtt rendezni. A férjem még is azt gondolja hogy én vagyok az oka annak hogy a gyerek elutasító, üti vágja az apját, elküldi maga mellől. Aki ráadásul sértődött gyerekként kezeli a helyzetet és még türelmetlen is hozzá.


Vajon mit tehetnék hogy ez a helyzet kisimuljon és ne maradjon meg tartósan?


Próbáltam a férjemre hatni minden módon, hogy hogy kéne ezeket kezelnie de mintha meg sem hallaná. És a telefonról is azt hiszi keveset nyomkodja pedig ez nem igaz.

A férjem amúgy jó ember, bármire megkérhetem, segít szívesen. Megbízható, szeret minket. Én is őt. De én úgy érzem hogy ez a telefonfüggés lesz a fiúnk és közte lévő kapcsolat halála.


Igyekszem őket kettesben hagyni időnként, hogy visszataláljanak egymáshoz. De ez túl ritka, hogy igazi eredményt hozzon.


2022. jan. 21. 06:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sajnos én tényleg azt érzem hogy a telefonozás a baj. Mert csinált már olyat a gyerekünk, hogy eldugta az apja telefonját, vagy bedobta az ágy mögé. Ettől a férjem teljesen kiadadt. Én meg azt éreztem hogy tessék itt a bizonyíték arra amit esténként mondogatok.


Ettől függetlenül magamban is keresem a hibát. Hiszen nem tartom magam tökéletesnek. Biztos hibázom én is. Amiket nyilván nekem nehezebb észre venni.


Én is azt gondolom, hogy a problémák közösek. De azt érzem hogy csak én próbálom megoldani. Mert nyilván egy 3 éves gyerektől nem is elvárható.

Javasoltam a férjemnek hogy csak egy hétig próbálja ki, hogy nem veszi elő a telefonját, tényleg csak ha szükséges. És biztos vagyok benne hogy lenne változás, de szerinte túlgondolom. Szerintem meg legalább egy kísérleti hetet megérne.

2022. jan. 21. 09:49
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Kedves 9-es! Néhány mondatot tudunk az ügyről, így feltételezés az én válaszom és a Tiéd is. Ezek lehetőségek, mindegyik lehet tévút is akár. De ha gondolatot ébreszt a kérdezőben, már előrébb lehet.
2022. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Apukának aktívan részt kellene vennie a fia életében.

Ha ez nincs meg, akkor nem tud kialakulni egészséges kötődés.

Valamilyen kialakult, hiszen a gyerek vágyik a figyelemre (eldugta a mobilt), de közben komolyan ambivalens is (ellöki magától).

Szüksége van az apjára, de nem abban a formában amit megkap.

Ha apuka inkább a telefont nyomkodja, minthogy a gyerekével játszon, foglalkozzon (részt vegyen a gondozásában -etetés, öltöztetés, fürdetés...) akkor egyáltalán nem szabad csodálkoznia azon, hogy a gyermek elutasítja.

Én egyetértek abban, hogy itt apukának kell változtatni (anyuka nem tudom hova tudna, azon felül h sokat és szépen beszél apukáról és megadja a teret és a lehetőséget kettejüknek a kapcsolatépítésre).

2022. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
apuka ez a tipikus "ez az én tulajdonom, ez azt kell hoyg csinálja amit akarok mert én amúgy leszrom magasról" típusú fickó, ebből lesznek az olyan sztorik, mint nálunk, ahol kb az egész város tudja, hogy nem azt tanulom, dolgozom, nem az a hobbim és nem úgy élek, mint ahogy azt apuka tudja, és mindenki röhög rajta a háta mögött, mert azért teljesítmény ennyire nem ismerni a kölyködet, hogy még csak fel se tűnik hogy hazudik neked kb mindenről az elmúlt 10-12 évben... de ő is nagyon büszke magára, hogy vesz reggel kiflit, és amúgy nagyon el van foglalva a facebookkal. nekem meg huszonéves nőként is vérzik a szívem, amikor mások ráírnak az apjukra, elmennek egy programra vele vagy ott áll mellettük a diplomaosztós képeken, az enyém meg otthon ül és fogalma sincs rólam, csak kibszott büszke magára hogy neki milyen mintalánya van és ez biztos száz százalékban az ő nevelése.
2022. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14, én a harmincas éveim végén járok. Az én apám dettó ugyanez volt, de akkoriban ez nagyon elterjedt volt. A gyereken volt ruha, volt mit ennie, fedél a feje felett, osztály pénz befizetve, de minden mást a szülő lefosott a gyerekkel kapcsolatban. Nagyon ismerős helyzet. Büszkélkedni azt persze tudott!


Szerencsére ma már sokkal gyakoribb, amikor apa szívvel lélekkel kiveszi a részét és igényli, hogy minőségi időt töltsön a gyerekkel.

2022. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!