Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerek semmi hajlandósá...

3 éves gyerek semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Mit csináljak még?

Figyelt kérdés

A hozzáállása a szavaival ez: "nem érdekel!"


Pisi akár minden fürdés előtt megy a wc-re ülve, de kaki még soha.


1000 féle módszert próbáltunk.


Mit csináljak? Büntessem, jutalmazzam? Alsónadrágot is kapott. Belepisilt folyamatosan. Annyira dacos, lázad ez ellen (is). Ilyen természetű gyerekkel mi lehet jó módszer?


Teljesen el vagyunk már keseredve, mert így nem mehet tovább oviba... 😔



2022. jan. 22. 08:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg ha dacos és tudod, hogy direkt, dacból csinálja, próbálkozhatsz fordított pszichológiával, pl mondhatod, hogy kakiljon pelusba, neked az kényelmesebb, ha még a wc-be pisil, kakil, bosszankodj. Ha a pelusba, akkor ne legyen hatása, faarccal tedd tisztába.
2022. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%
Még nem érett meg, pelenkázni kell tovább egy fél évig. Majd a nyáron leszokik a pelenkáról.
2022. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
60%

Nekem mindhárom gyerekem úgy lett szobatiszta 2 év pár hónaposan, hogy levettem róluk a pelust, és nem adtam rájuk semmit alulra otthon napközben (nyilván úgy, hogy elég meleg volt a lakásban). A bili ki volt készítve (korábban már használták a bilit, tudták mire való), és egy-két baleset után maguktól ültek a bilire. Egyszerűen a látvány hatással volt rájuk, és úgy döntöttek, hogy inkább a bilibe csinálják. Éjszakára egy darabig még kapták a pelust, de egy idő után azt is elhagytam.

Tudom, nem mindenkinél válik ez be, de sokaknál igen. Nálam mindhárom gyereknek működött.

2022. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!