Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes egyedülálló...

Kisgyerekes egyedülálló anyukák, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Hétfőn 2 órás pedagógussztrájk lesz, én is szeretnék részt venni benne.


4 év tanítással a hátam mögött keresek nettó 185 ezret, ebben már a gyerek miatt kapott kedvezmény is benne van.


Van egy két éves kislányom (bölcsis, mert én dolgozom), őt is ebből kell eltartanom egyedül, mert az apuk lelépett és bejelentett jövedelme nincs... Albérletben élünk, a bérleti díj és a rezsi kifizetése után már minden fillért át kell számolnom, hogy ételre is jusson.


Szóval pont ezek miatt, hogy ilyen nevetséges fizetést kapok diploma+2 nyelvvizsga mellett, szeretnék részt venni a sztrájkban. Viszont az igazgatónk szóban befenyítette a tantestületet, hogy következményei lehetnek.


Nem tudom mit tegyek, ha nem állunk ki magunkért, mindig éhbéren maradunk, ha viszont felszólalunk ez ellen, azzal azt kockáztatom, hogy elveszítsem a munkám, akkor főleg nem tudom, miből etetem majd a lányomat.



2022. jan. 29. 16:54
A kérdező szavazást indított:
Részt vennék a sztrájkban
Nem vennék részt a sztrájkban
47 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Én nem vennék részt a helyedben. Hadd sztrajkoljon aki akar. Voltam hasonló helyzetben én húztam a rövidebbet..
2022. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De akkor marad ez a nyomorult bér örökké... Tudod milyen, mikor a gyereked kedvenc ételét nem tudod megvenni, mert egyszerűen nincs miből?
2022. jan. 29. 16:58
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyire szerény fizuból kell megélned, miért nem keresel valami más munkát, olyan amivel el is tudod a családod érdemben tartani? Értem én, hogy hivatástudat és a többi, de ki akarna vagy ki érezné jól magát olyan munkakörülmények között, ahol még meg is fenyegetnek, hogy ha kiállsz magadért akkor éhen is pusztulhatsz?:)
2022. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Én havi 90 ezer Ft-bol csinalom ezt. Tudom milyen.. de nem veszitheted el azt ami megvan.. ha pedig tudsz menni mashova akkor nezelodj,keresgelj.. és ne add fel kitartast!
2022. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező ne most állj ki az ügyért, mert akkor konkrétan az utcán találod magad. Egyébként állj ki érte, mert ez a helyes! De nektek most a megélhetés és a fedél a fejed fölött az első.


Ha lenne egy jól kereső férjed, azt mondanám hogy büszkén és csakatertis menj szembe azzal, aki befenyitett!


Vagy legyen egy hely, ahová haza tudsz menni a gyerekkel ha mégis hirtelen állás nélkül maradsz.

2022. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk az igazgatók is lemehetnek a sunyiba, most komolyan fegyelmit adnának? Nem tudom, hogy ez tényleg igaz e, amit most a Fidesz művel, ha az, akkor nagyon el kéne gondolkodni az embereknek. Külföldön erős szakszervezetek vannak, el is tudnak érni dolgokat.
2022. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az előzővel
2022. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

A gyereked megélhetéséért kiálltál? Apukának nincs semmi vagyona, se lakás, se autó? Rendőrségen feljelentetted már? Kerestél jobban fizető munkát?


Én maximálisan kiállok a tanárok mellett, nélkülözhetetlen a munkájuk, és remélem elérik, amit szeretnének, de én mikor egyedül maradtam a gyerekkel, otthagytam az iskolát, mert nem tudtam megélni abból a pénzből.

2022. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"A gyereked megélhetéséért kiálltál? Apukának nincs semmi vagyona, se lakás, se autó? Rendőrségen feljelentetted már?"


Apukának van háza, autója, de természetesen nem az ő nevén, hanem a szüleién, így neki papíron semmije sincs. Feketén dolgozik, így jövedelme sincs a hatóságok előtt, ő arra hivatkozott, hogy nem dolgozik, mivel a betegsége miatt a szülei tartják el. (Epilepsziás, ami semmiben nem befolyásolja az életét, félévente kap egy 5 perces rohamot kb.)


"Kerestél jobban fizető munkát?"

Gyerek mellett egyedülállóként most csak ez megy, mert így kb. napi 6 órát vagyok az iskolában, a többi 2-3 óra munka minden nap már otthon van (dolgozatjavítás, órára készülés, adminisztráció), így legalább ezt a részét tudom úgy csinálni, hogy a lányom ott van mellettem.

2022. jan. 29. 17:27
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Na szóval ez is egy indok,hogy ne sztrajkolj sztem. Mert munkanelkul maradsz
2022. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!