Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes egyedülálló...

Kisgyerekes egyedülálló anyukák, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Hétfőn 2 órás pedagógussztrájk lesz, én is szeretnék részt venni benne.


4 év tanítással a hátam mögött keresek nettó 185 ezret, ebben már a gyerek miatt kapott kedvezmény is benne van.


Van egy két éves kislányom (bölcsis, mert én dolgozom), őt is ebből kell eltartanom egyedül, mert az apuk lelépett és bejelentett jövedelme nincs... Albérletben élünk, a bérleti díj és a rezsi kifizetése után már minden fillért át kell számolnom, hogy ételre is jusson.


Szóval pont ezek miatt, hogy ilyen nevetséges fizetést kapok diploma+2 nyelvvizsga mellett, szeretnék részt venni a sztrájkban. Viszont az igazgatónk szóban befenyítette a tantestületet, hogy következményei lehetnek.


Nem tudom mit tegyek, ha nem állunk ki magunkért, mindig éhbéren maradunk, ha viszont felszólalunk ez ellen, azzal azt kockáztatom, hogy elveszítsem a munkám, akkor főleg nem tudom, miből etetem majd a lányomat.



2022. jan. 29. 16:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

A gyerektartást az állam megelőlegezi


Ne menj sztrájkolni, lesznek elegen, helyetted is. Ez most nem az a helyzet, hogy kockáztasd az állásod,

Egyébként azt mondanám menj.

2022. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnálom, hogy ennyit keresel és teljesen megértem hogy szeretnél sztrajkolni de szerintem ezt most hagyd ki. Biztosan lesznek olyanok akik kiállnak majd érted is. Olyanok akiknek kevesebb a vesztenivalo. Őszintén remélem kaptok béremelést!
2022. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Menj bíróságra. Megelőlegezi az állam. A mostani minimum azt hiszem 24 ezer forint. És ezt ráadásul később behajtjak apukán, mihelyst valami a nevére kerül, vagy lesz bejelentett melója.
2022. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy borzasztó helyzet. Kedves kérdező nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Valószínűleg én nem mernék elmenni sztrájkolni a Te esetedben, és ez benne a legszomorúbb, hogy ilyen helyzet kialakulhatott, hogy az ember nem mer kiállni a saját érdeke mellett, mert meg van félelmítve.

Nagyon remélem, hogy végre rendezik a pedagógusok bérét is, mert ez így tényleg siralmas

2022. jan. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Na mit döntöttel kérdező?
2022. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%

mindenképp kérj állam általi megelőlegezést. A településen nincs olyan önkormányzati lakás, amit közalkalmazottaknak adnak ki? Pedagógusoknak? Nálunk van, és pitiáner a bérleti díja, érdemes lenne rákérdezned.


Írj nekem privátban, szívesen segítek, amiben tudok

2022. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem vennék részt. Gyereked van, első sorban rá kell gondolnod. Ha tényleg szankcionálják a részvételt, még ennyid sem lesz amiből eltarthatnád őt és magadat. Kisgyerekes anyaként nem könnyű a munkakeresés.
2022. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%

Én nem mennék, hanem keresnék jobban fizető állást.


Én otthagytam a tanári pályát (magyar-könyvtár szakot végeztem), és készáru raktáros vagyok jelenleg. Fél éve dolgozom ott, 192000Ft a nettóm,valamint havonta 25000Ft jön Szép kártyára. De most fel is emelték a bruttómat 275000Ft-ra. Szóval a nettó is emelkedni fog.


Ráadásul arra is gondolnod kell, hogy nem mindig fogsz tudni készülni az órákra a gyerektől.

Én ezért is végzek olyan munkát, amivel otthon nincs gondom.

2022. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha ilyen rosszul keresel miért nem nézek másik melót? Ennél bármi jobban fizet. Gyerekem osztályfőnöke is szokott panaszkodni biztatom őt is, hogy váltson. Szüleim tanárok voltak, mindig ment akkor is a panaszkodás illetve nekünk mindig turkálós illetve adomány cuccaink voltak gyerekként, tiszta csövesek voltunk. Én inkább a melóhely váltásra bizzatlak mint az értelmetlen sztrájkolásra. Nekem érettségim van és szakmáim, de mikor sima érettségivel munkába álltam egy olyan munkakörbe, amit igazából egy okosabb majom is el tud végezni, már többet kerestem, mint anyu 2 diplomával. Apu is váltott, már ő sem tanár. Anyu még próbálkozik a pedagógus pályával.
2022. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia sikerült elérni vmit?
2022. febr. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!