Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretnék egy kis megnyugtatás...

Szeretnék egy kis megnyugtatást kérni, hogy nem rossz ha bölcsis lesz a gyerek!?

Figyelt kérdés
2 éves lesz nyáron és szeptemberben megy bölcsibe. Addig is heti pár délelőttöt magánbölcsiben fog tölteni hogy szokja(de leginkább én:)Bele vagyok betegedve, pedig biztos jó lesz. Remélem. Kérlek írjátok meg nálatok ez hogy volt? Bele voltatok betegedve? Hogy alakult a bölcsi?
2010. ápr. 6. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, minden rendben lesz. Az enyem 7 honaposan kerult bolcsibe (kulfoldon elunk, vissza kellett mennem dolgozni). Imadta az elso naptol kezdve. En sirtam az elso nap, amikor otthagytam egesz napra, o meg vidaman jatszott a rengeteg jatekkal, nagyon jol erezte magat. Persze felhivtam delelott a bolcsit, hogy nem sir-e, alszik-e, eszik-e rendesen, de megnyugtattak, hogy jol van. Es azota is imadja a bolcsit, soha nem mentem ugy erte, hogy sirt volna vagy nem volt meg olyan, hogy reggel ne akart volna menni. Szoval nyugi, altalaban az anyukanak nehezebb az elvalas, mint a gyereknek. Es egy 2 eves gyereknek szuksege van tarsasagra, szocializaciora, sokat fog fejlodni mar par nap alatt is. Majd meglatod. Ne izgulj.
2010. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De jó hogy ezt írtad...köszi
2010. ápr. 6. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Barátnömnek is vissza kellett mennie dolgozni, amikor a kisebbik lánya 13hónapos volt. A kislány most másfél éves: gyönyörüen beszél, mondatokat mond, szinte már pelenkára sincs szüksége és természetesen gyönyörüen eszik :-)

saját szemmel láttam! Ja, és imád bölcsibe járni, már szerelme is van ;-)

2010. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó dolog a bölcs,hisz kell mindenkinek a pénz.De szerintem az anyjára ebben az időszakban nagy szüksége van a picinek.Én nem adtam be bölcsibe a lányom annak idején pedig elég szűkösen éltünk és nem bántam meg.

Nem tudtam volna elviselni,hogy más szorítsa magához mikor sír valamiért.

2010. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az első nap is már vidáman vittem bölcsibe a szintén vidám kisfiamat két éves korában. Látta, érezte, hogy én sem tragédiának fogom fel, már korábban is sokat meséltem neki a bölcsiről, így felkészült rá. Jól érzi ott magát, nagyon szereti, őt is szeretik.

Amúgy szerintem nem jó ötlet, hogy "addig is" heti pár délelőttre beadod bölcsibe, hiszen gondolom ez nem ugyan az a hely, ahova majd járni fog. Így nincs értelme. Lesz majd a bölcsiben beszoktatás, ami pont arra való, hogy megszokja az ottani környezetet és a gondozónőket. Ha korábban egy másik helyet már megszokik, az semmit nem változtat szerintem azon, hogy az új helyet is ugyan úgy meg kell szoknia. Így lehet, hogy a magánbölcsit megszereti, aztán az lesz a baj, hogy nem oda megy majd utána, hanem egy másik helyre.

Különben tényleg azt tudom tanácsolni, hogy mesélj neki sokat a bölcsiről, hogy majd reggelente anya elviszi, ott majd játszik nagyokat, ebédel, alszik délután és utána anya elmegy érte, és együtt hazajöttök. Sétáljatok a bölcsi felé párszor, és mutasd meg neki, hogy majd ide fog járni. Ne úgy fogd ezt fel, mint valami szörnyűséget, mert ezt a pici is érezni fogja.

2010. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenben egyet értek a 21.46-os válaszolóval, ugyanezt akartam írni én is.
2010. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szintén egyetértek, csak még megnyugtatásul: én is belebetegedtem! :-)))
2010. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 8. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!