Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már pocsékul magatok...

Éreztétek már pocsékul magatokat azért, mert rossz volt a gyerek és megbűntettétek, de úgy éreztétek elvetettétek a sújkot?

Figyelt kérdés

Szavakra gondolok,de akár egy fenékreütés miatt is lehet egy szülőnek lekiismeretfurdalása...

Én most pont így vagyok,a kisfiam a vadonatúj szandálba amit csak "fel akart próbálni",kiosont az udvarra amíg a testvérét etettem,hiába kértem,hogy ne menjen az udvarra az új szandálban, ráült a kerékpárjára,majd a szandál orrával fékezte magát le...a szandál persze jól tönkrement,nem volt olcsó szandál,legalábbis a mi pénztárcánkhoz képest egyáltalán nem.

Kiabáltam,behúztam a házba,sírt szerencsétlen...annyira rosszul érzem most magam...fene egye meg ezt a szandált,már nem is érdekel,hogy tönkrement.


2011. márc. 31. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, ilyen mindenkivel előfordul, az anyukák is csak emberek. Az természetes, hogy mi is kiborulunk néha, nem baj, ha ezt a gyerek is megtapasztalja. Az a fontos, hogy aztán hogy reagálod le. Ha megnyugodtál, beszélj a fiaddal, hogy ideges voltál, amiért nem fogadott szót, de ez nem jelenti azt, hogy nem szereted őt. Csak azt nem szereted, amit csinált.
2011. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ó, engem kicsit megnyugtat, hogy nem csak én vagyok ilyen, bevallom. :) Könnyen felkapom a vizet, kiabálok, mondok olyat, amit nem kellene...nagyon rossz utána, ha már elhagyta az agyamat a lila köd. És sajnos nagyon könnyű hozzászokni. Én kétségbeestem, amikor anyám szavait mondtam a saját számmal, amint a gyerekemet szidom. Az eszemmel tudom, hogy így nem szabad, de az kevés. Igyekszem...:)
2011. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már ki akartam írni hasonló kérdést... :)

Az a baj, én is olyan könnyen felkapom a vizet...

És sajnos türelmetlen a természetem is...

Nagyon sokszor van lelkiismeret-furdalásom, pedig mindig megfogadom hogy, nem fogok neki ilyeneket mondani, nem kiabálok vele... :(

Azt szeretném, hogy csodás gyermekkora legyen és jó ember is váljon belőle.

Próbálkozom... :)

2011. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát persze. :) Azért ne emészd magad, néha kell ez is nekik...
2011. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajna sokszor történik ilyen, lányom nagyon nagyon eleven. De nekem sincsenek kötélből az idegeim, sajna....

Aki néha nem érez ilyet, nem is jó anya...

2011. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én akkor voltam így mikor nem akart enni a gyerekem és sírt, hisztizett én meg kiabáltam és kitaszigáltam a konyhából, hogy akkor nem kell ott lenni ha nem eszik. Utána rájöttem, hogy elsóztam a kajáját:( Ne tudd meg milyen lelkifurdalásom volt.

Rajtad nem is csodálkozom jó hogy elszakad a cérna 2 gyereknél, nekem néha az egyel is nagyon nehéz.

2011. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előfordult már hogy elkönnyeztem magam, nem 1x.De lelkiismeretem is van, de egyszerűen nem bírok vele.
2011. márc. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!