Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 20 hónapos nemigen...

Lassan 20 hónapos nemigen beszél, tehetnék valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ahogy a kérdés is leírja, nemsokára 20 hónapos lesz a kislányom, és eléggé hadilábon áll a beszéddel. Igazából vannak "szavai" (csúfoljuk őket annak), össze tudnék szedni 8-10 darabot, de ezeket is baromi ritkán mondja ki, ezeket is csak mi értjük, illetve ebben benne vannak a hangutánzó szavak is.

Tudom, hogy nem feltétlenül van elkésve, de ami engem nyugtalanít, az az, hogy mély magánhangzókat egyáltalán soha meg sem próbált még kimondani. Tehát az anya, apa, kutya és hasonlók felejtősek, mindenben, amit mondani tud, "e" "é" és "i" betű van csak (pl. kész, nem, tej, hess, csüccs helyett inkább csiccs, centi, csík, "hep", "hemm" [ami a "háp" és a "hamm" akar lenni]). Ilyet még nem láttam előtte...

A másik, hogy van egy lassan 6 éves bátyja, aki ennek totál az ellenkezője volt. Ő 1 évesen már szövegelt, ennyi idősen bemutatkozott, mondatokban beszélt, mondókázott, tudta a színeket, sorolhatnám holnapig. Tisztában vagyok vele, hogy nincs két egyforma gyerek, de őszintén, azt gondoltam, hogy testvérek között azért nem lesz ilyen szintű difi, na meg én és a férjem is hamar beszéltünk, igazából mindenki a családban. Pláne, hogy a kicsi lány, és anno mást sem hallgattam mindenkitől, csak hogy a lányok milyen hamar beszélnek, és cserfesek, és be nem áll a szájuk, majd meglátom...hát, nálunk a fiú volt ez. :)

A harmadik dolog, hogy igazából ugyanez volt a repertoárja hónapokkal ezelőtt is. Abszolút nem nő a szókincse, és nem lesz "szebb", érthetőbb az a pár szóféleség sem, amit most mondani tud.

Időre született, egészségesen, 9/10 apgarral. Teljes mértékben a korának megfelelően viselkedik egyébként, értelmes, mindent megért, minden utasítást végrehajt, mindent a tudtunkra ad így vagy úgy. Kisbaba kora óta mindent időben, probléma nélkül csinált. Aktív, rohangál, játszik, rosszalkodik, szociális, egyszóval abszolút neurotipikus gyerek, sosem volt még eltérés a védőnői és orvosi státuszvizsgálatokon sem (ha így haladunk, akkor mondjuk a 2 évesen már lesz). TV-t nem néz, maximum akkor pillant oda néha, amikor a bátyja mesét néz este. Rengeteget mondókázunk, énekelünk neki, beszélünk hozzá, próbálkozunk, de egyelőre úgy tűnik, hogy ennyi erővel akár ír sztepptáncolhatnék is neki, ugyanitt tartanánk. És sajnos az utóbbi 1-2 hónapban egyre többször cseszi fel magát, ha valamit amit épp akar, nem értünk, tehát már őt is kezdi zavarni a dolog.

Nem tudom, esetleg valakinek valami hasznos tipp, voltatok hasonló helyzetben? Segített valami? Vagy engedjem el, aztán egyszer majdcsak beszélni fog (ha mástól nem is, akkor a fejlesztéstől, amire majd hordanom kell)? Köszi előre is, ha elolvastad és válaszolsz.



2022. febr. 4. 11:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Azzttaaaa hat ilyen tenyleg letezik😱😱😱 na mondjuk az en kisfiamra is igaz az , hogy mindent megfigyelt eddig is es egyik nap egyszercsak odarakta a kezeit az arca ele es ugy kukuccsolt 😳de amikor mutattam akkor nem utanozott, hanem egyik nap magatol kezdett kukuccsolni igy. Elotte sokszor csinaltam, h porgetem a szamat azt a bebbubbebuu hangot azt is egyik nap elkezdte, bar annak nem is tudom amugy mi ertelme van🤣 sokmindent utanoz egyebkent, mutogatva rengeteg dolgot megmutat, sooot apukajaval csak beszelgetek pl hogy kapcsold mar fel a villanyt es oda mutat a kapcsolora, tehat nem is neki mondom, vagy vmelyik nap, hogy a szomszed es kimutatott az ajton es soha nem tanitottam, h ott van kint a szomszed😳rengeteg dolgot teljesit, jjjaaaa meg multkor pakolta a dobozba a jatekokat es volt egy papir darab, amit elotte szettepett es elkezdte kivinni a kukaba😳mondjuk azt mar reg ota csinalja, h dolgokat kidob, csak h igy magatol felismerte, h a jatek az jatek es azt ki kell dobni, tok ledobbentem. Na bocsi mar, h hosszu lett, csak annyira remelem, h nalunk is beindul majd🥺 hat durva lehetett ez nalatok, h egyik nap elkezdte sorolni, en ilyesmikrol csak olvastam eddig, hat tuti dobtam volna egy hatast😀 nagyon koszonom, h ennyi mindent irtal, olyan hogy is mondjam nem remenyt ad, hanem ilyen meg pozitivabb vagyok, hogy joo beindul persze stb. Szoval koszonom
jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen...mi is dobtunk egy hátast, ne aggódj :D

15 hónaposan kicsi még amúgy, szerintem a gyerekek többsége nem beszél még akkor. Én akkor kezdtem el már picit aggódni, amikor közeledett a 2 éves korhoz, és nem láttam előrelépést. És hát így utólag nekem se kellett volna, bár a logopédia hasznos volt, és nagyon megszerette a lányom a logopédus hölgyet is (és viszont), de simán lehet, hogy anélkül is pontosan ugyanígy történt volna minden. Ezt már nem fogom megtudni, de nem bánom egy percig sem, hogy jártunk. De te még legyél nyugodtan türelemmel, ennyi idősen pár hét alatt is rengeteget változhatnak a gyerekek.

jan. 24. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!