Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek hány éves koráig...

A gyerek hány éves koráig normális, hogy a szülei ruha nélkül látják?

Figyelt kérdés

Én ha apává válnék, szívem szerint sosem szeretném a gyerekemet meztelenül látni, mert a gyerek kiszolgáltatott helyzetben van és nem tudatos döntés a részéről, hogy ő most ruha nélkül van és kvázi tudatosan hagyja jóvá, hogy ezt én vagy az anyja láthassuk.


Ettől függetlenül én magam emlékeim szerint kb 9 éves koromig rendszeresen voltam ruha nélkül, szerencsére apám ettől ugyanúgy ódzkodott, ahogy most én, de fürdés közben előfordult, hogy anyám bejött, sőt még mondogatta is, hogy ne szégyenlősködjek.


Tudom, hogy vannak családok, ahol még a nudista strandolás is belefér, most nem hozzájuk szól a kérdésem. Egy átlagos családban hány éves korig normális ez? Nálatok hogy volt gyerekként és hogy van szülőként?


25


p.s


- evidens, hogy én sosem mutatnám meg magam meztelenül

- oroszországi élményeim során megtudtam, hogy a család nő és férfitagjai együtt járnak szaunába, tehát egy 15 éves gyerek is még látja az apját, és az apja őt, és ugyanígy a női vonalon. Tehát nem férfi a feleségével/barátnőjével, hanem a férfi rokonával, barátjával.

- egyszer általános iskolában vendégségben voltam egy lány osztálytársamnál, akinek az apja nyitott ajtónál fürdött és még el is kezdett velem beszélgetni, borzalmasan kellemetlen volt



2022. febr. 17. 03:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden gyereknél más. Amikor a gyerek kéri, hogy ne menjenek be a szülei a fürdőbe, akkor ezt iszteletben kell tartani. Nekem ez már 6 évesen volt. Én mondjuk 2,5-3 évesen már egyedül öltözködtem és fürödtem. Szóval önállóbb voltam. Kb 8-12 évesen van általában a gyerekeknék, amikor az nálunk eljön, hogy nem akarják, hogy bemenj a fürdőbe, amikor ők fürdenek. Az nem jó, ha valaki ennyire gátlásos, mint te. A gyerekben ez nagyon megmarad és a későbbi szexuális életére ráhatással lehet elég szépen. Apám az ellentéted volt. Ő rá én és anyám szóltunk rá, hogy nem vagyok kíváncsi a faszára (6 éves voltam)... szóval az arany középutat kell megtalálni. Viszont gyerekvállalás előtt egy pszichológussal megéri beszélgetni, mivel ezek a kétségek nem tesznek jót. Ők nagyon jól tudnak segíteni ezen.
2022. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen,a gyerek kiszolgáltatott. Szóval,ha gátlások miatt nem látod el rendesen pl nem mosod meg rendesen a kislányod nemiszervét,akkor olyan hólyaghurutja és egyéb betegségei lesznek,hogy mehettek a kórházba. Ő magának sokáig nem tudja. Szóval,ha lesz gyereked,akkor rájössz,hogy ezzel a hozzállással sokkal többet ártasz neki.

Ahogy meg más is írta,a későbbi szexualitására is kihathat.

Én a helyedben elmennék egy pszichológushoz,hogy miért érzel ennyire szélsőségesen.

Ha már nem baba és el tudja magát látni (fürdés,wc,öltözés),akkor figyelni kell már,hogy őt mennyire zavarja és tiszteletben tartani,ha kéri.

Van aranyközépút..

2022. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Amikortól a gyereknek kényelmetlen.
2022. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, pedofil vagy? Ilyen se csesztem még, hogy valaki azt mondja, hogy el akarja kerülni hogy a gyermekét meztelenül lássa. Valami oka biztos van.
2022. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem nevelési okokból állok így a kérdéshez és a pszichológus nem rossz ötlet. De azért az erős, hogy pedofilnak gondolnak itt néhányan, mert feltettem egy kérdést.
2022. febr. 17. 16:04
 26/31 anonim ***** válasza:
54%
Akkor talán jobb is, hogy itt, egy anonim fórumon tudod meg, hogy mennyire betegnek hangzik ez az egész "nem szabad meglátnom a saját babámat meztelenül" dolog. Semmiképp se reklámozd.
2022. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
talán azért mert 3 éves korom óta apám sem kukkolt és én sem őt, és ezt így szeretném tovább vinni. de ugye ez egy referencia, ezért tettem fel a kérdést, hogy tájékozódjak, hogy más magyar családoknál hogyan viszonyulnak ehhez a kérdéshez. nem vagyok pedofil, nem szeretem a gyerekeket, rosszul vagyok, ha strandon meztelenül rohangál egy gyerek, nem pedofil, hanem pedofóbiás vagyok. ettől még kell családot alapítani és nyílván a saját gyerekemet szeretni fogom.
2022. febr. 17. 16:25
 28/31 anonim ***** válasza:
Egy 3 éves még nem tud egyedül feneket törölni és mosakodni.
2022. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
#27 Nem "kell" családot alapítani, és nem fogod "nyílván" szeretni.
2022. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem családonként változó de a meztelenség természetes dolog nálunk a 10 éves gyerek abszolút nem zavartatja magát ha bemegyek és szerintem ez így a normális
2022. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!