Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Aki...

Anett80 kérdése:

Kisgyerekes anyukák! Aki egyedül neveli a gyerekét,gyerekeit, mert pl.elvált,özvegy,az hogy oldja meg, hogy dolgozni is tudjon? Van, aki munka nélkül van már hosszabb ideje?

Figyelt kérdés

2020 januárjában váltam el hivatalosan, a volt férjem becsajozott,elköltözött, azóta semmi, teljesen eltűnt. A fiam most 6éves,iskolakezdés előtt áll.

A fő problémám a munkahelyek, egyszerűen sehol sem találok olyan állást, ami jó lenne az ovoda/iskola mellett, hozni-vinni a fiam. Budapesten élek a belvárosban, de hiába a több 1000 munkalehetőség, részmunkaidő vagy főállás nem létezik reggel 8óra és délután 4óra között. 3éve keresek egy ilyen állást, de semmit sem találok!

Ahol eddig dolgoztam, ott is napi 12órás műszakok voltak, anyukám hozta el a fiam, de miután ő lerobbant, és nem tudta elhozni a gyereket az oviból, én elvesztettem az állásom.

Jelentkeztem irodai állásokra is (mindenki ezzel macerált), 3 interjúra is behívtak, ahol azonnal közölték:nem eshet ki a toll du 4órakor a kezemből, túlórázni kell, este 6-7-ig. Mind3 irodai állásnál ez volt,sőt,az egyiknél este 8-ig is maradni kellett volna. (hetente 2-3X)

Nem tudom megoldani, teljesen egyedül nevelem a fiam.

Babysittert is próbáltam keresni,de túl sokba kerülne, egy fizetésből kell így is megélnünk és a volt férjem nem fizet gyerektartást.

Főleg szakmunkás végzettségeim vannak, szakács, cukrász, eladó, még egy fodrász tanfolyamot is elvégeztem a gyes alatt. Érettségim is van + angol és német középfokú nyelvvizsga.

Nem értek a könyveléshez,nem tudok programozni,a járvány előtt 10évet a vendéglátásban dolgoztam. Az étterem csődbe ment a vírus miatt, ahová a gyes után mentem vissza.Ez az ex főnököm rendes volt, megengedte a kismama műszakot,de ez igen ritka, csak az arra való tekintettel engedélyezte, hogy 5évig ott dolgoztam előtte.De ennek vége lett, mikor kitört a járvány.

Megint munkát keresek, de mindenhol a 2-3 műszak, hétvégén is dolgozni kellene vagy ha nem több műszakos, akkor napi 10-12óra+útidő. Vállalhatatlan kisgyermek mellett!

Nem én vagyok ma Magyarországon az egyetlen elvált szülő, más hogy oldja meg ezt a problémát?

Ráadásul nekem "csak" egy gyerekem van, aki már nem kisbaba, szeptemberben iskolába megy.


2022. márc. 3. 13:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%

Van olyan fodrászat is ahol bejelentenek es %ba megy a pénz.

Vagy esetleg barbershopok? Oda aztán mar kb semmi nem kell. Ollo, gép, de sok helyen adnak is.

Amúgy még apukan tessek szépen behajtani a pénzt. Nem annyiból all a gyerek hogy 5 perc élvezet aztan kalap kabát... Ha kell jelentsd fel! Ami jar az jár.

2022. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam saját vállalkozásra, cégre, de ahhoz is tőke kell, a legideálisabb az lenne, ha tudnák venni egy pici fodrász üzletet (akár a bérleti jogot) de mindenhez pénz kell.Jelenleg a rezsimet sem tudom fizetni,rokonoktól kértem kölcsön. Apuka külföldön tartózkodik, ott teljesen eltűnt,senki sem tud róla semmit (csak annyi biztos, hogy nemzetközi kamionosként dolgozik és nagyon jól keres). De egy fillért sem hajlandó belőle adni,Magyarországon meg nincs behajtható vagyona,ez már lefutott kör. A fiam idén lesz iskolás és az iskolakezdés egy nagyobb összeg, amit nem fogok tudni kifizetni, ha nem találok vmi munkát.

Hiába nézegetem reggel 7-től este 11óráig az álláshirdetéseket, semmi sincs az óvoda/iskola ideje alatt, azaz H-P reggel 8-tól du 4-ig,ami nekem jó lenne (amit tudnék csinálni,a szakmáimban). Programozást, meg könyvelést láttam, de egyikhez sem értek, sosem csináltam.Az átképzés rengeteg idő és pénz lenne, ami nincs.

Szakács voltam, tegnap néztem pl.üzemi konyhai állást,de ez reggel 6-tól du 2-ig van, H-P, az óvoda meg 7-kor nyit. Minden reggelre kellene babysitter, aki elviszi a fiam az ovodába. Anyám mondta,ő is üzemi konyhán dolgozott mellettünk, de akkoriban a reggeli ügyelet fél6-tól volt,így be tudott érni reggel 6-ra. Ez megszűnt, és csak 7-től van ügyelet, ez miatt meg nem tudok dolgozni.

2022. márc. 6. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!