Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vállalnak mostanában 3...

Miért vállalnak mostanában 3 gyereket sokan kis korkülönbséggel aztán meg nyavajognak, hogy nem bírják?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

A CSOK miatt elsősorban.

Na, meg csak a propaganda van ott, hogy milyen szép a gyermekvállalás, nálunk teljesen tabutéma arról beszélni, hogy mennyire nehéz. Ha egy nő fel meri hozni, akkor egyből ő lesz a sz.aranya.

2022. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Csok és babaváró hitel miatt
2022. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Mert addig nem tudja,amíg nincs benne. Gyerek nélkül mindenki tökéletes szülő ám.
2022. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

3 gyermekünk van, 3-3 éves korkülönbséggel. Nem a csok miatt (hoppá)

Én nem kertelek és nem hazudok. Sokszor baromi nehéz, idegtépő és iszonyat kimerítő is a gyereknevelés. Igen, vannak napok mikor legszívesebben kirohannék még a világból is.

Gyereket vállalni, nevelni nem csak móka és kacagás. De még így is olyan dolog, ami többet ér mindennél,és a legnehezebb napokon se adnám oda őket semmiért.

2022. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De egy gyerek után már csak látja az ember, hogy ez neki való e vagy se.
2022. márc. 3. 16:20
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Soha nem akartam 3 gyereket! El sem tudtam képzelni még álmomban sem! Jelenleg 24 hetes kismama vagyok, van egy 8 évesem és egy majdnem 6! Nem vettem fel életemben hitelt, szerencsére nem vagyunk rászorulva! Tehát ez az általánosítás annyira gáz! Én teherbe estem védekezés mellett, megtartottam! Kitudja hányan vannak még így rajtam kivül? Nem könnyű a gyereknevelés, de néha jól esik a barátnőmnek elpanaszolni, hogy nem könnyű! Ettől még szerintem ez nem rinyálás, mindenkinek vannak nehezebb napjai!
2022. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

De egy gyerek után már csak látja az ember, hogy ez neki való e vagy se.


Nem. Simán lehet, hogy az első kettő könnyű eset, és a harmadik a hasfájós/nem alvó/sokat síró gyerek, közben pedig a nagyok féltékenyek/dackorszakosak lesznek, és meg is van a katasztrófa.

2022. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Már aki látja egy gyerek után. Ha az első egy kisangyal, mit látna?
2022. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Derjaderja ***** válasza:
92%

De azért mert vkit épp rossz passzban kapsz el, vagy egy nehéz időszakban ismersz meg, honnan tudod, hogy nem neki való?


Nekem 15 hónapja van 2 kisgyerekem (előtte 2 évig egy volt ugye), abból volt 3 vagy 4 hónap ami oltári szívas volt (a kicsi 7-11 hós kora között. Az első hónapokat imádtam, és most megint jó. A lanyomnal is ez a korszak volt nehéz, de akkor legalább csak ő volt és nem ketten balhéztak egyszerre. Ahogy elkezdett beszélni, azóta folyton egyre jobb, most 3 éves most még jobb.

A kicsinél is megvaltás nekem, hogy mar jár, érdeklődik, egyszerű kompromisszumokat köt pl nem sikít minden alkalommal, amikor pl a tesót öltöztetem (és fordítva).


Szerintem mindenki mas korosztalyú gyerekkel boldogul nehezen, de azért mert mondjuk egy pár hónap nehéz, még a többi 18-20 év megéri neki.


Ha 3 kicsi van, ez halmozottan így lehet, összeérnek nehéz korszakok. Pont hogy való annak, aki bírja. Sőt sokszor látom, hogy szerintem kivaló anyák panaszkodnak, egyszerűen azért mert mindig a legjobbat nyújtja és ott engedi ki a gőzt, akinek tud panaszkodni.

2022. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Mert későre csúszik az idő.


A magam nevèben vezsélek.


Nincs időm visszamenni dolgozni, ha nem akarok inkorrekt lenni a munkáltatómmal, így is majdnem 36 leszek a 3. Gyerek születésekor.


De nem vagyok nyafogós.. attól nem volt könnyű az eleje 2-vel sem.



Viszont én sokkal több 1 gyerekes rinyàt hallok/olvasok.

Tudom, hogy a többemberes, fejleszésre szorulós, később pszichológus kezelt 4 évesem sem volt olyan nehéz, mind két gyerekkel utàna.

Ennek ellenére nem kicsinyellem le az egy gyerekesek problémàit sem, próbàlok jó tanácsot adni, ha kéri.

Amúgy csak meghallgatom.

2022. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!