Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vállalnak mostanában 3...

Miért vállalnak mostanában 3 gyereket sokan kis korkülönbséggel aztán meg nyavajognak, hogy nem bírják?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 16:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Én például azért vállalok kis korkülönbséggel második gyereket - mármint azon túl, hogy amúgy is akartam -, mert így nem kell a kettő között visszamennem dolgozni. Kis cégnél dolgoztam, vettek fel mást a helyemre, nem is tudom, visszavennének-e egyáltalán. Ha nem, akkor kezdhetnék gyerekkel új munkát keresni, ami nem könnyű, és várhatnék megint, mire elmehetek másodikat vállalni, vagy persze lehetek sunyi és közölhetem pár hét múlva, hogy terhes vagyok és aztán megint nem lesz hova visszamennem dolgozni.


Akkor inkább "letudom" egybe a két gyereket, és csak egyszer kell munkát keresnem. Na, gondolom ez motivál sok 3 gyerekest is, aki kis korkülönbséggel vállal gyereket.

2022. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi hárman vagyunk testvérek, ráadásul öcsém és nővérem között napra pontosan 3 év korkülönbség van, én meg ugye közöttük születtem. Ma sem értem, anyám hogy nem bolondult meg. Mondjuk bölcsi, ovi, nagymama, ráadásul egész kezelhető gyerekek voltunk, de akkor sem értem.
2022. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Csak a 2 kisebb van kis korkülönbséggel, a nagy majdnem 7 éves volt, mikor megszületett az idősebbik húga, 2 évre rá jött a kicsi.

Semmit nem vettünk igénybe, amivel a drága kormányunk kecsegtetett, igaz, nem is tudtunk volna, de nem akartuk évtizedes adósságokba verni magunkat.


Nehezen bírom valóban, mert mind2 kicsi problémás (egyik SNI-s, a másik "csak" BTMN), de nem nyavalygok, max azon, mi lesz velük, mennyire fejleszthetőek, mert még nem lehet megállapítani konkrétumokat.

2022. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy látja egy gyerek után, mert a gyerekek nem egyformák. Nálunk a lányom angyal volt, hamar vállaltunk is másodikat. A fiammal 3 éves koráig nem volt egy átaludt éjszakánk. Bár mi akartunk 3 gyereket, itt meg is álltunk. Egyébként azóta is gondolkodom, hogy bánjam-e. A fiamról kiderült, hogy adhd-s, és nagyon nehéz vele. Emiatt egy 3.-ra nem lett volna energiám, bár nagyon szerettem volna. Pláne, ha ő is adhd-s lett volna, biztos megőrülök. De azért van bennem még egy kis hiányérzet.

Ja, annak idején egy fillér támogatást nem kaptunk az államtól.

2022. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Azért abban, hogy hány gyerekkel könnyű, vagy nehéz, nagyon fontos tényező a már meglévő, és az érkező gyerek(ek) temperamentuma, alaptermészete is. Ez pedig az érkező gyerek esetében előre nem látható tényező. Sógornőm, és kolléganőm is nagyon kis korkülönbséggel szültek második babát. Az első mindkettőjüknél viszonylag nyugodt, problémamentes, jól alvó baba volt. A 2. gyerek viszont ennek az ellenkezője lett, és nagyon megszenvedték velük az elkövetkező kisgyermekes éveket. Láthatták ezt előre? Nyilván nem. Sok helyen meg úgy lesz 3, hogy a második terhesség ikerterhesség lesz. Az sem előre tervezhető.
2022. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Anett80 ***** válasza:

11-es és többiek: ezt gyakran hallottam a fiam óvodájában,mikor az ottani 3 gyerekesek beszélgettek, hogy sokan azért szülnek, mert úgyse vennék őket vissza a korábbi munkahelyükre + új munkát találni az óvoda nyitvatartási ideje alatt meg szinte művészet, részmunkaidős állások sincsenek, egyszerűbb, ha van 3-4 gyerek és főállású anyaként otthon marad, ameddig tud.


Egy barátnőm (szőke hajú, kék szemű,nem barna bőrű) mondta,ezért lett a 4gyerek,most főállású anya,kapott egy csomó lóvét, CSOK, babaváró, emelt családi pótlékok,gyet,stb. ingyen esznek az oviban a gyerekek,adóvisszatérítés,ha nem is fényűzően, de alap szinten meg tud élni belőle, csak a férje dolgozik.


Mondta nekem, szerinted 4gyerek mellett hogyan tudnék munkába járni? Minden héten van valami: hol az egyik beteg, hol a másik, hol a harmadik, hol a, 4., több óvodai/iskolai csoport is volt már karanténban Covid miatt, a gyereket hazaküldték 2 teljes hétre vagy jön a téli, nyári, tavaszi, őszi szünet. Nem volt eddig olyan hét, amikor ne lett volna valami, ami miatt neki otthon kell maradnia vmelyik gyerekkel. A férje dolgozik, ő ezzel "nem foglalkozik". Én meg is értem, 3 vagy 4 gyerek mellett nem lehet dolgozni,5x egy héten munkába járni, főleg, ha semmi segítsége sincs. Bölcsöde, óvoda, iskola, 3 helyre is hordja a 4 gyereket, reggel és a délutáni begyűjtésük.

Home Office munkát tudna csak vállalni,napi 4órában, de aki nem pénzügyes, könyvelő vagy számítógépprogramozó, az mit csináljon?

Pincérnő az eredeti szakmája, 10évig vendéglátózott a gyerekek előtt.

A legtöbb home office amit hirdetnek az kamu, MLM és társai,árulj,adj el, reklámozz,köss biztosításokat, hitel szerződéseket stb. jutalékos rendszerben. Ingatlanközvetítés, itt is csak akkor van pénz, ha eladsz vmit.

Mondta, neki addig nincs esélye a munkaerőpiacon, amíg elég idősek lesznek a gyerekek, addig marad háziasszony.

2022. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, teljesen igazad van amúgy.

Én a #13 vagyok, de ismerős a helyzet.


"Home Office munkát tudna csak vállalni,napi 4órában, de aki nem pénzügyes, könyvelő vagy számítógépprogramozó, az mit csináljon?"


Ezért iratkoztam be pénzügy-számvitelre, hátha könnyebb lesz vele rugalmas munkát találni.

2022. márc. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!