Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól elvárás egy kisgyerek...

Mikortól elvárás egy kisgyerektől, hogy egyedül ki tudja törölni a fenekét? (Részletezve lent)

Figyelt kérdés

Szóval, érintettek vagyunk ebben a témában, a kisfiam most középsős, de nagyon piszkálják őt az óvodában, és nekem is folyamatosan mondjak az óvónők, hogy ő az egyetlen, aki nem tudja még kitörölni a fenekét, mindig segítség kell….


3 éves kora előtt szobatiszta lett, nappalra éjjelre egyaránt, nagyon ügyes és amúgy önálló is, ezt is próbálja, szeretné csinálni, de nem is tudom hogy mondjam, egyszerűen nem ér el odáig a keze….

Én türelmes vagyok, egyre ügyesebb, bíztatom is, de igen, kell kicsit segíteni neki… Itthon is egyedül jár wc-re, ha végez, szóval nekem, hogy ellenőrizzem…


Óvónők egyáltalán nem megértők és néha erélyesebben rá is szólnak, emiatt nem akar/mer kakilni az oviban. Inkább tartogatja és szorong miatta. Ma alvás előtt el kellett hoznom, mert “rosszul volt”. Kocsiban mondta, hogy siessünk haza, mert be fog kakilni.

Múlthéten is úgy mentünk valamelyik reggel, hogy vagy 5x megkérdezte, mi lesz ha megint kakilnom kell és X néni mérges lesz?


Nem akarom, hogy még súlyosabb legyen ez, vagy tönkremenjen ebbe a gyerekem, egyszerűen nincs lehetőségünk intézményt sem váltani.. hiába beszélek az óvónőkkel, azt mondják muszáj megtanulnia, mivel a többi is képes rá, az enyém meg teher, hogy kísérgetni kell… Beszéltem már az intézményvezetővel is, de igazából nem akart foglalkozni a problémával, mondván az óvónőnek kell ezt felmérni… gyakoroljunk többet.


2022. márc. 17. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ennek az lesz a vége hogy a gyereked nem mer majd kakálni nem higy az oviban, de otthon sem... minnel elobb pontot kell rakni ennek a vegere. Nem, nem elvarhato egy 4-5 eves gyerektol h kitorolje a feneket... az ovonő meg azert van bent higy kisergesse a gyereket basszus

Tessek asztalt boritani, es minnel elobb elbeszelgetni az ovonokkel mielott baj lesz

2022. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 flora08 ***** válasza:
92%
Elég szomorú, hogy így állnak hozzá. Szegénykém egész nap szorongatja 🙁 Az ovisoknál eleve nem ritka a kakilás-probléma, de így csak még rosszabb. Én is óvónő vagyok, és úgy tapasztaltam, hogy a nagycsoportosok (5-6 évesek) tudják megtörölni maguknak, de közülük sem mindenki elég ügyes hozzá. Néha egy-két középsősnek sikerül, de ritka, inkább alkati kérdés, kézre esik-e neki a mozdulat, és valóban: elér-e odáig a keze. Ebből amúgy sose csináltunk problémát. Szólnak, ha mennek kakálni (közvetlenül a csoportszobából nyílik a mosdó), aztán kiabálnak, akkor megyek én vagy a dajka. A nagyok már szoktak maguktól próbálkozni, ha nem akkor szépen rávezetjük, hogy próbálják meg, mert ugye, iskolába készülnek, nem árt ha tudják. Azt még megértem, ha nem az óvó néni ugrik feneket törölni, mert mondjuk épp a többi gyerekkel fest/jàtszik/mesél nekik stb., de a dajka miért nem segít? Vele beszéltél?
2022. márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Ez nekem is probléma volt az oviban, nekem szerintem ki törölték volna csak valamiért nem szerettem/féltem tőle.


Én nem szóltam egy szót se hogy kakiltam, simán törlés nélkül felhúztam a bugyit és mentem vissza játszani. (mondjuk én mindigvszorulásos voltam szóval na értitek.. nem sokmindent kellett törölni)


Szerintem a fiad is ahogy tudja megtörli aztán kész. Jobb egy kicsit kakis bugyi minthogy ezen stresszeljen...

2022. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem ér oda a kezük, nem tudják kitörölni. Ez egy nagyon rossz óvoda, gondolom más téren is és egész nap ott van, biztosan váltanék. Másrészt az én gyerekem soha nem kakilt az oviban és nem lett tőle súlyos székrekedése, sok gyerek nem kakil az oviban, nem lesz baja tőle.
2022. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm, hogy írtatok.


Szereti a fiam az ovit, jól érzi bent magát, mindig meséli az élményeit, csak ez a kaki dolog kezd elhatalmasodni. Nem akarom, hogy szorongjon és ez miatt rettegjen örökké. Sajnos ő eléggé ráállt erre a délelőtti kakilásra, hetente 3 alkalommal tuti és ha rájön bizony nagyon rossz egész nap tartogatni.

Gyerekorvos javaslatára este kapott szirupot, hátha reggel tud produkálni itthon, de ritka amikor sikerül.


Beszéltem már bent többekkel, de nagyon természetesnek veszik, hogy kiscsoportban mindenki megtanulja, középsőben ezzel nem lehet gond…

17 gyerekből a fiam az egyetlen, akinek nem megy. Ez van, másban meg ő jobb, augusztusban lesz 5 éves amúgy.


Reggel fél 8-ra viszi a férjem és én hozom el 3-kor. Oviváltás csak másik településen lehetne, de az munkahely váltással is járna, ami végképp nem opció.

2022. márc. 17. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ez elég gáz.


Igaz a lányom már meg akarja oldani egyedül inkább kevesebb sikerrel 3,5 évesen, de ő ilyen.

Nem kell tudniuk még. ( ahogy az enyémnek sem megy!!!)

Anatómiailag sem könnyű.



Meg kell tanulniuk az tény,de támogatással nem cseszegetéssel, megalázással.


Èn is asztalt borítanék.

2022. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Fiam is akarja! Csinálja is, magától! Egyre ügyesebb, de egyszerűen rövid még a kis keze, nem megy tökéletesen..

Önálló sok mindenben. Van aki még a cipőjét is csak noszogatással meg hisztivel veszi át…

2022. márc. 17. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
5-6 évesen kezdik. Előtte nem elvárható. A cél, hogy iskola előtt menjen.
2022. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező lépni kell az ügyben,mert a gyerekben most alakul ki az, hogy egész életében gondjai legyenek a székeléssel! Egyáltalán nem várható el egy ilyen korú kisgyerektől. Megszégyenítik, ami elkiséri egész további életében s később jelentkeznek majd a szorulásos és egyéb problémák. Így lehet tönkretenni egy egészséges lelkű kisgyereket!
2022. márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 flora08 ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs mi rosszat írtam, amiért így lepontoztak...2-es vagyok. Pedig csak segíteni akartam 🙁
2022. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!