Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltok, ha furcsa...

Hogyan reagáltok, ha furcsa gyerekkel, gyerekekkel találkoztok a játszótéren?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, ha a gyerek mondjuk furcsán mozog, artikulálatlan hangokat ad ki és mondjuk a gyereketek megijed ettől?
2022. ápr. 8. 11:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is furcsa, de nem bírja a furcsa gyerekeket. Sajnos tök magától, nem én neveltem bele. Kicsinek elkerülte őket kiabálva(azt, akinek folyt a nyála, aki hangos volt, aki bántotta, aki kérdés nélkül elvette a dolgait meg ilyesmi), manapság szintén. Volt, akitől félt, szegény kisfiúnak be volt horpadva a fél arca, viselkedésre többé kevésbé oké volt, de úgy megijedt a gyerekem, mikor észrevett, hogy mögém bújt sírva és csak nézte volna, meg nem is. Nagyon sajnáltam szegény kisfiút.


Vannak olyan furcsa gyerekek, akiken nem nagyon veszi észre, vagy meg tud békélni velük, de akik nehezen kommunikálnak vagy számára "fenyegetően" viselkednek, azoktól tart/frusztrálják. Elég idióta helyzetek jönnek ki ebből, mert én barátkozok, bíztatom, dicsérem őket, az enyém meg nem. Amúgy idegen gyerekeket is megszólítunk, ha a gyerekem érdeklődését felkeltették, nem csak sérülteket. Hátha sikerül összebarátkozniuk. Egyik kislány tesója középsúlyos értelmi sérült, a gyerekemnek nem tűnt fel például, csak hogy nem figyel rá. Bezzeg a nyáladzó gyerek feltűnt neki..

2022. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom. Hagyom, had mérje fel a helyzetet. Ő mindenkihez pozitívan közeledik. Van akit nem szeret, mert rossz tapasztalata van, pl ellökte, fejbeverte valaki váratlanul, vagy túl hiperaktívan viselkedik, ezeket a gyerekeket megjegyzi és elkerüli, de a korábbi viselkedése miatt, nem a furcsaság okán.

A láthatóan értelmi sérült nála jóval idősebb nagy gyereket csak furcsálja, értetlenül nézi távolról, és a közelemben marad.

Hasonló korú sérült gyereket, aki kedves vele is, babaként kezeli. Odaadja a játékát, segít neki felállni ha elesik, felveszi a cumiját és odaadja ha leejti, megsimogatja, gondoskodó a hozzáállása.

Én hagyom, had csinálja ahogy szeretné, ő nem bántott még senkit magától, csak visszaadta ha úgy volt.

2022. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én elmagyaráztam már "a kezdetektől" a fiamnak, hogy az emberek különbözőek, van akinek eggyel több ujja van, van aki nem tud olyan jól beszélni, de ez természetes, ők ugyanolyan emberek mint ő. Simán megértette és nem akad fel semmin: színes bőrű, fogyatékos stb. ember.
2022. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13, nem ezen múlik. Én is így neveltem az enyémet, és nem elfogadó mindenkivel, amíg fel sem tűnt neki valakinek a bőrszíne, addig ideges lesz attól, aki nem tud rendesen beszélni, vagy többször visszakérdez..
2022. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Általában feltűnik a gyerekemnek és szóvá is teszi a furcsa viselkedest (nekem mondja hogy anya az a kisgyerek miért jár/beszél furán stb).

Már többször beszéltünk róla hogy vannak olyan gyerekek akik így születnek, (az értelmi serultseget úgy próbálom neki elmagyarázni hogy ők nem tudnak olyan gyorsan gondolkodni és kevesebb dolgot értenek meg. A testi fogyatekossag meg nyilván egyértelműen látszik a gyerek számára is, de szoktam mondani hogy így született, emiatt nem tud úgy mozogni stb). Amit mindig elmobdok hogy ugyanolyan gyerek mint bárki, nem szabad kicsufolni, bántani, mert nem tehet róla szegény hogy problemaja van.

Lányomat kicsit megijesztik aproblenasabb gyerekek, elkerüli őket többnyire, inkább nálam érdeklődik róla.

2022. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!