Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától öltözködik...

Hány éves korától öltözködik egyedül a gyerek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, megint én vagyok, de igyekszek nem kérdezni többet ebben a témában, nem akarom elárasztani ezt a kategóriát.


Az érdekelne, hogy hány éves korában veszi fel egyedül a gyerek a ruháját (sikeresen minden ruhadarabot fel tud venni, nem gabalyodik bele egy pulóverbe, begombolja a blúzát, tudja, hogy melyik ruhadarabot hova és mikor kell felvenni, például nem húzza a fejére a bugyit vagy nem veszi a nadrágon kívülre).


És hány éves korában tudja egyedül kiválasztani a ruháját? (az évszaknak megfelelő ruhát választ, színben és fajtában passzoló ruhát vesz fel, tehát nem vesz fel szabadidőnacit egy ünneplő blúzzal, koszos ruhát nem vesz fel)


2022. ápr. 23. 21:41
A kérdező szavazást indított:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
33 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Kb mindegyik kérdésedre más életkort lehetne írni... Egy nadrágot már felvehet 2 évesen is, de több szempont alapján (pl időjárás, divat, praktikussag) csak kiskamasz korban fog öltözködni. És még így is óriási egyeni különbségek lehetnek
2022. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a fiam 3 és fél évesen mindent felvett már. Neki a legnehezebb a zokni volt. Cipzár, gomb, stb. már simán ment, de a zokni az nem. Most 4 és fél éves és tanulunk cipőt kötni.

A kiválasztás meg nehézkes. Azt mondjuk tudja, hogy kell nadrág meg póló, pulcsi, sapka, sál, zokni, alsogatya, kabát stb. De hogy most mondjuk a játszótérre melegítő, a boltba meg farmer azt annyira nem. Vagy pl imádom amikor felvesz egy Batman aprómintás pólót egy Superman aprómintás melegítővel. Komolyan ki tudna tőle folyni a szemem, de szerinte még az úgy nagyon szép és menő 😂


A lányom nemrég múlt 2, egy nadrágot vagy egy lábbelit ő is felvesz. Már a pulcsit is sikerült párszor felvennie. De ő még sokszor kér segítséget.

Ő nyilván egyáltalán nem tudja mikor miben kellene lennie, de mivel dacol ezért határozott (általában téves) elképzelései vannak arról, hogy mi a cuki. (Ő így hívja amikor felveszi 24 fok/ száraz időben a gumicsizmát szoknyával meg pizsifelsővel, hogy menjünk ki játszani..

2022. ápr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

1.


Azt, hogy ő rendesen ki tudjon választani egy ruhát, kamaszkorra se mindig jön össze. 11 évesen engem küldtek vissza a szobámba, mert a külföldön az iskolai beiratkozásra úgy öltöztem fel, mint egy bohóc (szandál, zokni, póló meg szoknya amik nem is passzoltak), egyik karácsonykor az ünnepi egyberuhát harisnya helyett farmerral vettem fel, 12 évesen kitaláltam, hogy a piros és a kék gyönyörű együtt és mindig érdekesen néztem ki felöltözés után, itthon a gimi első éveben egy szép nyárias ruhát egy bumszli sportcipővel akartam felvenni.

Mindig elmondták a szüleim, hogy pl ez a póló csinos, de hogy csinos legyek, ők x ruhadarab vagy kiegészítő helyett mit vennének fel a helyemben és az alapján átöltöztem.


2.


Az egyszerű ruhadarabokat már 3 évesen felveszi a gyerek és olyan ruhákban érdemes lenniük, amit egyedül is fel és le tudnak venni és érdemes a gyereket már ebben a korban hagyni egyedül felöltözni, hogy ha valamivel gondjuk lenne, ott a szülő tudjon segíteni azzal, hogy megtanítja a gyerekének a ruhadarab vagy a kiegészítő fifikáját.


Például ne legyen kellemetlenség, hogy a szülő övet ad a gyerekre, a gyerek meg az oviban nem tudja kikapcsolni, amikor wcre szeretne menni, fűzős cipőt ad neki, de a gyerek nem tudja bekötni.


3.


A bonyolultabb ruhadarabok (blúz, farmer, egyebek) olyan 6-7 éves korra kell, hogy menjenek.


Ha addigra nem megy érdemes a finommotoros készséget fejleszteni, mert elég ciki lesz neki, ha 8-10 évesen segítséget kell kérnie abban, hogy torna órára le meg fölvegye vagy óráról rohan a wcre, kiér, de nem tudja kigombolni a nadrágját és bepisil.


Persze volt olyan gomb amit én a kisgyerek nadrágján vagy 2 percig szenvedtem mire kigomboltam neki, mert olyan hülye gomb volt egy szűk nyílásba erőszakolva, ezért erre is érdemes odafigyelni, hogy könnyen gombolható legyen, mert ha egy tini vagy felnőtt is kínlódva gombolja ki a gyereknek, akkor a gyerek hogy gombolja ki magának?

2022. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mantis religiosa ***** válasza:
51%
Nekem édesanyám minden reggel kirakta a ruhát, amit fel " kellett " vennem, míh el nem költöztem otthonról, 20 éves koromig. A lányom már 2 évesen folyton variált a reggeli készülődésnél, így aztán megmutattuk neki, melyik fiókban van a zokni/bugyi, a póló/pulcsi, és a nadrág, és hogy van 20 perce felöltözni. Bejött a dolog, kb. minden 10. alkalommal kellett csak " korrigálni ", amikor túl merész lett az összeállítás. 😇 Fiúkkal nincs tapasztalatom.
2022. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

4 évesen 80% ban, 5 évesen 100% fel tudott öltözni.


Ha akart.


Annyira nem érdekelte az öltözködés hogy sehova nem értünk volna oda idoben, ill. Ha irtó sok turelmem volt megvárni akkor magától felöltözött. Pl torna után utolsónak mentünk el. Mert rájöttem h elfogadom h lassú akkor ha nem vitazok amúgy ügyesen elöltözik. Szóval szépen megvártam míg magáraimádkozta a dolgokat iszonyat lassan, allandoanvisszaterelve a gondolatait az oltözködésre és mindenki békés maradt. De ha sietunk többet segitettem.

2022. ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok :


Azért volt lassú mert még kicsik mindent erőszakkal vesznek fel, tehát pl egy harisnyába csak bedugják a lábukat majd csak egyszer kijön a másik végén, és nem kézzel felszedik a szarát és utána húzzák fel, mert nem elég ügyes a kezük hogy ezt kivitelezzék. Ezáltal turelmetlenebbek és néha nekem is nehéz hagynom hogy szenved valamivel amikor egyszerűbb módja is van, de arra még nem képes hiába magyarázom neki

2022. ápr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
6, a felnőtekkel is előfordulhat: apukám egyszer harisnyát adott rám, még pici voltam. Bedugta az egyik labam meg a másikat aztán megfogta a harisnya tetejét és egy határozott mozdulattal felrántotta. A harisnya abban a pillanatban kettészakadt, a teteje a kezében maradt, az alja lecsúszott. :D Nagyon nevettem és láttam, hogy apukám is elmosolyodik. Utána elővettek egy másik harisnyát és azt anyukám rám adta rendesen.
2022. ápr. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Na én ezért nem adok rájuk harisnyát..
2022. ápr. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
5-6 éves kora közt kezdte el. De a zokniban még segítek,most 6 éves kislány.
2022. ápr. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írja 5-6 éves korban, annak a gyereke TÉNYLEG egyedül öltözik? Az enyém most lesz 8, még ha fél kezével belebújt a kabátba, pulcsiba, nem éri el a pulcsi másik felét, hogy ott is bedugja az ujját. Ugyanez a táskával, a táska pántjába nem megy. Vagy ha kapucnis pulcsi és kabát van rajta, nemtudja egyedül kivenni a kapucniját a nyakánál. De overálnál sem ment neki, hogy a csizmája talpába akassza a gumit, ami az overál alján van, hogy az ne csússzon fel. Vagy van az a biztonsági csat a táskán, azzal is szenved(jövőre mágneszárasat kap). Bizonyos cipőket sem tud felvenni(megkötni meg tudja, csak van, amelyikek nehezebb felhúzni), és szandálban is, amiből X pántút vettem, annyira nem megy neki, hogy ideges lesz tőle, azt el is adtam, de abban is biztos vagyok, hogy egy övet sem tud befűzni a nadrágjába hátul. Ja és persze ünnepekkor harisnya, hiába mutattam meg a módját, nem megy neki.


Nem is az, hogy nem jó a finommotorikája, mert gyönyörűen rajzol, színez, apró precíziós mozdulatokkal és origamizik is szépen magától, de valahogy nem mennek neki ezek, pedig cipőt kötni gyorsan megtanult, felvenni azt nem..


Ti mennyi időt szántatok rá sima gyakorlásra? Voltak napok, mikor gyakoroltattátok vele az öltözést, vagy ment magától x év után?

2022. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!