Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától öltözködik...

Hány éves korától öltözködik egyedül a gyerek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, megint én vagyok, de igyekszek nem kérdezni többet ebben a témában, nem akarom elárasztani ezt a kategóriát.


Az érdekelne, hogy hány éves korában veszi fel egyedül a gyerek a ruháját (sikeresen minden ruhadarabot fel tud venni, nem gabalyodik bele egy pulóverbe, begombolja a blúzát, tudja, hogy melyik ruhadarabot hova és mikor kell felvenni, például nem húzza a fejére a bugyit vagy nem veszi a nadrágon kívülre).


És hány éves korában tudja egyedül kiválasztani a ruháját? (az évszaknak megfelelő ruhát választ, színben és fajtában passzoló ruhát vesz fel, tehát nem vesz fel szabadidőnacit egy ünneplő blúzzal, koszos ruhát nem vesz fel)


2022. ápr. 23. 21:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, 10-es, 5 éves kortól tényleg egyedül. A kisebbem kb. 4 éves kora óta attól lesz pipa, ha segíteni akarok neki a kabát/kardigán másik ujjával.

Egyébként mindketten 2 évesen kezdték az önálló öltözést. Kb. 4 évesen kezdtek gombolni, zippzárazni, a nagyobb cipőt kötni (a kicsi épp tegnap lett 5 éves, ez egyelőre nem érdekli)


10-es megfelelő méretűek a fiad ruhái?

Oviban dolgozom és döbbenet, hogy milyen szűk ruhákat (pólót, nadrágot, overált) adnak egyes gyerekekre (persze értem, hogy drága, gyorsan nőnek, de akkor sem jó ez igy). Esélytelen, hogy azt egyedül le- és felvenni tudnák, így nehéz önállósodni.

2022. ápr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10! 9es vagyok. Igen, egyedül öltözik. 6 éves autista kislány. Csak a zokniban kell segíteni néha.
2022. ápr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy azok. Tudom, vannak, akik direkt nagyobbat vesznek, mint a gyerek mérete, hogy majd belenő, nálunk nem. 126 centi a gyerek, 128as ruhákat hord, a nadrágok közt így is van, ami esik le róla derékban. csípőben. Felsők azok pont jók karban és mivel kivételesen vékony gyerek, egyik felső sem tapad rá, sőt, inkább az a baja, hogy gyűrődik, ha vesz rá valamit. Van egy direkt nagyobb holmija(mert menő az oversized), az kapucnis pulcsi, 134es és nem megy egyedül felvennie mindkét ujját.


Nyaranta könnyű, mert egy leggingsbe, zokniban, könnyű típusú szandálba/sportcipőbe és pólóba simán fel tud öltözni, de réteges ruhák, kabátok, kapucnit kitenni kabátból, másik ujjába belebújni, lehajtani a garbó nyakát, mellényből kitenni a pulcsi kapucniját, mellényt venni, fogni a hosszúujjú póló ujját végig, hogy ne csússzon fel, mikor veszi a kabátot.. vagy kardigán, csak nyúl hátra a másik ujja után és forogna utána, majd ha nem megy, ideges lesz. A táska csatja is horror, mondjuk azzal néha nekem is meggyűlik a bajom(herlitz), mikor be kell csatolni, meg kell találni a megfelelő szöget, hogy rákattanjon.. vagy van ilyen skechers cipője, elég masszív, de kell, hogy vízálló legyen, nem tudja kihúzni annyira a nyelvét, hogy belecsússzon a lába, attól is ideges lesz.


Egyébként vékony gyerek, remekül mozog, és jó finommotorikája van(a többi dologban), de az öltözés valahogy nem megy neki. Pl egyrészes overált simán felvesz, kétrészest már nem, mert a csatolós része hátul van és nem éri el. Harisnyát szintén nem tud. És az a lányos x pántú szandál sem ment ünneplőnél. Ha kihagynám ezeket, simán tudna öltözködni, de nem hiszem, hogy le kell "butítanom" a ruhatárát, hogy fel tudja ezeket venni.. kapucni mentes belebújós pulcsik, tépőzáras egyszerű cipők, vagy ugye mint nyáron a leggings+póló+zokni, azt simán felveszi.

2022. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az én lányaim tényleg egyedül öltöztek 5 éves koruk óta.


Manapság azon megy a hiszti, hogy nem időjárásnak megfelelően öltöznek fel és át kell öltözniük vagy egymáshoz nem illő ruhadarabokat vesznek fel. Vagy direkt felemás zoknit (attól kivagyok), veszekedni kell velük, mert szerintük ez így jó. Kb fél óra ezzel megy el a reggelből.

12 és 8 évesek most, egyedül járnak iskolába.

2022. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Értelek 10-es/13-as. Így tuti nem a ruhákkal van gond. Marad a gyakorlás.

Suliban ki segít neki? Az egyik lányom elsős, de a tanítónők nincsenek velük, mikor mennek ki az udvarra vagy amikor tesire öltöznek.


Mondjuk a kapucnis pulcsik szerintem teljesen feleslegesek. Nincs olyan alkalom, amikor praktikus lenne. Ha kell valami a fejre, akkor egy könnyű sapka és kész. A kapucni csak útban van.

2022. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az enyém szereti felvenni a kapucnit. Az osztályban van pedagógiai asszisztens.


Igyekszem egyszerűen öltöztetni, ha muszáj, pl télen leggings, hosszúujjú póló, egyberészes overál, csizma. Ezt pl fel tudja venni simán.

2022. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!