Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rosszul nevelem a...

Tényleg rosszul nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam négy és fél éves, ovis. Kiskora óta azt tanítom neki, hogy úgy érjen hozzá a társaihoz, hogy először megkérdezi, szabad-e. Mindig megbeszéljük, hogy melyek a "privát testrészei" (nemi szerve, popsija, mellkasa), amikhez senki nem nyúlhat, csak anya, apa és az orvosok.

Tudja, hogyha valami nem jó neki, hallgasson a testére és szóljon érte.

A rokon szülők elkezdtek támadni, hogy "túl szigorúan nevelem a gyereket, nincs gyerekkora, hagyjam élni, ráérek még ezekkel.

Tényleg rosszul nevelem a gyerekemet?

29/N



#kisgyerek #nevelés #gentle parenting
2022. jún. 11. 13:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%

1-2, nagyon el vagytok tévedve. 30 éve sem volt normális csak úgy tapizni másokat.

És maradandó rossz élményt is okozott elszenvedő félként.

2022. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Jól neveled
2022. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Jól teszed. Már most meg kell ezt tanulnia, sok a beteg, perverz állat a világban, ismernie kell a gyereknek a saját határait már ilyen kicsiként is, hogy ne legyen belőle később problémája (teszem azt kamaszként, amikor már felfedezné az élet 18+-os aspektusait is, ha zsigeri ismerete van ezekről a szabályokról, neki is és a társainak is sokkal kevésbé kellemetlen az egész szituáció).
2022. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

3

Nem volt ott semmi maradandó ha nem tetszett nekik valami kaptunk egy tockost kövi szünetben meg ők csapkodtak a mi seggünkre.

2022. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Hát azért elég fura lesz mikor majd barátnőzni kezd és egy randin megkerdezi a lánytól hogy "megcsókolhatlak" vagy mikor szecuális életet kezd élni és megkérdezi a barátnőjétől hogy "hozzáérhetek a fenekedhez?" Meg hasonlók... szerintem soha nem lesz barátnője ha így neveled
2022. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

"ha nem tetszett nekik valami kaptunk egy tockost"


Max. attól kaptál tockost, aki nem fagyott le tőle.

Undorító még olvasni is a szavaidat és azt, hogy még utólag se érted, hogy mekkora parasztok voltatok

2022. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
1%

8

Jah lefagyott aztán azért kérte hogy mutassam meg neki a wc-ben. :D

2022. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem csinált semmi durvát akkor fölösleges erről ilyen fiatalon kioktatni,csak akkor van erre szükség ha taperolja a csajok fenekét. Egy gyerek nem gondol semmi perverzet,csak a felnőttek gondolnak bele ilyet...
2022. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Hát elég furcsa számomra, főleg egy óvodásnál. Ők még ebben a korban olyan természetesnek veszik egymás érintését, megölelik egymást. Nem gondolom,hogy egy normál családban erre külön nevelni kell a gyereket, hogy engedélyt kérjen a testi kontaktusra. Soha nem emelték ezt ki nekem sem és mégis megtanultam, hogy nem taperolok senkit kéretlenül, tudom hol a határ. Egészséges emberben ez kialakul,mert látja a kornyezetében. Nem kell ennek ekkora feneket keríteni, mert ez átcsaphat az ellenkezőjébe, hogy félni fog ő maga az intimitástól.

Szerintem nem kell ezt ennyire nevén nevezni.

2022. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
#11 vagyok, írom ezt óvodapedagógusként, 2 gyerek anyukájaként
2022. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!