Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rosszul nevelem a...

Tényleg rosszul nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam négy és fél éves, ovis. Kiskora óta azt tanítom neki, hogy úgy érjen hozzá a társaihoz, hogy először megkérdezi, szabad-e. Mindig megbeszéljük, hogy melyek a "privát testrészei" (nemi szerve, popsija, mellkasa), amikhez senki nem nyúlhat, csak anya, apa és az orvosok.

Tudja, hogyha valami nem jó neki, hallgasson a testére és szóljon érte.

A rokon szülők elkezdtek támadni, hogy "túl szigorúan nevelem a gyereket, nincs gyerekkora, hagyjam élni, ráérek még ezekkel.

Tényleg rosszul nevelem a gyerekemet?

29/N



#kisgyerek #nevelés #gentle parenting
2022. jún. 11. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Inkább azt kéne, hogy idegeneket nem tapizunk, viszont az elégé érdekes, hogy a barátait meg kell kérdeznie adhat-e egy ölelést, puszit. Az biztos, hogy felnőtt korában a párkapcsolataiban nem lesz sok spontán dolog, talán egy adag szorongás is lesz bene.
2022. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%

"mégis megtanultam, hogy nem taperolok senkit kéretlenül, tudom hol a határ"


Nem csak ezt tanulja meg ebből, hanem azt is -és ez a lényege-, hogy tudja, más sem érhet hozzá engedély nélkül a "tabu" területeken.

Ez segíthet akkor, ha a szomszéd Pista bácsi keze illetlen helyre téved, akkor nem tűrni fogja, hanem tudni, hogy ez nem helyes és talán kellő bátorsága is lesz nemet mondani.

10 felnőtt nőből statisztikák szerint 8-at valamilyen formában molesztáltak gyerekként(férfiak között nem tudom milyen az arány).

2022. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%

Nehezen tudom elkepzelni egy ovis eletet ugy h jon megy a csopiszobaban es mindenbe elore beleegyezest ker. Szerintem is szorongast kelt benne, hisz a tobbi meg jon megy meglöki, megoleli, moge all, hatara teszi a kezet, korjatekot jatszanak es o elotte jobbra balra mindig megkerdezi h megfoghatom-e a kezed, mikozben ez ebben a jatekban teljesen termeszetes?


Az tiszta sor h tudja h nincs tipi-tapi es ot sem erintheti senki stb, ezt en is elmondtam a gyerekeimnek, ertik, tudjak, de h folyton arra figyelni h jajj kihez erek ugy hozza akarcsak ha elszaladok mellette h megerinthetem-e...nem lesz egy laza, spontan felnott igy.

2022. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
Szép a 14-es lepontozása. Ezek szerint mindenki molesztáló, aki pirosat nyomott.
2022. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon túlspilázod,kérdező! Elveszed a társas kapcsolatai spontaneitását!! Hatalmas szorongást ültetsz el benne!


Tudom, hogy ezt nyomják mostanában, de könyörgöm! 4.5 éves! Kezeld már kisgyerekként...

2022. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
Igaza volt a rokonoknak. Nagyon túltolod. Gondolj már bele,az ovis csoportszobában egyfolytában egymáshoz érnek. Most akkor percenként kérjen bocsánatot? Vagy hogy gondolod?
2022. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem azért kérdező de te megkerdezed barátodat,kollegadat hogy hozzaerhetsz-e mikor kezet fogsz vele vagy arcon pusziljátok egymást? Ha te sem kérdezel meg boldogtalant,hogy szabad-e akkor miért akarod ezt a gyerekedtől ?
2022. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

nem a perverzség miatt tanítom, hanem mert a tested a sajátod, és senki nem érhet hozzá engedély nélkül.

amugy kedves hetes valaszolo, ha nem is azt kerdezi majd meg, higy "hozzaerhetek a fenekedhez?", hanem azt, hogy "szólj, ha álljak le" "szólj, ha valami nem jó" az elso csok elott meg szerintem alap megkerdezni a lanyt, hogy szabad-e.

2022. jún. 11. 18:25
 19/23 A kérdező kommentje:
lehet, hogy kicsit rosszul fogalmaztam. nyilvan nem kerdezi meg mindenkitol h megerintheti-e, oviban jatszik normalisan a tobbiekkel stb. viszont ha pl valaki szomoru, nem otthagyja, hanem odamegy hozza, megkerdezi h megolelheti-e, segitene-e az, ha ha ottvan stb.
2022. jún. 11. 18:28
 20/23 A kérdező kommentje:
lehet, rosszul fogalmaztam. jatek kozben oviban nyilvan nem igy kezdi, hogy "hozzadnyulhatok?", hanem rendesen jatszik a tobbiekkel, ez termeszetes, h tortenik kozben erintkezes is.
2022. jún. 11. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!