Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maszturbálás. Ezt megengednéd...

Maszturbálás. Ezt megengednéd az óvódás kislányodnak?

Figyelt kérdés

Kamaszkoromban derengett fel bennem, hogy én kislányként maszturbáltam. A kanapé karfájához, vagy párnához dörgöltem. De nem is ez a lényeg, hanem ti ezt megengednétek, hogy a nappaliban, a család előtt csinálja a gyerek?

Visszagondolva engem teljesen elborzaszt, hogy ezt hagyták a szüleim. Mármint, tudom, hogy nem szabad rászólni csúnyán ilyenkor egy kisgyereke, de igazán megmondhatták volna, hogy ez csak rám tartozik. Ennek hála mások előtt is csináltam és fogalmam sem volt, mit csinálok. Visszagondolva szörnyen kínos, és kellemetlen. Mit gondolhattak rólam ezek az emberek...Úristen.

Ti ezt hagynátok?


2022. jún. 16. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Meg kell neki mondani hogy ezt csak a szobajaba csinalhatja egyedul mert nem masra tartozik
2022. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Az adott helyzetben sok szempontot mérlegelnék. Fontosabb lenne, hogy ne okozzak traumatikus élményt, minthogy azonnal a szobájába parancsoljam ilyenkor a gyereket. Szóval, ha kell, többször, mindig türelmesen elmondanám neki, hogy ezt magunkban illik csinálni. Így próbálnám elérni, hogy inkább elvonuljon hozzá. De valahogy jól kell időzíteni, mert egy gyereknek is kellemetlen lehet, ha megzavarják ilyesmi közben, vagy nem tudom.
2022. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%

Igen, én nem foglalkozom vele. Egy gyerek még úgy sem érti meg. És ha nagyobb lesz, és már megérti akkor már úgy sem fogja így csinálni. Ez hozzátartozik a gyerekkorához. Ezzel úgy sem foglalkozik senki. Veled is így volt, és nem foglakoztak vele. És szerintem ha rádszóltak volna, akkor lehet hogy az egész életed rosszabb lenne.

Meg tudod hogy van a mondás, rossz az aki rosszra gondol.

2022. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is azt mondta anyukám, hogy elhiszi, hogy ez jó érzés, de ez olyan nagylányos dolog, ami csak rám tartozik. Nem hagytam fel vele, de megtaláltam a megfelelő helyet és időt. Nem éreztem, hogy a szobámba lettem parancsolva. Zavarban voltam persze, amikor erről kellett velem beszélgetni, de ennyi.

Most a kisfiamnak is nagyon kedvesen elmondtam, hogy teljesen rendben van, amit csinál, de emlékezzen, hogy ami a kukijával kapcsolatos, az rá, anyára, apára és a doktor nénire tartozik, ezért nem illik játszania a kukijával a nappaliban. Nem látom, hogy lelki törést okoztam volna.

2022. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem
2022. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt, hogy a húgom a vonaton kezdte el simogatni magát és ez volt az első alkalom, hogy ilyenen kaptam, úgyhogy nem tudtam mit csináljak vagy mondjak neki, szóval inkább hagytam had csinálja, elvégre ártani nem árt magának, én meg a telefont bámulva "nem tudom mit csinál", így idézőjelesen. De aztán elmeséltem ezt otthon és mondta anyám, hogy ilyenkor ha ilyet tapasztalok inkább foglaljam le valamivel és maximum csak akkor szóljak rá, ha így sem akarja abbahagyni, de akkor sem letámadóan, hanem elmagyarázva neki, hogy ezt miért nem illik. Aztán később volt még pár ilyen eset, egyszer azthiszem 7-8 éves korában a fürdővizét intéztem, ő már pucér volt és (gondolom) unalmában megint elkezdte piszkálni magát, de akkor mondta is, hogy nagyon jó érzés neki, ha a punciját simogatja, én meg erre mondtam neki, hogy ennek nagyon örülök, de most fürödjön le, aztán majd a szobájában folytathatja. Szerintem is ez a legtisztább, mert így sérülni se sérül és kínos helyzetbe sincs hozva, se ő, se más.
2022. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom nagyon koran kezdte, 2 eves sem volt, megbeszeltuk h ez olyan dolog amit az ember csak a szobajaban csinal, egyedul, mert csak ra tartozik es masok zavarba jonnek tole. Teljesen jol fogadta es be is tartja 9 eve. Nem erzem h barmilyen torest okozott benne.
2022. jún. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyermekekkel foglalkoztam szakmám szerint. Lehet bár totyogónak is mondani, de egyfelől nem várható el még tőlük, hogy megértsék és betartsák, hogy illik elvonulni, egyedül csinálni ezt, másfelől többségük nem is érti még, sőt, egy két évest (akár 3 évest) folyton szemmel kell tartsa a felnőtt, mert még nagyon nem tud vigyázni magára általnosságban. Már csak ezéárt se mondhatod neki, hogy vonuljon el egyedül. Egyedül?? Folyton szemmel kell tartani egy két évest, kivéve esetleg, amikor alszik.


Egy 3-4 évestől már inkább lehet kérni, hogy ne mások szeme láttára, de elegendő 5 éves kortól, onnantól viszont meg kell beszélni velük TAPINTATOSAN és konkrétan:


"oda szabad nyúlnod a punidhoz/kukidhoz, de te mivel nagy, okos ovis vagy, akkor csináld, amikor nem látják mások. Lehet egyedül a wc-n odanyúlnod, és lehet a paplan alatt is."


(Egyébként amikor pisilniük kell, olyankor is jellemző, hogy fogdossák a -saját- nemiszervüket. De nyilván erre is vonatkoznia kell a szabálynak.)

2022. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!