Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szabad óvodás...

Miért nem szabad óvodás korban megtanítani a gyerekeket számolni, írni, olvasni?

Figyelt kérdés
Már többször is hallottam, hogy probléma volt ebből. Az alsós tanítónéniknek állítólag nagy probléma, ha már úgy megy oda a gyerek, hogy első osztályban nem igazán tudnak nekik mit tanítani. De pontosan mi lehet a bajuk ezzel? Az hogy ezek a gyerek így unatkozni fognak órán? Vagy hogy más módszerrel tanítanák őket? Az egyik volt szaktársamnak konkrétan azt mondta egy tanárnő, hogy nem kellett volna engednie számolni tanulni, mikor látja hogy számolni próbál a kezén akkor rá kellett volna szólnia hogy azt nem szabad, vagy ha kérdez valamit ezzel kapcsolatban, akkor nem szabad neki válaszolni. Tehát az kiváltképp baj, ha önállóan próbál meg valamire rájönni a gyerek.

2022. jún. 18. 02:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
41%

Azért nyafognak, mert az plusz munka, lefoglalni a gyereket.. meg azért, mert félnek, hogy ez rossz viselkedést von magával. Az én gyerekem is tudott 5-6 évesen összeadni, kivonni, duplázni, olvasni és nyomtatottan írni, de ettől még rosszalkodott origaminál, mert az meg nehezen ment neki.


Kifejezetten azért volt nyugisabb elsőben, mert "ment neki" valami. Ami nem ment, technika órán pl, na annál rosszalkodott. Na neki kifejezetten segített, hogy tudott, nem azon nyafogott, hogy "nem tudooom, nem akarooom, nehéééz, a Balázs már készen van és én mééég neeeem".. Ő is magától, de kézügyesség nem mindenhez van neki. Az írása gyönyörű, de a hajtogatása, ragasztása..

2022. jún. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
34%
Persze! Majd visszatartom a gyerek fejlődését, hogy az inkompetens tanító néninek kényelmesebb legyen!
2022. jún. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
70%
Olvasás, számolás nem kell, hogy gondot okozzon, jó tanító képes differenciálni, számít is rá hogy lesz, aki tud. Az írást viszont nem jó, ha a szülő tanítja, a ceruzafogás miatt, hacsak nem tudja helyesen megtanítani. Ez egy motorikus képesség, és elég nagy gond, ha rosszul rögzül.
2022. jún. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
36%
Nah nalunk a lanyom rosszul fogta a ceruzat,rogzult is. A vedono is mondta,meg a tanar is,hogy amig olvashatoan szepen ir,nem foglalkoznak vele :( katasztrofa hogy all a kezeben. Ceruzafogokat vettem,de kicsufoltak az iskolaban miatta... A szamolas,olvasas sztem sem gond. Irni nem kell tanitani,annak fontosabb a modszertana.
2022. jún. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura a kérdésed, amikor egyrészt az óvodában is van matek. Másrészt a pedagógiai szakszolgálat pont (többek közt) ebben marasztalta el a gyerekünket amikor voltunk, mert nem tudott "eleget" matekból. 40-ig kellett számolni, tudni a paros-páratlant, 10-es körben bontani, összeadni, mindezt 5 évesen.
2022. jún. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
10%
15ös, tényleg negyvenig? Elhiszem, hogy ki kell alakulnia a számfogalomnak, de iskolában nem(nem úgy) van matek, hanem valamihez kötik.. suliban már elhagyják a valamihez kötést. Tehát amíg oviban olyat csinálnak, hogy adnak neki 3 bogyót és nézd elveszek egyet, mennyid marad számoljuk meg.. Addig suliban már külön kezelik a számokat a tárgyaktól(legalábbis erre vezetik rá a gyereket).
2022. jún. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
74%

Én is úgy mentem annak idején iskolába, hogy tudtam számolni és betűzve olvasni, nyomtatott nagybetűkkel szavak leírni és ismertem az órát.


Ettől még nem unatkoztam órán. Egy elsős kisgyereknek nem csak az az újdonság vagy az érdekesség, hogy hogy néz ki az 1-es szám és hogy kell leírni. Ha ennyiről szólna elsőben egy óra akkor az is unná aki még életében nem látott számokat, attól lesz érdekes, ahogy a tanítónő előadőadja, ahogy játékos feladatokon keresztül megtanítja.

Attól hogy már valaki tud valamit a gyakorlás nem feltétlenül unalmas.

(gondoljunk csak egy zenekarra, minden tagja ismeri tökéletesen a számokat amiket játszanak mégsem unják a gyakorlást)


Pl Nekem otthon az ABC-s könyvemben teljesen más képek voltak a betűkhöz, mint az iskolában. A B betűhöz pl bokor volt az iskolában meg talán bagoly. A 7 éves fejemnek már ennyi elég volt ahhoz, hogy érdekes legyen az hogy a B betűt tanuljuk.


Szóval szerintem hülyeség hogy azok unatkozni fog órán az akik már tudnak írni, olvasni számolni és általában pont nem azok a gyerekek hajlamosak rendetlenek lenni órán akik már 5 évesen képesek magukat betűtanulással lefoglalni.

2022. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

Nekem van egy testvérem, aki 2 évvel idősebb tőlem. Mikor ő elsős - másodikos volt mellette, vagy tőle függetlenül akarva akaratlanul megtanultam olvasni. Írni csak nagy nyomtatott betűkkel írtam.


Mikor én lettem elsős 2 iskolába jártam(bezárták az elsőt). Először dőlt betűvel tanultam írni, másodjára meg már egyenesen kellett. Illetve az első csoportban fel év végére folyekonyan olvastunk, ott még szótagolva.


Nalam szerintem ez annyira betett, hogy végül nem is tudok normalisan írni. Vegyesen hasznalom a nyomtatott és írott betűket. Az iraskepem szép, de ahogy rajzolom a betűket az katyvasz.

2022. jún. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

16-os,már hogyne úgy lenne...


Szerinted a kis színes korongokat minek vetetik meg a szülőkkel? Azzal tanulnak számolni.


A könyvben is már 20 éve is kis kukacokat meg almákat kellett számolgatni.


Szöveges feladatok a való életből meg még érettségin is vannak.

2022. jún. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel inkább az a baj, hogy ilyenkor rossz dolgok rögzülhetnek, amit ISZONYATOSAN nehéz átírni, sokszor nem is lehet.
2022. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!