Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogy a gyermekem...

Mit tegyek hogy a gyermekem hallgasson rám és ne hisztizzen folyton?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kislányom és hát sokszor úgy érzem nem tudom őt irányítani és ő irányít. Mostanában főleg egy 2 napja úgy hisztizik h még maga se tudja mi baja van. Üvöltve sír ha rátor a hiszti vagy ha vmi nem sikerül neki vagy ha vmit nem engedek meg neki. Hiába szólok rá h fejezze be vagy h hallgasson rám képtelenség megnyugtatni. Már kb másfél éves kora óta érett lenne a szobatisztasagrol mivel Karácsony előtt egyszer már pisilt bilibe. Eddig 3szor sikerült. Mindig mondta kaka bii hozta és ha le akartam venni a nadrágot pelust rola engedte és szépen rault. Mostanában már nem hozza a bilit és csak ruhástól ül rá néha ha kedve van. A wcbe 2szer már pisilt de oda se akar ráülni egy ideje. Vettünk szűkítőt de arra se akar nagyon ráülni mindig hiszti lesz a vége ha próbálom rávenni. Akármit szeretnék vele csinálni haját összefogni, orrot szívni tiltakozásba tör ki. Enni nem akar a kis asztalához leülni max mesenézés közben tudom megetetni akkor is tiltakozik alig eszik vmit. Vagy max játék közben tudom de az is sokszor futkosva utána. Szeretném ha ovira szobatiszta lenne enne, inna egyedül, együttműködő lenne mindenben. Sajnos ez így nagyon nehéz h semmiben nem hallgat rám és nem tudom h fejlesszem. Min kellene változtatnom?
2022. jún. 23. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Hát első körben talán azt hogy nem rohangálsz utána, ha evett jó, ha nem akkor szia, legközelebb ebéd van.


Melyik gyerek nem tiltakozik orrszívásnál???


Ha hisztizik, ne könyörögj, meg rimánkodj neki, hisz nem fogja fel amit mondasz, talán nem is hallja. Ülj le vele szemben csendben és várd meg míg abba hagyja, utána meg lehet beszélni ki mit szeretne. De nem kell mindig annak történnie amit ő szeretne.

2022. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Hu hát sok mindenen kéne változtatni... Például a hisztit nem attól fogja abbahagyni, hogy rászólsz, hogy hagyja abba, én így szoktam: halál nyugodtan mondom neki, hogy értem, hogy mérges vagy, fáradt vagy, ezt azt akarod csinálni, de sajnos nem lehet, megöleljelek? (Ilyenkor nyúlni szokott értem, és összebújunk), tudom hogy ez nem mindenkinél válik be, de meg kell keresni azt, ami beválik, de az nem az lesz, hogy 'fejezd már be a hisztit!'. Meg kell tanítani neki az érzéseit és hogy hogy tudja megnyugtatni magát, az anyukája mutathat neki példát.



A másik, attól, hogy egyszer bilibe pisilt, nem érett a szobatisztaságra... Az én lányom is pisilt bilibe másfél évesen, most két és fél és talán most jutunk el oda, hogy már csak estére kell pelenka, de a kakiért még mindig nem szól. Nem szabad erőltetni semmiképpen, mert még inkább nem akarja majd.



Az etetés meg: egyszer sem engedtem hogy tévé előtt egyen, az a szabály, hogy együtt leülünk az asztalhoz, és eszünk. Ha nem kell neki, akkor mehet el, de legközelebb csak a következő étkezésre eszünk. Így én is épeszű maradok és már a lányom is megtanulta.

2022. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2022. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Meg is érdemled ha hagyod, hogy egy 2 éves szaros diktáljon
2022. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért erőlteted a bilizést? Nagyon kevés 2 éves elég érett hozzá, a tiéd láthatóan még nem tart ott. Hagyd békén ezzel.
2022. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsősegélyt tudsz nyujtani ha játék közben baj történik evés közben?

.....

Mi az, hogy eteted amugy.. 2 éves... Leul leteszed elé a kaját, magad elé a sajátodat és ennyi. A kaja az asztalon marad, ott az evés helye.

Ha már hulye szokasokat alakitottal ki nála, tedd rendbe.

Legyél már felelősségteljes anya, aki a gyereke érdekét nézi.

Ha nem sikerül neki valami, vagy nem engedsz neki valamit és ez teljesen érthetően frusztrálja és hiszti formájában jön ki rajta, szerinted az a megoldás, hogy raszolsz, hogy fejezze már be?

Esetleg nem akarsz egy kis energiát fektetni a gyereknevelesbe? Pl megertetni vele, elmagyarazni érthetően aztán elterelnina figyelmét.

Együttműködő akkor lesz ha te is az leszel vele. A tiltás meg parancsolgatas, szidas az nem ez.

A megmagyarazas, segites, jó irány megmutatasa az. Elsősorban neg kéne ertened miért viselkedik igy, olvass utána, talan akkor kezelni is tudod. Ne a felnottektol elvart viselkedes legyen a cél, hanem a gyerek megertese, segitese, nevelése, iránymutatás.


Az enyem is ordított mindig ha nem sikerült valami, leejtett valamit stb. Odamentem, nyugodt hangnemmel leguggolva hozzá mondtam neki, hogy most merges vagy, mert nem sikerült raakasztani a kampot az autóra, megertem, engem is idegesitene. De ha kiabalsz, rangatod csak még rosszabb lesz, osszegabalyodik. Figyelj csak segitek, megmutatom ilyenkor mit kell csinalni. Stb. A sokadik alkalomnal már ő se lett ideges.

Vagy a kaja. A kenyelem miatt sosem kockaztatnam az életét, hogy játék kozben etetem, rohangalhat, eleshet akarmi, felrenyel. Asztalon a kaja, jossz enni? Nem? Oké de legközelebb ha aoa hazaer akkor eszunk itt az asztalnál. Ha éhes, odajon és megeszi. Evoeszkozzel, nem etetve.

2022. jún. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Ja és peldamutatas, nem papolas. Te miert nem vele együtt eszel? Te is jarkalas kozben bekapsz pár falatot? Azt se látja milyen asztalnál enni, mi?
2022. jún. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Mi ez a sok frusztrált válasz mostanában? Azért jött a kérdező, hogy segítséget kérjen, ti meg letámadjátok hogy mennyire elszúrta. Tud róla, ezért akar változtatni.
2022. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!