Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy jobb legyen a...

Mit tegyek hogy jobb legyen a helyzet a kislányommal?

Figyelt kérdés
Egyre jobban el vagyok keseredve a kislányommal kapcsolatban és a családban sokmindenki engem okol hogy ilyen lett. Jövő hónapban lesz 2 éves és már mindenkit kikészít. Rengeteget hisztizik nap mint nap és kicsit el is van maradva a vele egyidős korosztálytól. Újszülött korától cumizik amire anyósom szoktatta rá, mert hasfájós volt és azzal tudtuk mindig megnyugtatni. Ha el is vettük tőle mindig alvás közben sokszor felébredt és kereste. Ma már ha nyűgöskodik mindig azt keresi meg a takaróját és napközben is van hogy kéri. Aludni csak azzal alszik el és ha elvesztem tőle ha elaludt felébred sokszor. Kicsit előre is állnak már a fogai és így beszélni se fog tudni megtanulni. Hogyan szoktassam le róla? A másik hogy nem akar egyedül enni kanállal villával mert ha engedem is neki ideges lesz és azt akarja én adjam neki. Az étkezések nem az asztalánál történnek hanem legtöbbször mesenézés közben hajlandó enni vagy játék közben de akkor meg mindig elmászkál. Hogyan érjem el hogy velünk egyen a kis asztalánál? Hogy szoktassam rá hogy egyedül egyen? Ami pedig a legjobban aggaszt az a hiszti. Régen kinnt nem volt semmi baja élvezte hogy kinnt lehet játszhat és ha haza kellett jönni jött szépen. Mostanában már ha el is visszük a játszótérre és belejon mondjuk a csúzdázásba homokozasba és mondjuk neki megyünk hazafelé egyből elkezd hisztizni újra és újra le akar csúszni és ha fel akarom venni hogy megyünk megfeszíti magát, dobálni kezdi magát és sír. Van hogy játék közben is elkezd hisztizni ha vmi nem sikerül neki vagy maga se tudja mit akar. Nagyon kellemetlen sokszor más szülők előtt amit lerendez. Itthon pedig ha hazajön a munkából a férjem anyósom egyből csimpaszkodik beléjük nem engedi hogy átoltozzenek tegyek a dolgukat. Sajnos anyósomék előtt már nem is merem etetni vagy asztalhoz ültetni mert amint meghallja őket vagy meglátja rohan hozzájuk és nem is tudom tovább etetni. Már teljesen kikesziti férjemet meg őket és mindig engem hibáztatnak ha elkezd hisztizni tombolni mert mondjuk anyós épp főzni akarna vagy bármi mást. Ha vmiert meg rászolnak tiltanak neki akkor meg keserves sírásba kezd. Nem szereti ha ellent mondunk neki mert akkor csapkod szétszórja a játékait. Anyós szerint az én hibám hogy nem tudja megérteni amit nem szabad meg h rám ennyire nem hallgat. És hogy unalmas vagyok neki azért ragaszkodik hozzájuk. Szerinte egész nap tanítani kéne szórakoztatni játszani vele és persze megcsinálni mellette mindent. Sajnos mellette nagyon nehéz a házimunka mert nem ül le és játszik órákig így nem lehet megcsinálni mindent. Azt állítja h kergetem és azért kezdett el futkozni. Ő maga futkoz és esik el nem én kergetem. Meg h nem vagyok a nyomában és így nem tudom megakadályozni h elessen. Nagyon zavarja férjemet és őket h nem működik velem együtt nem hallgat rám így állandóan a sírást kell hallgatniuk. Szeretném ha onallobb lenne ha hiszti nélkül gördülékenyen telne egy nap de így nagyon nehéz. Nem is mértük eddig elvinni nagyon sehova majd most lesz egy esküvő még nyáron a Balatonra szeretnénk elvinni. Nem tudom hogy fogja viselni de félek előre hogy ott is elkezd hisztizni mindenért.
2022. máj. 18. 14:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

A cumival nincs baj, majd leszokik, elveszed tőle és kész.

A foga nem ettől áll ki.

Tv kikapcs. Ha nem eszik, hát majd eszik következő kajálásnál.

Nem fog dacból éhen halni.

2022. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Álljatok a sarkatokra. Parchetig hisztivlesz aztan majd engedelmeskedik. Tulsagosan engedekenyek voltatok..


Volt parnhasonlo kérdes a nwpokban, 4-5 eves terrorizaló gyerekről. Nevelesi problema. 2evesnél meg tudtok javitani...

2022. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Minden 2 éves legdurvabb dackorszak szakasza ilyen.


Itt anyós hozzá állásával. Van a legtöbb baj

2022. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

A hiszti teljesen normális, javában zajlik a dackorszak. Nálunk is ugyanez van, 2 éves a kisfiam, nem akar hazajönni a játszótérről, ha nem kap meg valamit vagy nincs megengedve valami akkor lefekszik a földre és sír vagy csapkod és dobálja a játékait.

Ne engedd mászkálva enni és ne nézzen közben mesét. A kisfiam még etetőszékben eszik, meg van neki mondva, hogy ha kiszáll, akkor nincs evés, nem hordja nekem szét a lakásban. Mondjuk én engedem kézzel is enni, ha úgy van, mert ő alig eszik, örülök, ha legalább kézzel hajlandó.

Ő is cumival és a kedvenc takarójával alszik, ha kiesik a cumi, van, hogy keresi. Ezekben sem látok problémát. Ő is hozza néha napközben.

Teljesen átlagos 2 évesed van.

2022. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A hiszti az ezzel a korral jár javarészt. Az, hogy nem ül le veletek enni, meg nem hallgat rád, hát... Az anyósnak azért igaza van abban, hogy ezt neked kellett volna megtanítani neki. Már pici kortól fogva következetesen szabályokat kellett volna alkotni és nem ráhagyni dolgokat csak azért, hogy ne legyen belőle pityergés.


Hogy mit tudsz tenni? Alkoss szabályokat, légy vele türelmes és kitartó. Ha bevágja a hisztit, vagy elsírja magát, ne kapd fel a vizet, hanem higgadtan kérdezd meg tőle, hogy mi a gond. Mutass neki példát. Ha azt látja rajtad, hogy sík ideg vagy, akkor persze, hogy ezt a viselkedést fogja visszaadni, hiszen ezt tanulta meg. Üljetek le együtt enni. Kapcsoljátok ki ilyenkor a tv-t. Vond be őt is a napi feladatokba,hadd tanuljon egy kis önállóságot és hadd legyen sikerélménye.


A változás nem fog pikkpakk megtörténni, két év alatt jutottatok el ide is. Szóval ne gondold, hogy most hirtelen egy esküvő miatt pár nap vagy hét alatt bármi érdemben javulni fog.

2022. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Én semmi rosszat nem látok így leírás alapján a kislányodban! Átlag 2 éves.

Cumizik, na és? Az nem baj. Nem attól nem tanul meg beszélni és nem attól állnak ki a fogai. Lányom 3 éves koráig cumizott, mégis 1,5 évesen már mindenki számára érthetően beszélt. Majd 3 évesen magától elhagyta a cumit! Most 5,5 éves és tökéletesek a fogai, nincs semmilyen beszédhibája.

Az etetést valóban te rontottad el. Pici korától kezdve etetőszékben, asztalnál kellett volna etetni. De helyre hozható. Kikapcsolod a tv-t, és nem rohangálsz utána a kajával. Ha éhes lesz ne aggódj, enni fog!

Itt azzal van a legnagyobb baj, hogy anyós nyomása alatt vagy. El kellene ezt engedned, hogy neki megfelelj.

2022. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy ez több fronton is el van cseszerintve.

Első probléma az, hogy anyós át tud menni papucsban.

A második az, hogy egy önbizalomhiányos, erőtlen ember vállalt gyereket egy olyan férfival, aki a leírás alapján csak dísznek van ott, ha a gyereknevelést nézzük (ezzel belefutottunk egy újabb problémába).


Van valami egyáltalán, amit a gyerek nevelésével kapcsolatban végig tudsz vinni? Vagy minden attól függ, hogy az ügyeletes károgóknak mi a véleménye? Mivel a közönséged személyisége nagyon nem fog változni (férjeddel esetleg megpróbálhatsz beszélni, hátha még van remény), ezért kb. egy lehetőséged van.

Fogod magad, és megpattansz a gyerekkel együtt ebből az ellenséges közegből, elmész pszichológushoz, nevelési tanácsadóhoz, és megpróbálsz kihozni valamit ebből az egészből.

Mondanám második lehetőségnek, hogy állj a sarkadra, de eddig sem tetted meg, és úgy tűnik, nem is nagyon tudod, hogyan kéne nevelni egy gyereket, így amíg együtt laktok, ez az egész odáig fog fajulni, hogy a gyerek menthetetlen lesz, te pedig belekattansz.


Mivel azonban konkrét tippekre voltál kíváncsi, mondok párat:

- hisztizik: kit érdekel, a gyerekek jó része ezt teszi ebben a korban. Cumi csak alvásnál legyen, ha máskor kéri, tereld el a figyelmét, énekelj neki, akármi. Örökké úgysem üvölthet.

- hiszti a játszótéren: azonnal hazamentek. Hazamenetelnél mindig jelezd, hogy még egy utolsót csúszik, és mentek, és ehhez tartsd magad. Ahogy érzi, hogy hisztivel palira lehet venni, megteszi. Ne érdekeljen, hogy más mit szól, tök lényegtelen.

- szórakoztatás: nem kell folyton szórakoztatni. Legyen el magában is, és figyelj, hogy ne legyen komolyabb baja, de az esés teljesen normális.

- utazás: amíg nincs nála tekintélyed (mert nincs), addig ne vidd sehova. Az maga lenne a pokol. Először otthon fogadjon szót neked valamennyire.

- evés: ahj, ez a kajával mászkálás és mesenézés… annyira tipikus, sógoroméknál is ez van. Csak akkor kap kaját, ha leül az asztalhoz, mert mászkálni közben balesetveszélyes, mese meg nem kell ahhoz, hogy le tudja nyelni.


Az a helyzet, hogy a leírásban végig csak másra mutogatsz, de a te felelősséged, hogy nem tudsz egyedül következetes és határozott lenni. Erősítsd magadat, menj el pszichológushoz, és ha kell, akkor ezerszer is mondj neki NEMET!

2022. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Érzi rajtad a feszkót, ezért jó csak apa meg az anyós. Nem tudok jobbat tanácsolni, kérj szakszerű segítséget, mert ezt túlmutat a sima dackorszakon.
2022. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Egyetek együtt, ugyanazt, ugyanannál az asztalnál, mese nélkül. Ha éhes, csatlakozni fog. Legyen nála is evőeszköz meg nálad is, de nem gáz, ha a darabosat kézzel eszi. Ne problémázz, ha maszatol, de szólj rá, vedd el, ha dobál. Szerintem a cumi sem gáz még alváshoz, ahogy az alvóka vagy bármi, amihez ragaszkodik, biztonságot ad neki pláne nem, de mindezt ne vigyétek magatokkal a játszótérre, ne azzal a szájában rohangáljon és hasonlók. És igen, nem egyik napról a másikra lesz változás, több hetet számolj rá és hogy addig nehéz menet lesz.

De egyébként minden gyereknek ez a leghisztisebb korszaka. Azért hívják dackorszaknak. Ha nem jön, csapd a hónod alá, még te vagy a nagyobb és vidd vagy húzd vagy tuszkold be a babakocsiba... ezt szerintem jobb híján mindenki így csinálja, akinek ilyen temperamentumú gyereke van (nálunk az egyik kitartóan hisztis volt, órákig tudott ordítani, a másikat meg simán el lehetett terelni valami poénnal). De egy év múlva ilyenkorra nagyjából már fogja nőni, kitartás, csak túl kell élni. Legyél következetes, meg hajtogasd 10-ig számolva, hogy te vagy a felnőtt. És anyóstól ne kérj segítséget, akkor nem fog tudni beleszólni, ha nincs is ott.

2022. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

Leirtad hogy mihez vezet ha nincs következetesség a gyereknevelésben. Ha mondasz valamit, akkor legyen úgy.

A cumi az ilyen, majd leszokik, most ne vedd el tőle ha már rászoktattad. (nem,nem az anyósod volt, a gyereket nem ő neveli)

Eves az asztalnál van, ha jön eszik, ha nem akkor majd kap a következő étkezés alkalmával enni. Enni fog egyedül is, ha éhes lesz, csak rakd elé az ételt.

A játszótéren elmondod hogy mehet még egy kört a motorral, vagy csúszhat meg kettőt, és mentek. És akkor is mentek ha ordít, majd rájön hogy felesleges.

A házimunkába vond be a gyereket, ezzel le is foglalod, és haladsz is. Válogassátok ki együtt a szennyest szín szerint, indítása el ő a mosógépet, hozzon krumplit a kamrábol, adja oda a répát, verjetek fel együtt a tojást, sózza meg a húst, dobja ki a mittudomenmit, adogassa a vizes ruhát teregetéskor, hozzon szalvétát, vigye be az asztalra a kanalakat, ilyenek. Ebből a gyerek is sokat tanul.

Kezd el valahogy a nevelést, mert később rosszabb lesz. Ha sikerül talán augusztusban már vállalható lesz hogy elmenjetek pihenni, és ne csak a kis terrorista érezze jól magát.

Remélem sikerül valahogy elköltöznötök, mert anyósékkal közösbe élni nem fog menni sokáig.

2022. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!